Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akire nem hallgat teljesen a...

Akire nem hallgat teljesen a kutyája hogyan meri póráz nélkül elengedni?

Figyelt kérdés
A kutyámmal elmentünk a Normafához, póráz nélkül szépen sétált a lábam mellett. Egyszer csak odajött egy kopó jellegű kutya, elég sarasnak tűnt. Elég tolakodóan rögtön rávetette volna magát a kutyámra. Szétnéztem keresve a gazdáját, de sehol nem volt senki aki szóbajöhetett volna. Végül a kutyám megszimatolgatta és láthatóan játszani hívta, ám a játszási modoruk elég távol állt egymástól. A másik kutya rávetette magát, majd az enyém elmenekült, végül kergetésbe fajult át az egész amit az enyém annyira nem élvezett, inkább menekülni próbált. Odahívtam, szaladt is felém de a másik hamarabb utolérte és úgy földre teremtette, hogy az enyém nem bírt szabadulni a lábai közül minden próbálkozása ellenére, így kétségbeesetten kapálózva nézett felém. Ugyan az enyém valamivel kisebb volt nála, de játszott már nála jóval nagyobb kutyákkal is, de így még sosem járt. Mindketten lányok. Végül gazdijelölt híján a másik kutyát próbáltam megfogni, elkaptam a nyakörvét, hogy az enyémnek végre nyugta legyen (kéőbb vettem észre, hogy a nyakörve csupa kutyaszar volt így a kezem merő kutyaszar lett és búzlött). Ekkor jelent meg a gazdi, de a kutyája nem igen hallgatott rá, oda kellett jönnie és elzavarnia. Utána kicsit tágított, de amint elindultunk újra letámadta a kutyámat, ekkora odajött a gazdája és elvezette. Nem értem, hogy akinek nem 100%-ig szófogadó a kutyája miért engedi el? Egyáltalán miért nem figyel rá? A saját érdeke is lenne, hisz a kutyával is történhet bármi.
2019. nov. 24. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Azt nem értem mi a p*csáèrt kell elengedni a kutyát póráz nèlkül? Utána meg kiabálnak hogy Fifike meg hasonlók...de Fifike lesz*rja a gazdit úgy hogy fifike zaklatja a kutyám és én vagyok a sz*r ha elküldöm csúnyább hangnembe.Tudok azonosulni a problèmával.
2019. nov. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Az ilyet én sem értem.


Én kutyám megörökölt 8 éves, mondhatni tavaly nyár óta foglalkozok vele én. Parkban elmerem engedni,mert belátható és be van kerítve. De pl utcán nem merném,mert simán kiszaladna a kocsik elé. Parkban szépen oda jön. Így ha messzebb meglátok kutyást rögtön betudom hívni,pórázra veszem,illetve nagyon messzire sosem engedem,hogy menjen.


De mi is szembesültünk vele sokszor,hogy konkrétan letámadja a másik kutya az enyémet.Gazda sehol.


Ilyeneknek kényelmesebb,hogy szabadon van a kutya,aztán elszaladgál, nem rángatja a neveletlen kutyája a pórázt.Nincs tekintettel sem másokra,de a kutyájára se igazán,mert ez tényleg veszélyes.


tegyük fel a te kutyád nem kisebb,hanem jóval nagyobb,esetleg nem jön ki minden kutyával és pórázon van. Eldurvulhatnak az ilyenek.


Előző kutyámat támadta be spániel,enyém bichon frise volt. Nem tudtam lerugdosni a kutyámról. Végül felvettem a földről a spani ugrott volna,hogy elérje a kutyámat,akkor jól hasba rúgtam,de nem igazán csitult. Próbált elmenni,de ugrált állandóan.

Aztán megjelenik a gazdája, bocsánatot kért,de mondtam jó lenne ha póráz lenne a kutyán,mert agresszív. Utána persze ugyan úgy póráz nélkül volt. De kerültük azt a részt.


Múltkor pedig egy pasi francia bulldogja,na az is mindig póráz nélkül és ha meglát egy kutyát rongyol oda,és támadja.


A forgalmas úton rohant át a kutya,gazdikája a dohányboltba!!! Az volt a szerencséje,hogy vasárnap d.u volt és nem jött egy autó sem,különben a kutyát elütötték volna. Mondtam a pasinak tedd pórázra,mert elfogják ütni.


Azóta pórázon van,szerencsére.

2019. nov. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Budapesten a kutyatartók több mint fele ennyire ostoba... Póráz nélkül a forgalmas kereszteződésben (nem zebrán) megy át a hülye spiné a kutyájával, egyik autós - jogosan- ledudálta, kutya megszeppent, megugrott, épphogy nem lett baj.

Másik, 4-6os villamoson póráz és nyakörv nélkül, kutya megy oda mindenkihez, közben dőlöngél utána a gazdi, hogy megfogja, fékezésnél meg letaposta szerencsétlen állatot. És ha idegen lép rá véletlen? Ha odakap, az kinek a hibája?

