Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Napi 3 óra foglalkozás mellé...

Napi 3 óra foglalkozás mellé beagle panelba?

Figyelt kérdés

Napi 3x, összesen 2 óra séta (póráz nélkül is) és egy óra játék, tanítás, amit még igényel. Így megfelelő lenne számára?


Persze ezen túl még van etetés, nevelés stb. Ez csak az intenzív foglalkozás része.


2019. nov. 23. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Szökős egy fajta.... 🙄
2019. nov. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
ne
2019. nov. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt tudom. De panelból nem igen fog meg szökni. :D A póráz nélküli séta és behívás nevelés kérdése is.
2019. nov. 23. 20:19
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
A póráz közterületen attól függetlenül kötelező, hogy sokan nem tartják be...
2019. nov. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Látom sikerült a lényeget megragadni. Ezen az oldalon mindenki betart minden szabályt. Magyarország minta polgárai járnak ide :D
2019. nov. 23. 20:47
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
Csak akkor várhatom el jogosan másoktól is, ha én is betartom. Mellesleg volt már, hogy a kutyámmal kocogtam (mert szoktunk), aztán egy póráz nélküli kistestű kutya úgy elénk rongyolt, hogy majdnem elbotlottam benne...
2019. nov. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Rengetegen tartanak az ismerőseim közt beagle kutyát tömbházban. És mindegyik jól van. :) De ha kölyök kutya lesz, azt nem ajánlott egyedül hagyni az első időszakban. Sétáltatni pórázon ajánlott, mert valóban szökös fajta.
2019. nov. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Engem meg elektromos rollerral csaptak el majdnem. Ez van, előfordul. Figyelni kell egymásra és akkor nincs probléma.


Kölyök lenne, igen, egy hétig itthon tudnék vele maradni. Pórázról akkor engedném el, ha behívható. Parkban, réten, erdőben. Nem a jarokelok között.

2019. nov. 23. 21:25
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk is több beagle van a környéken, de egyet sem láttam még póráz nélkül, pedig van köztük idősebb is, gondolom, nem csak a szabály miatt.

Ezzel szemben sok a neveletlen póráz nélkül flangáló, gyorsan mozgó, behívhatatlan tacsi, és nem csak parkban, hanem a járdákon is, forgalmas út mellett, ahol sok az autó.

2019. nov. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
A beagle makacs és szökős. Nagyon sokat kell ahhoz foglalkozni vele, hogy kineveld belőle a vadászösztönét és behívható legyen vészhelyzetben is. Én különben azon a véleményen vagyok, hogy a beagle-t inkább jobb pórázon tartani és kihasználni az ösztöneit, mint önzőségből megtagadni tőle. Oké, hogy valaki nem akar vadászni vele, de a rendkívüli szaglását ki lehet használni pl. nyomkeresésre. Körül kell nézni, hogy a környéken mikre van lehetőség és aszerint választani egy beagle-s sportot.
2019. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!