Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a gyepmesterrel elvitetek...

Ha a gyepmesterrel elvitetek egy kutyát, akinek van gazdája, (csak tesz rá magasról) akkor nekem okozhat költséget a kutya elszállítása?

Figyelt kérdés
A kutya folyamatosan egy éve szétszedi a kerítésünket, nem óhajtok több pénzt költeni a kerítésre. Ha másképp nem megy elvitetek, de nem akarok még a kutya miatt is költségeket magamnak.
2019. nov. 18. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
A gazdával beszéltél már?
2019. nov. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Önkormányzati elvileg ingyé' viszi...de nem fogja, ha van gazdája.
2019. nov. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Te nem vitetheted el a szomszédod kutyáját, a gyepmesterrel!

Ahogy nem vitetheted el a rádióját, ha hangosan szól, vagy a gyerekét a menhelyre, ha téged zavar, vagy valami kárt okoz.

Ellenben kártérítési igénnyel léphetsz fel a szomszéd felé, a megfelelő jogi keretek között.

2019. nov. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Akkor vitetheted el, ha rendszeresen az utcán kóborol, és ezt bizonyítani is tudod, illetve a gyepmester is ott találja amikor kihívod.

Ezt onnan tudom, mert a múltkor mi felvettük a kapcsolatot a helyi állatvédő szervezettel, hogy mit lehet tenni olyankor, ha egy idegbeteg padlócirkáló állandóan önsétáltat, és mindenkire ugat meg morog az utcán. Mikor felhívtuk a gazdája figyelmét erre, annyi volt a válasz, hogy törődjünk a magunk dolgával, amúgy se az övé a kutya hanem az unokájáé, ő "leszarja". Amit fent leírtam, ennyit tudtak segíteni, de mivel nem vagyunk állandóan a közelben, és egyáltalán nincs rá garancia, hogy mire ideér a gyepmester, még a utcán lesz a kutya, feladtuk a dolgot...

2019. nov. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az egy év alatt már vagy 20x beszéltem vele, egyik fülén be a másikon ki. Az én telkemen rohangál, 40+ kilós kutya, amit nem díjazok a saját 2 kisgyerekem és a legtöbb kistestű kutyám miatt. Voltam a jegyzőnél annyit mondott, hogy írhat levelet ha kervenyezem de nem tud semmit tenni. Ő tanácsolta, hogy ha bejön az én telkemre a kutya, vitessem el csak a költségekre nem tudott válaszolni.
2019. nov. 18. 15:08
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Az utcáról elvitetheted. Tehát, ha nálatok rohangál, akkor a saját kutyáidat zárd be, neki pedig nyiss kaput, és várd meg, amíg kiszalad. Akkor az utcán lesz, elvitetheted.
2019. nov. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 lugoka ***** válasza:
73%

Ha felveszed videóra, mikor a telkeden van simán feljelentheted és elvitetheted. Azzal az indokkal, hogy félsz a kutyától és a gyerekeket is félted tőle, még rendőrrel is elvitetheted.

Persze a gazda vissza fogja kapni ha elmegy érte, csak egy alkalmanként emelkedő összegű bünti után. Ha feljelentést teszel vagy írásba jelented a jegyzőnek akkor nem lesznek költségeid.

De a jegyzőnek írásba jelentsed, mert akkor kötelessége eljárni, mivel van nyoma.

2019. nov. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Figyu,en direkt athivom anyamat,h hozza at a kutyajat hozzam. Pedig mindketten belvarosi lakasban elunk. Itt jatszanak ,birkoznak.


En a helyedben orulnek,h szorakoztatja a kutyaid. Nyilvan jol elvannak egyutt,kulonben mar nem elnenek a kutyaid. Szoval ne aggodd tul a dolgot!


Adjatok neki is nagy csontot. Illetve vigyetek el futni porazon a nagy kutyat. Vigyaz rad vagy,arra,aki viszi,h ne oljek meg,mint annyi egyedul futo embert.


Probalj a mentalitasodon valtoztatni. A nagy kutya biztos,h gyerekre szocializalt ,kulonben nem merne arengedni a gazdaja. A mieink is siman elvannak kisbabakkal meg gyerekekkel.

2019. nov. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát már bocs, de nem az én mentalitásommal van gond. A kutyáim félnek tőle,tized akkorák kb, ahogy a gyerekek is félnek, ezért sem tűröm meg. Mellesleg micsoda felfogás ez? Én sem járok át más portájára engedély nélkül, és nem sz*r*OM tele a kertjét.

Az ő kutyája, foglalkozzon vele ő. Egyébként felhívtam a gyepit és a rendőrséget is,mivel a jegyző eljárása több hét is lehet. A következő alkalommal kiengedem az utcára. Ha nem megy ki, a rendőr azt mondta ki lehet hívni őket, és ők elszállíttathatják az állatot.

2019. nov. 20. 05:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!