Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pitbull fajtatiszta...

Miért pitbull fajtatiszta JELLEGŰ az elnevezés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék majd venni egy pitbull kiskutyát és nekiálltam nézegetni őket. Főleg az érdekelt, hogy hogyan tudnék olyan picurt kiválasztani, akinek mosolygós pofija lesz felnőtt korára nem pedig az a komor, kemény arcú, aki hatalmas izomzattal rendelkezik.

És akkor láttam a hírdetésekben, hogy pitbull fajta jellegű. De ez mit jelent? Miért nem simán pitbull kölykök eladóak?



2019. nov. 23. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom mert nincs törzskönyve és valamiért nem is lehet, de úgy néz ki, mintha fajtatista lenne.
2019. nov. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
91%
A fajta jellegzetességeiből mutat valamennyit de nem törzskönyves, tehát nem fajtatiszta. Ha pénzért árulják, akkor valószínűleg szaporítós. Jó tanács, ha nem fontos a törzskönyv, akkor keress menhelyet, ott is rengeteg pitbull/amstaff stb. jellegű kutya van de az ő kihozásukkal nem támogatsz szaporítót. Másik lehetőség hogy a zsebedbe nyúlsz és rendes tenyésztőtől veszed a kiskutyát ~150 ezerért törzskönyvvel, szűrésekkel.
2019. nov. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előző két hozzászólónál ott a pont, nem mellesleg csak pluszban megjegyezném, hogy az ilyen hirdetős oldalakon többségében szaporítós kutyák vannak. Szóval a hirdetések között lehet látsz egy olyat, hogy "fajtatiszta pitbull kiskutyák" eladóak, de akkor valószínűleg az se lesz rendes tenyésztőtől, pláne ha olcsón árulják. Ami ugye azt jelenti, hogy a kölykök nincsenek szűrve, stb., és ugye a szaporítók sokszor csak a pénzre mennek, így nem is tanácsos őket támogatni.
2019. nov. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

A csaladban van pitbullunk. Ahogy kihoztuk a sinterrol es mi ellatjuk,jarok vele futni,mosolyog allandoan. A fajtiszta pitek kemeny vonasuak,meg a lanyok is. Megis rengetegen jonnek oda az utcan megsi

Ogat i,h milyen edes (felnott). Rengetegen atmennek a tuloldali jardara miatta.

Levakarhatatlanok az emberek es simogatni akarjak ,szeretik.


Attol meg,h a fajtara jellemzo szeles allkapcsa es szogletes vonasai vannak,meg mosolygos,ha futsz vele gyakran,meg viszed jatszani mas kutyakkal,viszed egy csomo helyre magaddal. A boldogsag miatt mosolyognak. Nem a szuloi genallomanytol fugg.


Akkor komor az arca,ha beteg vagy szomoru(nem foglalkoztok vele stb)


Ha nem tetszenek a kemeny szogletes vonasok,akkor mas kutyat valassz.

Budapest belvarosaban elunk.


Szerintem felig fel ottet vagy 1 eveset valassz,akar menhelyrol,ha ragaszkodsz a kis vekonykas termethez. A vastag izomzatu az amstaff tipikusan. A pit vekony,mint egy

2019. nov. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt az utolsó választ necces lesz ki bogozni :D
2019. nov. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a Jófogáson nézegetted őket. Az az oldal végre bevezette ezt, hogy a nem törzskönyves (nem fajtatiszta) kutyákhoz kötelezően oda kell írni a "jellegű" szót, különben nem rakják ki a hirdetést. Én szívem szerint egyáltalán nem engedném ki ezeket a hirdetéseket, de legalább ez is egy nagy lépés az oldaltól, hogy a szaporítás valamelyest vissza tudjon szorulni és a szaporítók ne tudják átverni a tudatlan vásárlókat. Ezelőtt simán odaadták a törzskönyv nélküli keverékeket fajtatisztaként, a hozzá nem értő meg simán elhitte, meg nem kért hozzá törzskönyvet, mert akkor 20 ezer Ft helyett 40 ezer lett volna a kutya, az meg sok, és nem kell a törzskönyv, ami amúgy sem lett volna, csak átverés. Így viszont már a hirdetés nevéből is tudod, hogy nincs törzskönyv, keverékeket árul, és szaporító.
2019. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon jó dolgokat írtatok, köszönöm! Nem kifejezetten jófogást néztem csak beírtam google-be, hogy eladó pitbull.

Én szívesen fogadnék örökbe is, de csakis kölyköt. Nem mernék több éves kutyust magamhoz venni, nem merném úgy ölelgetni, harapott már meg kutya. (csak most láttam, hogy megírtam ezt de nem küldtem el :))

2019. dec. 8. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!