És ez csak egy nap termése....

Buták és felőletlenek a legtöbben, velük nem történik baj, az ő kutyájuk jól nevelt, az nem szalad el soha, semmilyen helyzetben. Bele sem gondolnak, ha pl kiszalad az útra, nemcsak a kutyának, de más embernek is baja eshet. Meg az ő kutyájuk nem harap meg másikat stb. Margit hídon sétáltunk vizslával, pórázon, na ő tényleg jámbor állat. Elhaladva melletünk egy másik kutya rámorgott, odakapott felé. A gazdi meg csak nézett, mintha nem az ő hibája lenne, még csak le sem szidta a kutyát, így ő nem érti, hogy ezt nem szabad.

Nem figyelnek oda, ahogyan a legtöbben a gyerekükre sem.

2019. nov. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%

A kutyak igy jatszanak. Kergetoznek meg birkoznak,te butuska .

Jo antiszoc a kutyad. Tudod nekik a masik kutyaval valo kergetozes es birkozas szorakozas,tarsasagi elet. Te talan remetekent elsz,nem beszelgetsz senkivel,nem ismerkedsz?


Az egyeb problema,h sz.ros volt a kutya. Na bumm . Van ilyen. A te kutyad betanitva erkezett hozzad? Amig nem tanult meg mindent,nem vitted sehova?

2019. nov. 25. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Azt kellett volna tenned, hogy oda mész a gazdához, és beletörlöd a kezed a kabátjába. "Ez a kutyád ajándéka" Egyébként legközelebb ne a nyakörvet fogd meg, hanem markolj bele a nyakán a bőrébe. Úgy nem fojtod meg, akár meg is emelheted


Amúgy nálunk leginkább az öregek és vékonyak ilyenek. Mert a vizsla, meg a kopó kutya az kell, de megtartani már nem tudják, hát elengedik.

Vagy pórázon vannak, csak épp a kutya oda ráncigálja őket ahova akarja.


Én úgy ahogy van nem értem a póráz nélküli séta lényegét. Miért jó az? Akkor is lábnál kell mennie a kutyának. Semmivel nem szabadabb mint egy 5 méteres flexin.

2019. nov. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A póráz nélküli sétával én sem teljesen tudok azonosulni. Városban a nagy tömegben, buszon én is sokszor látok póráz nélküli kutyákat. Nagyon sajnálom őket, hisz bármikor történhet valami számukra ijesztő, ilyen helyen szerintem akármilyen jólnevelt is a kutyus nem lenne szabad elengedni.

Én csak akkor szoktam levenni a pórázát mikor a közelben már nincs nagyon senki. Tegnap is épp fás, erdős részre értünk. Ilyen helyeken imádja kiszaladgálni magát, előre fut majd vissza hozzám :) A másik opció mikor "barát kutyusokhoz" érünk, póráz nélkül jobban tudnak játszani, illetve a harmadik mikor valaki akkor viszi ki a kutyáját mikor játszani akar. Labda után futni póráz nélkül jobban tudnk. Más esetekben szerintem is értelmetlen elengedni, egy felesleges és veszélyes szabadság.

2019. nov. 25. 10:09
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Velem is hasonló volt, egy ritkán látogatott gyümölcsösbe mentem ki a mentett kutyámmal (nem bírta a többi kutyát, lassan ment a rehabilitáció - ergo nem hagyhattam random kutyákkal játszani)


Mire jött egy nagytestű, fiatal kuvasz velünk szemben. Én igyekeztem távol tartani, illetve a két kutya között maradni, közben szólni a gazdának hogy hívja már vissza.


Naaaagy nehezen sikerült is.


Rá is szóltam: nyakörv, póráz???


Jaaa, nem gondolta volna hogy kéne, hacsak idáig jönnek ki...

2019. nov. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem engedem magunkhoz közel az ilyen kutyákat. Ha ott a gazda, akkor szólok, hogy hívja vissza. Ha nem tudja, nem akarja vagy nincs is a közelben, én zavarom el a kutyát. A saját kutyám egészsége, önbizalma és biztonsága a legfontosabb, így pont nem érdekel, hogy a másik kutyával mi lesz. Volt, hogy az elzavarásom után a kutya elrohant a másik irányba, a gazdi meg futhatott utána, miután behívni nem tudta.
2019. nov. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam egy nagyon rossz ötletet a válaszolóktól. Ne a nyakörvnél fogja meg, hanem a bőrét a nyakánál.


Enyém egy kedves barátságos kutya, viszont nem hagyja magát, ha megtámadják, ha idegen a nyakánál összefogná a bőrt, ne adj isten még húzná is 100%, hogy megharapná...


Amúgy teljesen jogos a dolog, pláne, hogy vannak nem barátságos kutyák pórázon, őket is megilletné, hogy kimozduljanak a kutyával, nyugodtan.

2019. nov. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!