Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát mennyiért lehet elaltatni?

Kutyát mennyiért lehet elaltatni?

Figyelt kérdés
Meguntam már, se időm, se energiám gondoskodni róla, + még nem is olcsó a fenntartása. Elajándékozni nincs kinek. Humánus megoldást akarok neki, így gondoltam elviszem az állatorvoshoz altató inekcióra. Azt hallottam eléggé drága dolog, tud valaki infót mennyiért csinálja?

2019. nov. 22. 05:00
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

A sok hisztérikus állatvédőnek nem itt kellene ítélkeznie, hanem örökbe lehet fogadni! Vizsla-roti keverék. Odaadom ingyen.

Nem értem mi a probléma azzal, hogy egy humánus megoldást akarok találni ennek a jószágnak. Vidéken a falu vadásza szokta intézni az ilyesmit, némi háziborért cserébe. A nem kívánt terhességekből származó, újszülött egyedek meg a vizesvödörbe vagy fűtési szezonban a vegyestüzelésű kályhában szokták végezni.

Most ha én hajlandó vagyok pénzt áldozni arra, hogy ne szenvedjen sokat, az egyeseknek miért probléma?

2019. nov. 22. 20:37
 12/39 A kérdező kommentje:
A menhelyek tele vannak, nem tudják fogadni.
2019. nov. 22. 20:38
 13/39 anonim ***** válasza:
Hirdesd meg a Hard Dog Race gazdikereső csoportjában, Facebookon, biztos van, aki örömmel sportolna vele. Nekem már van kutyám, nincs hely még egynek jelenleg, ha az állatvédelmi törvényt be akarom tartani.
2019. nov. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
93%

Azért gond, mert te felelősséget vállaltál érte! Persze ez nem igaz, mert benned egy csöpp felelősség tudat vagy értelem sincs. Most meg úgy viselkedsz, mintha egy tárgy, egy szemét lenne csak az a kutya! Nem más dolga gondoskodni róla, hanem a tiéd! De neked ez kötelességed, ha már kellett anno a kiskutya és magadhoz vetted!


Egyébként meg tudod a vízbe folytás, lelövetés állatkínzás és bűncselekmény! Ez miért is nem zavar? Miért is normális számodra? Illetve ha ez természetes, akkor gondolom az is az, hogy a kisgyerekedet, édesanyádat brutálisan megkínozzák! Talán meg is érdemelné a rokonságod? Ugyan olyan bűncselekmény az is! Fogadjuk el azt is!

2019. nov. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
10-es vagyok. Elnézést, tényleg azt hittem, hogy ilyen nincs.
2019. nov. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
63%
2 kutyám és 5 macskám van már az ilyen f4sszopók miatt, mint te! Mindegyik oltva, ivartalanítva, prémium táppal etetve, meg ami kell. Úgyhogy kösz nem, ez rohadtul nem kell több kutya csak azért, mert más köcsög emberek csak úgy ki akarnak bújni a felelősség alól! Mi a francnak kellett neked anno kutya? Mit képzeltél? Halál komolyan mondom, hogy ha nem lenne szankció, az ilyen gondolkodású férgeket mint te, szemrebbenés nélkül eltenném láb alól! Egy büdös nagy nulla vagy, őszintén kívánom neked, hogy soha ne legyen boldog életed! :)
2019. nov. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

Én tavaly altattam el a 14 és fél éves kutyámat, mikor már felállni sem bírt, úgy legyengültek a hátsó lábai, az izomzat is teljesen elsorvadt. (Kezeltettem amennyire tudtam, de sajnos folyamatosan romlott az állapota.)


Doki kijött házhoz, 6.000 Ft volt. Én akartam, hogy adjon neki még olyan injekciókat, mint az előző alkalmakkor, mert azoktól látványosan javult az erőnléte, de ő mondta, hogy ez most már más helyzet, súlyosabb az állapota, nem hiszi, hogy reagálna olyan jól a szervezete rá, ha pedig igen, már nem lenne kutyához méltó élete azokra a napokra, hetekre, amit nyerünk, hagyjuk elmenni. Belül tudtam én is, hogy akkor volt "a napja", de alig bírtam kimondani, hogy "engedjük el", mert elcsuklott a hangom, negyedszerre sikerült, utána kicsit eltört a mécses, pedig férfi vagyok. Ez van, szerettem a kutyámat. Csúnya ezt mondani, de ahogy idősödött, reménykedtem, hogy egy nap csak úgy megtalálom a testét reggel vagy melóból jövet, mert nem akartam, hogy nekem kelljen kimondani azt...


De örülök, ha lehet így fogalmazni, hogy ott lehettem vele az utolsó percekben, lehasalhattam mellé és simogathattam a füle tövét amíg el nem aludt. Ő pedig biztonságban érezhette magát, mert mellette voltam.


Ezzel a kis történettel csak arra akarok rávilágítani, hogy ha egy picit is a szívedhez nőtt az a kutya, nem olyan egyszerű kimondani ám azt, hogy altassák el, még akkor sem, ha tudod, hogy azzal a szenvedéstől mented meg. Súlya lesz abban a pillanatban a döntésednek, mert egy élőlény életéről döntesz. Persze lehet szenvtelen is az ember, aki nem foglalkozik az ilyenekkel, mert "csak egy állat". Adj egy esélyt annak a kutyának, ajándékozd el valakinek, aki megbecsüli majd. Azt a néhány hetet már kibírod vele/mellette.

2019. nov. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Aztaki...*****zott életbe milyen emberek vannak. Nem olvastam végig a kommenteket mert már a kérdésnél elszállt az agyam. REMÉLEM SOHA A BÜDÖS ÉLETBEN nem bíz rád senki semmilyen élőlényt.

8 hónapja veszítettem el a kutyámat, minden nap eszembe jut, bármit megadnék h megegyszer megsimagathassam.

undorítóvagy. Remélem nincs gyereked, ha mégis, kitesznek majd vhova az utcára ha öreg leszel

2019. nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Végül 5000-ért megcsinálta a doki.
2019. dec. 9. 23:08
 20/39 anonim ***** válasza:
Gratulálok... Fogyatékos..
2019. dec. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!