Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon pörög a kiskutya?

Figyelt kérdés

8 hetes múlt, sokszor bepörög, ami tudom, hogy normális, viszont ha harap, vagy ha olyat rág, amit nem szabad, hiába szólok rá és tolom el, ahogy tanították, egy óráig is csinálhatom, az a baj, hogy szerintem játéknak veszi és elkezdi közben a kezemet is harapni, össze vissza ugrál, de vissza is megy rágni...

Ilyenkor mit kell csinálni?


2019. nov. 18. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Felajánlani olyasmit, amit rághat nyugodtan. Sok-sok neki való rágcsálnivaló kell neki, és játssz vele rongyozós játékot is. Erős rongy egyik felét tartod, a másikat húzhatja, haraphatja.
2019. nov. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
Mikor eltolod, azzal a lendülettel adj is valamit neki amit rághat, és ezt minden alkalommal ismételd amikor helyzet van. Össze fogja rakni, hogy mit szabad és mit nem.
2019. nov. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én vettem taszító sprayt. 2 napig fújtam vele a dolgokat, amit nem rághat. A szag miatt békènhagyott mindent, és azóta sem bánt semmit. Akkor sem ha egyedül van itthon. A másik 2 dolog ami bevált: csipogós rongy és csont. A rongy kb olyan ami a pici babáknak szokott lenni. Zooplus-on vettem, egy állat feje egy rongyra van rávarrva és van benne csipogó. Imádja rágcsálni. A csontot pedig ő választotta. 10 hetesen elvittem egy kisebb állat boltba ( amíg nincs meg az oltási sor, ne csinálj ilyet vagy ne sűrűn). A rágcsálás okán én szerettem volna ha ő választ játékot amivel később is szivesen játszik. Akkor egy macit választott (ma reggel is azzal játszott) és egy csontot (jack food). Akkora volt az a csont mint ő, lecibálta a polcról. Nem akartam neki ilyen picin csontot adni de nem volt szivem otthagyni. Nem nagyon rágcsàlta, csak nyalogatta inkább, de órákig lefoglalta. Aztán elfáradt és aludt. :)


Egyébként az is jó szerintem ha magas hangon rászólsz hogy “aauu nemszabad”. Nem idegbeteg módon. Illetve ha nagyon harapdál, pár percre hagyd figyelmen kívül. Menj át másik szobába.

2019. nov. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!