Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történne? Tegyük fel hogy...

Mi történne? Tegyük fel hogy egy nagyobb természetes területre kihelyeznek pár nagyobb testű kutyát kísérlet céljából.

Figyelt kérdés
1. Tudnának alkalmazkodni a természeti adottságokhoz, és tudnának élelmet szerezni? 2. Vajon mennyi időbe telne teljesen elszakadni az embertől? 3. Mégis hogy nézne ki egy ilyen "falka"? 4. Mennyire hasonlítana ez a csoportosulás egy farkasok által alkotott közösséghez?

2019. nov. 17. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Elindulnának a város felé, és kérnének kaját az emberektől.
2019. nov. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézz rá kóbor kutyákra. Ha erdő közelében laksz, talán láthattál már ilyen falkát. Tudnak valamennyire alkalmazkodni, de sosem lesznek farkasok, csak elvadult kutyák. A génjeikben is az van hogy az embertől függnek javarészt.
2019. nov. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Megfigyelések alapján az ilyen kutyák nem alkotnak igazi falkát, mint a farkasok. Sosem olyan szervezettek, és inkább önállóak, akik egy közösségben élnek. Eltűrik egymást, de nem igazán segítik. Persze 1-1 példány között kialakulhat szorosabb kötelék. A genetikájukban pedig generációk múlva is ott lesz az ember szeretete. Ezt a Csernobili elvadult kutyákból tudják, ott is a kölykök ösztönösen szeretik az embert, még ha az őseik nem is igazán találkoztak emberrel.
2019. nov. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne túlságosan összetartó csapat. Ha valamelyiknek sikerülne levadásznia valamit, azért marakodás menne.


Az embertől sosem szakadnának el, ha odamennél akkor farokcsóválva mennének hozzád kaját kunyerálni. Még a kölykök is, akik sose láttak embert.

2019. nov. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. nov. 18. 15:24
 6/12 A kérdező kommentje:

És még valami.

Mivel kisebb koromban elég kíváncsi érdeklődő voltam az állatokkal kapcsolatban, és mivel amúgy is kedveltem a kutyákat(most is) sokat kérdezgettem a szüleimet róluk, és így idővel felmerült a gazdátlan, csavargó kutyák témája is, erről a nagyapámmal elég sokat beszélgettem és mondott pár érdekes dolgot.Nagyapám egész életében falun élt, és így mindig akadt pár kutya a szomszédságban.

Ahogy ő mesélte mindig is voltak olyan kutyák amik gazdátlanul csatangoltak az utcákon, míg mások csak estére szöktek ki a kerítésen.Akkoriban a faluban elég sok kutyát dobtak az utcára, akik belakták a közeli erdőt, elviekben még szaporodtak is.Ám hatalmas vadkár és az emberek riadalma miatt szépen elkezdték kilövöldözni és vagy lemérgezni a kutyákat.

Kedves válaszolók, nálatok fordult elő ilyesmi valaha vagy van ilyesféle sztoritok?

2019. nov. 18. 16:57
 7/12 lugoka ***** válasza:
100%
Az a baj az ilyen falkákkal, ahogy főleg orosz videókban látni is lehet, hogy nem félnek az embertől. Ugye odamennek kunyerálni, de ha nem kapnak semmit, elég éhesek és ha látnak az embernél kaját, akkor hajlamosak lehetnek megpróbálni elvenni. És ha csak egyszer valaki megijed tőlük, akkor megtanulják, hogy a kaját elvenni is lehet. Innentől viszont nagyon veszélyesek lesznek, mert a falkatagok belehergelik egymást a szituba és innen már nincs messze a tényleges vadászat, aminek ha nem félnek az embertől (márpedig nem félnek) ember is lehet az áldozata.
2019. nov. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen történetem. Bp 12. kerület, amikor szembejön a róka elszalad, ez természetes; de kutyák nem kóborolnak.
2019. nov. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

Itt a közeli erdőben és a tó körül él egy falka. Sok kóbor kutya van, de csak róluk tudom hogy tényleges falkát alkotnának, persze nem hinném hogy olyan kifinomult lenne mint a farkasoknál. Van köztük mindenféle, kicsi, nagy, öreg és fiatal. Látszik a hiearchia is. Én nem mennék a közelükbe, el vannak vadulva, elég agresszívnek tűnnek. Ha meglátják az embert, ugatnak és látszik hogy félnek. Valamelyik bátrabb, az félő hogy megtámad. Éhezhetnek is szegények. Vannak akik mérgeznek kutyákat sajnálatos módon itt is, de nem hallottam hogy szervezetten, csinálnák.

2019. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kicsit hasonló sztori talán. Nálunk a tanyavilágban megfialt egy kóbor szuka, 9 kölyköt ellett. Senki nem segített a befogásban, elhelyezésben, így a tanyák közt, meg az erdőben szép lassan 10 nagytestű, fekete kutya randalírozott. El voltak vadulva, féltek az emberektől és agresszívak voltak. Az autókat támadták, tanyákra, kacsatelepre betörtek. Egyébként rejtőzködtek, nem lehetett őket látni, vagy egész véletlenül. Én egyszer láttam őket kocsiból, akkor épp egy szántóföldön rohantak, nagyon durva látvány volt. Próbálták őket befogni, de nem jártak sikerrel, és senki nem tudott volna helyet nekik, senki nem vállalta az ellátásukat, rehabilitációjukat. Így végül kilőtték mindet. :(
2019. nov. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!