Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teljesen megvan bolondulva a...

Teljesen megvan bolondulva a kutyám, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ha haza érek ugrál, hiába szólok rá, kiabalok rá. Ha van valami a kezemben amitől fél csak akkor nem ugrál. Setánál mikor elengedem és a séta végén behívom akkor szépen jön, de ahogy rateszem a pórázt, ugrál fel és harapja a pórázt. Emellett megint elkezdett mindent szetragni mint kicsinek. Újra harapdalja a kezem is stb.

Lassan már 2 éves. Le szokott már ezekről, most miért szokik vissza?

Már nagyon kezd elegem lenni.



2019. nov. 19. 08:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%

Zökkentsd ki az ugrálásból - lökj egyet rajta a térdeddel.

Ne rúgd meg, csak az egyensúlyból billentsd ki, és határozott hangon tiltsd.

Ha ez sehogy sem válik be, akkor újsággal vagy vizes spriccelővel meglepheted.

Azt kell mondanod: "értem, hogy örülsz nekem, de ez a viselkedés nekem nem tetszik"

Ha lenyugodott, nagy dicséret.


Póráznál addig nem indultok el, amíg abba nem hagyja az ugrálást és a harapdálást. Légy türelmes, várd ki amíg megunja és lenyugszik.


Mennyit van fizikailag és mentálisan lefárasztva? Lehet nem tudja levezetni az összes energiáját.

2019. nov. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Gondolom, azért ugrál, mert örül neked és több foglalkozást igényel. Próbálj vele sokkal több minőségi időt tölteni és leköti a figyelmét különböző feladatokkal, tanítgatással.
2019. nov. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem tudok rá több időt. Így is sokat kap.
2019. nov. 19. 09:47
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
De még most sem tudjuk, hogy mennyi az a "sok"
2019. nov. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Napi 1-2 óra futás+játék (kint, bent)+udvaron szimatolas, szaladgálás+van olyan játéka amivel bent is tud egyedül játszani.
2019. nov. 19. 10:21
 6/15 anonim ***** válasza:
41%
Ez bizony kevés. Ha nincs rá időd, akkor ne tarts kutyát.
2019. nov. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az ugrálás hazaéréskor azért is lehet, mert örül neked (az én kutyám is felpattan a legnagyobb lustálkodásból is, ha hallja a kaputelefon csippanását, ami azt jelzi, hogy jön valaki, és a szüleimet hasonló lelkesedéssel fogadja, ha jönnek vendégségbe), a többi arra utal, hogy nincs eléggé lefárasztva. Legyen futás, túrázás a szabadnapokon (mi most hétvégén 10km-t mentünk, kihasználtuk a jó időt), játék mellé tanítás (101 kutyatrükk pl nagyon jó könyv szerintem, képekkel illusztrált, kézjelek is vannak benne).
2019. nov. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ez napi minimum 3-4 óra. Megnézném, hogy aki tanul és/vagy dolgozik (én mind a kettőt) és családja van, mennyi időt foglalkozik a kutyájával.
2019. nov. 19. 11:04
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Ez egy nagy mozgásigényű kutya, láthatóan több mozgásra van szüksége.


Aki dolgozik és tanul és családja van, az válasszon számára alkalmas kutyát.

2019. nov. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is teljes munkaidőben dolgozom, nem kutyabarát munkahelyen, utazni is kell, egyedül élek, tehát más nem végzi el helyettem a hivatalos ügyeimet, a lakással kapcsolatos dolgokat, a postát... De meg tudom oldani, hogy a kutyámmal eleget foglalkozzak. A hétvégék intenzívebbek, ez kell ahhoz, hogy hétköznap, amikor dolgozom, nyugi legyen, ezt a ritmust a kutyám megszokta. Van egy elnyűtt cipőm, amit már rég nem hordok, és másnak sem adnék oda, mert nincs hordható állapotban, lyukas, beázik az orra, ezt még jótékony adománynak sem fogadják el, azt megkapta, a többihez nem nyúl, az az övé, azzal azt csinál, amit akar, a többi tabu. Van egy belül üreges labda, amit megtöltök száraz táppal vagy jutalomfalattal, azzal elszórakoztatja magát. A régi rossz lyukas zoknijaimat is megkapja, a legjobb játék, az ép ruhákat nem piszkálja, tudja, hogy csak az az övé, amit odaadok neki. Hasonló korú, mint a tiéd, és mentett, nem volt már kölyök, mikor hozzám került, volt vele meló.
2019. nov. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!