Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Huskyt vennétek, vagy Border...

Huskyt vennétek, vagy Border Colliet egy hétköznapi fiúnak falura?

Figyelt kérdés
2019. nov. 25. 13:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%
Egyiket sem. Semmilyen kutyának nem kívánok olyan sorsot, hogy 1 méteres láncra verve nyomorogja végig az életét úgy, hogy néha elé löknek egy kis moslékot.
2019. nov. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
31%
Egyes ezt te hol olvastad te idióta?
2019. nov. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
23%

Border collie


Legokosabb kutyafajta :)


Jol nevelheto, szereto, nem tul nagytestu

2019. nov. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ, mennyi és milyen foglalkozást szántok a kutyának. Nem elég kicsapni őket a nagy udvarra, hogy foglalja le magát, mindkettő aktív kutya, az egyik szánhúzó, a másik terelő, sportolni kell velük, a huskyra azt mondják makacs, egy volt tanáromnak volt ilyen kutyája, nekem nincs tapasztalatom velük, a border collie könnyen tanítható, de ez azt jelenti, hogy foglalkozni kell vele ilyen téren, amúgy meg önfejű, mint egy kamasz gyerek.
2019. nov. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Egyiket se.

Az egyik szánhúzó, napi 10 km meg se kottyan neki, ha nem a gazdi viszi sétálni, akkor szökik. Makacs, önfejű, kezdőnek nem való.

A border hasonló mozgásigényű munkakutya hatalmas intelligenciával ha nem fárasztod agyilag és fizikailag, rombol, szökik, csipked.

2019. nov. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%

Egyiket sem. Kutyát vállalni 15 év felelősség. Hol lesz az a fiú 15 év múlva? Valószínűleg dolgozó, csaladapa lesz külföldön vagy itthon egy városban.

Mi a garancia rá, hogy a kutya élete végéig gondoskodni fog róla?

Rengeteg példát látok a környezetemben erre. Miután végeznek a suliban, a kiskedvenccel nem tudnak mit csinálni. Albit nem találnak vele stb..

Én nem vennék így, ráadásul ajándékba amúgy sem javasolt állatot adni.

Ki ez a fiú egyáltalán? A te gyereked? Ha nem, akkor ki fogja fizetni az oltasokat, az ivartalanitast és a kaját? A fiú szülei is akarják? Ezek nagyon fontos kérdések.

2019. nov. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Nekem border collie mixem van fajtamentéstől, a hétvégéink/szabadnapok intenzívebbek (például több bandázás más kutyákkal, túrázás...), így a munkanapok nyugisak. Kivéve, ha esik az eső, mert azt utálja, olyankor nem szeret kint lenni, fedezéket keres (fák alatt, parkoló kocsik alá bújna, ha nem lenne pórázon), és siet haza. Hétköznap kocogással tudjuk tarkítani a sétát. Plusz tanulás. Nagyon szeret a közelemben lenni, úgyhogy vigyázni kell, hogy ne lépjek rá. Passzív embernek nem való még az én mentett mixem sem.
2019. nov. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
15%
Én vagyok a fiú. Ha eddig nem mentem külföldre, már nem hiszem hogy megyek. Ivartalanításra akkor sem vinném, ha nekem fizetnének érte.
2019. nov. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
"Ivartalanításra akkor sem vinném, ha nekem fizetnének érte." - Akkor semmilyen kutyát ne tarts...
2019. nov. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
Csatlakozom a 9eshez. Ennyi ésszel csak plüss kutyát.
2019. nov. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!