Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinaljak a huskyval, ha...

Mit csinaljak a huskyval, ha megveri mindig?

Figyelt kérdés

Van egy kutyank, egy eves es felig husky.

Az elozo kutyank elpusztult, utana hoztuk ot.

Nagyon sok energiaja van es en nem tudom megnevelni. Az elozo kutyam kistestu volt, vele mashogy lehetett banni.

Nem tudom lemozgatni, mivel mellettunk egy csomo kutya van es o nagyon ugatja ezeket a kutyakat. Es sehogy sem tudom megfekezni, egyszeruen nem figyel ram, barmit csinalok. Csak egy kb 100meteres resz van, ahol setalhatunk, oda-vissza.

El akartam vinni kutyaiskolaba, hatha az segit valamit, de szuleim nem hajlandoak elvinni, nekem pedig jogositvanyom nincs. A kutyaiskola 10km-re van tolunk es a kutya ugye nem tud normalisan setalni sem.

A jogsim meg leghamarabb fel ev mulva lesz meg. A baj, hogy elkezdett szokni. Kiugrik a kenelbol, at a szomszedba is akar. Ilyenkor apam mindig megveri. Ha a szomszedba megy, akkor jobban, ha csak az udvarra, akkor kevesbe. Most is a szeme folott van egy kis sebe. Nem tudom mit csinaljak.

Szivem szerint elajandekoznam valakinek, de kinek kellene egy neveletlen, korcs kutya? Ki foglalkozna vele napi szinten tobb orat, setaltatna.

Nem tudom mit csinaljak, de mar annyit stresszelek a dolgon, hogy nem biztos, hogy sokaig birom.

Ti mit csinalnatok?


2019. nov. 24. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

A huskyt naponta el kell vidd futni minimum egy orat. Ugy hogy te is futsz vele.

100 meter az nevetseges.

Jarjatok el futni az erdobe.



A husky 3 napon at tud szant huz i es futni etlen szomjan egyfolytaban. Ehhez kepest minimum futsz vele minden nap .


Futnia kell a kutyanak. A futasigenyet CSAK futassal lehet kielegiteni. NEM nevelessel. NEM veressel.

Van igenye mas kutyakkal is jatszani. Azt se biztositod neki.


A husky -25 fokon erzi jol magat. A tel az evszaka. Akar ejjel,de menjetek futni. Van fejre szerelheto lampa embereknek vegyel es menjetek.

2019. nov. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is elajándékoznám. Ez nem élet, és még fiatal. Ez csak szenvedés. Oszd meg pl. facebook állatbarát csoportokban, hidd el, vannak akik jelentkezni fognak érte.


Egyébként azért szökik, mert nincs lemozgatva. A 100 m egy vicc, neki napi szinten legalább pár kilóméternyi futásra, sétára van szüksége. A husky pont, hogy egy óriási mozgásigényű kutya, nem volt jó döntés őt választani.


Egyébként nem kötekedésből, de miért hoztátok el, ha csak ilyen bánásmódot kap? Meg még olyan fiatal, kiskorában simán meg lehetett volna nevelni. Illetve ha jól értem, egy kennelben van egész nap szinte?! Ha tudod, ajándékozd el. Csak jobb lehet neki.

2019. nov. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem en akartam elhozni, illetve a tervben az volt, hogy megyunk kutyasuliba. Aztan megsem lett belole semmi.
2019. nov. 24. 14:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Rövid pórázon viszed, magad mellett a problémás területen. A világ nem száz méter, nem az utca sarkáig kell gondolkozni. Sétálj vele órákat, ne 5 percet, ha megfelelő szabad terület van, akkor pedig futtasd.
2019. nov. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ajándékozd el. Kutyát nem veréssel kell nevelni. Nem tudtok vele bánni
2019. nov. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt mégis mit vársz? A kutyát le kell mozgatni! Ez napi 10-20 km futtatás! Emellett szellemileg le kell fárasztani! Ezzel foglalkoztok? Nevelni kellene! De ha nem vagytok hajlandók még kutyasuliba sem vinni, mit is szeretnél?


Mi az, hogy elajándékoznád? Nem sikerült nevelni, csődöt mondtatok és rossz gazdák vagytok, akkor menjen a háztól a kutya? Ez aztán a felelősségteljes hozzáállás! De igen, kerüljön végre egy normális gazdához, csak akkor utána soha a büdös életbe ne akarjatok kutyát tartani! Hisz ti alkalmatlanok vagytok rá!

2019. nov. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben meghirdetném fb-on, ha huskynak néz ki, akkor bepróbálnám a fajtamentést.


Ezt követően jól megverném a fateromat. Lehet, tököm is rúgnám. Meg is érdemelné...

2019. nov. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!