Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenre mondhatom hogy fajtati...

Ilyenre mondhatom hogy fajtatiszta?

Figyelt kérdés

Ez csak egy feltételezés. Ha egy fajtatiszta pomerániai törpespitznek és egy fajtatiszta német közép spitznek lesznek kiskutyái, azokra mondhatom hogy fajtatiszta spitzek? Mert ugye a spitzen belül vannak még fajták, meg nem is kérnék érte pénzt maximum 10ezret, de akinek eladnám, mondhatom hogy fajtatiszta spitzek, csak pomerániai és németspitz keverékek?

na jó kicsit bonyolult a kérdés de remélem értitek :)


2010. júl. 18. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem fajtatiszta csak egy adott fajta lehet,igy már keveréknek számit,igaz mindkettő spitz de nem egy féle
2010. júl. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát én elmondanám hogy az egyik német a másik meg pomerániai mert lehet hogy mind a kettő spitz, de akkor más-más fajta.
2010. júl. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem hinném, mert hivatalosan a MEOE csak azt ismeri el fajtatisztának amelyik kutyának van törzskönyve, és az ilyen kölyköknek nem tudom hol lehetne azt "szerezni"!

Meg nem is értem, ilyen szándékaid vannak?

2010. júl. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem. Egy kutya akkor fajtatiszta, ha ugyanabba a fajtába tartozó szülei vannak (pl két Pomeránia kölykei). Csak azért mert mindketten spiccek, ez így nem igaz. Ennyi erővel egy Angol cocker, és egy Amerikai cocker spániel kölykei fajtatiszták?
2010. júl. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
NEM.Ez olyan mintha kereszteznéd a westiet meg a bull terriert és utána azt mondod hogy az fajtatiszta terrier.Úgy mondd meg ahogy van,hogy minek és minek a keveréke,de semmiképp sem mondhatod hogy fajtatiszta.
2010. júl. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hát a mi kutyánkal is ez van h nem tudjuk eldönteni melyik.... mert ez a 2 fajta tök ugyan az.. valahol azt olvastam h a testvérekközöt is nehéz megálapitani ugy h.... akár mit mondasz nem fogja senki tudni melyik.... de most komolyn...!!
2010. júl. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen pont ezért kérdeztem, mert alig van eltérés, a német spitz annyival különbözik az én pomerániai spitzemtől hogy egy picikét nagyobb termetű és hófehér, az enyémben meg csak a feje barnás. De amúgy nincsenek tervbe kiskutyák bár szerettünk volna rokonoknak/barátoknak csak kiderült hogy a kutyus (német spitz) nemzőképtelen. Csak ez megfordult a fejemben, hogy tényleg ránézésre a két kutya ugyanolyan, csak a méretük más.
2010. júl. 18. 22:21
 9/10 anonim ***** válasza:

nem

ez olyan mint ha azt mondanád egy belga juhász és egy német juhász keverékre h fajtatiszta mivel mind a kettő juhász csak az egyik német a másik belga

2010. júl. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A tenyésztőknél az a szokás, h születik egy kisspicc alom és amekkorára nőnek, ha pl. kisebbek lesznek, átnevezik őket pomerániaiba, a méret szerint, bár kis szülőktől születtek. Bár te ugrottál egy méretkategóriát, de ugyanígy lehet eljárni ilyen alapon, ebben a fajtában ez van, nem szorosak a határok.
2010. júl. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!