Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy hízzon egy...

Mit tegyek, hogy hízzon egy kicsit a vizslám?

Figyelt kérdés

1 éves múlt a magyar vizslám,eddig Wolf of Wilderness kacsás kölyöktápot evett,szépen fejlődött is.Sohasem volt túl sovány,annak ellenére hogy alig eszik.

1 éves kora után áttértünk ugyanarra a márkára és ízre, mondván bejött neki,allergiás sem lett a kölyök táptól. De sajnos kiderült a márka felnőtt tápja mégsem jött be neki,pedig nem 3 nap alatt tértünk át rá,hanem hetek alatt. Egyszerűen nem ette meg,ott hagyta. 3 nap után nem tudtam tovább nézni,vettem James Wellbeloved gabonamentes bárányos tápot. 21% fehérje, 10 % zsír tartalma van. Azt elfogadta végre,volt boldogság 1 bő hónapig. Mert a táblázaton kiírt adagon felül még adok neki kb. 30-50%-kal többet,amit néha nehezen is,de elfogyaszt. Viszont nem hízik. Sőt! Inkább szerintem fogy(enyhén,de látszik a csípő csontja), 27 kiló. Most mérte az orvos. Izmos,a napi 4 km futástól/sétától és ez tényleg napi,mert hatalmas igénye van rá. Mi megyünk esőben is,nincs mese.

Viszont ettől izmos,szinte szálkás.

Házi ételt nem fogad el. Próbáltam.

A nyers húsokból a darált marhát keverem a táphoz már egy hete,azt szereti. Csirke és pulyka farhátat sem nyersen,sem főzve.

Az orvos megvizsgálta,azt mondta,hogy kicsit sovány,zsírosabb tápot keverjek a tápjához,de semmi baja.

Vettem neki szintén gabonamentes lazacos tápot 30% fehérje 18% zsírtartalommal,de kiválogatja,vagy még sem eszi.

Most már nagyon aggódom!

Mit tegyek,hogy hízzon egy kicsit?


2019. nov. 18. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

4 km futás és az életfunkciók fenntartása pont azt a mennyiséget emészti fel kalóriában, amit megeszik.

Nem írtad mennyi idős, de ha még nincs 2,5 éves, akkor még nől is hozzá, nem csoda ha sovány.

Ha már az orvos szerint is sovány, akkor kevesebbet kellene futtatni, hogy összeszedje magát, mert ha jön egy betegség, nem lesz miből leadnia.

2019. nov. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

“ Ha már az orvos szerint is sovány, akkor kevesebbet kellene futtatni, hogy összeszedje magát”

Egy vizslát? Az én kutyámnak az csak a reggeli sétája, és ugyanannyi délután és este, tehát az a 4km édeskevés. Ha abból még lecsípnek, az a kutya meg fog vadulni a tehetetlenségtől. Inkább addig kell kísérletezni a tápokkal, amíg megfelelőt nem találnak. És legrosszabb esetben kalo-pet pasztát lenyomni a torkán, erre kérdezz rá az orvosnál, kérdező.

2019. nov. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is vizslám van, tudom milyen, küzdeni a plusz kilókért egy hiperaktív kutyával.

Egyrészt vagy lehetne valami még magasabb fehérjetartalmú tápot adni (orijen, acana, platinum, N&D), hátha az a gond. csak ott ugye kérdés, hogy megeszi-e, azt te tudod, hogy mennyire sovány és mennyire makacs, ahhoz hogy gond nélkül le tudd vele játszani a ha nem eszi meg elveszed játékot.

Vagy ha a marhahúst szereti, szívesen eszi, akkor abból kéne zsírosabb, faggyúsabb részt szerezni (én azzal hizlaltam fel a kutyám, de ő barfos, ő mindent nyersen eszik), azzal viszonylag könnyű rárakni plusz kilót, csak arra azért figyelj, hogy ne hajtsa meg, szép fokozatosan kell egyre zsírosabb húst adni. Esetleg lehet kapni piacon kacsahájat, azzal is lehet egy kísérletet tenni vagy simán 1-2 kiskanál kacsazsírt keverhetsz a tápjához, azzal nem hiszem, hogy lenne problémája.

Barfosok szoktak adni kókuszolajat nehezen hízó kutyáknak, mert az segíti az emésztést és a tápanyagfelszívódást.

2019. nov. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Az orvos szerint 10, maximum 15%-ot jó lenne híznia a télre.

Amúgy benti kutya.

Sajnos nagyon finnyás, nem eszik meg csak úgy akármit és abból is nagyon keveset. Viszont megpróbálom a zsírosabb marhahússal,azt tényleg megeszi.

2019. nov. 18. 13:40
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

(Szerintem túl magas a táp fehérjetartalma, illetve a gabonamentes tápok és az időskori szívbetegségek között igen erős összefüggés van, olvass utána. De nem ezek miatt nem hízik.)


Én megpróbálnék hozzákeverni főtt rízst, kölest vagy zabpelyhet (valami szénhidráot).

2019. nov. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A vizslák ilyenek szerintem. Nekem azért is nem tetszenek annyira.

Apósomnak van vizslája, az a kutya az élete, már 7 éves, de konkrétan apósom komplett étlapot ad neki kb főz rá + a jó tápok, de mindig olyan girhes szegény, állandóan az orvoshoz viszi mi baja, de nincs neki semmi baja ilyen.


Az én kutyám is a Wolf of Wildernesst eszi,keverék kutya, kb akkora mint egy németjuhász, kinézetre mint egy border collie, most 8 hónapos, de olyan 30 kg, tiszta izom és hús, nem eszik sokat, napi 2 nagy pohár WoW mérek ki neki meg kap tojást, húst, neki való házi maradékot is néha, nagy ritkán konzervet is mert az a kedvence, de most 8 hónaposan sokkal erősebb mint apósom 7 éves vizslája, akit ilyen nagy műgonddal etet.


Szóval szerintem kutya függő is, nem nagyon tudsz vele mit csinálni.

2019. nov. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kevés a zsírtartalma a tápnak. Még a szokásos fenntartó tápnál is 23 f.-15 zs. az ajánlott minimum a nagyobb testű kutyáknál.
2019. nov. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 lugoka ***** válasza:
100%

Nem akarlak lelombozni, de ha jó formában van a vizslád, akkor mindenki etetni akarja majd vagy feljelenteni, hogy éhezteted. :D Ez ilyen.

Ha rendesen eszik és soványnak látod, akkor megpróbálhatsz sütni töpörtyűt és azt adni jutalomfalatnak. Csak ne adjál egyszerre túl sokat nehogy fosi legyen belőle.

2019. nov. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!