Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor vállalhatok másik kutyust?

Mikor vállalhatok másik kutyust?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy nagyon kajla, 1 éves pit ivartalan lánykám. Őt növendékként vettük már, és majd szeretnék egy babakutyát. 1 éves már ugyan, de a kiskutyákra is nagyon ugrál (játszani szeretne). Szerintetek ettől még jöhet mellé a kicsi, vagy várjunk 2éves korig?


2019. nov. 21. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Csak akkor vállalj még egyet ha a meglévőt már normálisan megnevelted/szocializáltad. Ha ez nem megy ne legyen 2 kutyád.
2019. nov. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne másik kutyát vállalj, hanem még egyet. Nagyon nagy a kettő között a különbség.


Miért akarsz még egy kutyát? Milyet szeretnél?


Különben még 2 évesen elég nagy kölykök még, én megvárnám, míg igazán megérik, felnő a pit. Illetve ha az ő nevelése teljesen szilárd alapokon nyugszik és szófogadó minden esetben.

2019. nov. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szocializálva van, pont ezért barátkozna/játszana más kutyusokkal. Ugrálni is szoktak játék közben (legalábbis én így látom)
2019. nov. 21. 18:04
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen elírtam :D Még egyet szeretnék Nanám mellé.
2019. nov. 21. 18:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az oké, hogy játék közben ugrál a hasonló méretű kutyákkal, de ha ennyire heves és a kölyökkel is ezt csinálja az nem jó. Elég csak egyszer ráugrania és a kicsinek annyi.
2019. nov. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Második kutya akkor jó ötlet csak, ha az elsővel minden rendben van. Nem rohan el már macskára nyúlra, nem őrjön a mozgó dolgokra, nem rángat sétán, mindig kontrollálható, stb. Amíg nála vannak nevelési hibák, addig ne legyen kiskutya!
2019. nov. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, teljesen igazatok van. Neveletlen kutya mellé nem hoznék még egy nevelésre szorulót. Viszont suliztunk, engedelmes kutyus. Egyedül, amikor játékról van szó akkor kajla, akkor ugrál stb, átmegy kölyökbe. Nem tudom, hogy ez később csillapodni fog-e, és ha igen, akkor jobb lenne-e akkor hozni a picit.
2019. nov. 21. 23:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Vegyel egy masik pitet felevesen. Az mR birja az ugrandozasokat.

Gondolom nem pincsit vagy csivavat akarsz a pit melle :yd

2019. nov. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én két éves koráig még várnék a döntéssel, addig még ugyanis sokat érnek a kutyák. Az én másfél évesemen most látom, hogy egyre higgadtabb.

Játék közben is engedelmesnek kell maradnia, hogy ha bármi van, le lehessen állítani. (Itt most heves játékra gondolok)

2019. nov. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!