Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vedekezzek a támadó...

Hogy vedekezzek a támadó kutya ellen?

Figyelt kérdés

Habzo szaju allatvedok ne itt eljek ki magukat,koszi!

Kerekparral jarok dolgozni,es van egy kis korcs kutya,ami mindig kiszokik az utra,az arokbol lesbol tamadja a biciklst,autost.

Multkor is ugatva szaladt a biciklim utan,en hatrafordlva probaltam elzavarni,kozben jott szembol egy kocsi.Szerencsere lehuzodott kicsit,mert latta,h mi van.Nagyon szuk utcarol van szo.Nem lett baj halistennek.

Mar tobbszor lett figyelmeztetve a gazdaja,de semmi.


2019. nov. 26. 08:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

Miért írnának ide állatvédők? Mellesleg még mindig nincs állatvédelem magyarországon, csak kutya védelem!

Én a paprika sprét ajánlom, én is akarok venni mert erdőben sok az idióta kutyás akik póráz nélkül járatják kedvenceiket csoda, hogy még nem lett támadás a hírekben.

2019. nov. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Gyepmesteri telepet kell felhívni hogy vigyék el. Nekik kötelességük befogni a kóborkutyákat, a gazdának meg kötelessége gondoskodni róla hogy ne szökjön ki.
2019. nov. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1. Ismerve a GyK közösségét,azért írtam...:) Mert ált.ban nem a kérdésre válaszolnak,hanem elkezdik fújni, hogy szegény kutya stb.Én is szeretem a kutyákat...


Hol érdemes venni, rendelni paprika sprayt, jó árban?

2019. nov. 26. 08:27
 4/12 A kérdező kommentje:
2. Már lett szólva, fel lett jelentve, de semmi nem történik, kicsi kisváros, nincs amúgy gyepmester...
2019. nov. 26. 08:28
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Jegyzőhöz fordulj írásban, tértivevényes levélben.


Ezenkívül: rúgd fel, vagy paprikaspray, vagy ultrahangos kutyariasztó - vagy mind egyszerre.

2019. nov. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Énis igy voltam párszór haza felé menet,nagyon bosszantó dolog hogy minden utca sarkon vannak olyan gazdák akik kutyákat tartanak és nem gondoskodnak roluk,szerintem menj el a rendörségre.ök meg teszik a meg felelő lépéseket.
2019. nov. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ultrahangos riasztó semmit sem ér, első körben én is azt vettem, nem akartam bántani szerencsétlen kutyákat, elég nekik a barom gazdájuk. Ez a fajta egyáltalán nem riasztja a kutyákat, csalódottságomban a végén már minden kutyával kipróbáltam - párszor volt, hogy ha megnyomtam a "riasztó" gombját, rámnézett a kutya, semmi más nem történt.

Paprikasprayt vegyél, és tartsd kézközelben, hogy ha jön a kutya, ne kelljen keresgélni. Arra figyelj, hogy mielőtt használod vegyél nagy levegőt, megnyomod a gombját aztán eltekersz. Neten ezer és egy helyen lehet kapni.

2019. nov. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Oké, köszi.

Gondolkodtam uh.os kutyariasztón is..de az is olyan lehet, mint az egér, és szúnyogriasztó kb semmit se ér.

2019. nov. 26. 09:00
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Vannak állataim, kutyát is tartok, de azért az általad jellemzett kutyának a gazdáját én is felelőtlennek tartom.

Milyen figyelmeztetést kapott a gazdája? Járókelőktől vagy hatóság ment ki hozzá?

Létezik kutyariasztó, olyan is, ami spray, olyan is, aminek hangja van, valami ilyet szerezz be, keresd fel a legközelebbi gyepit, menhelyet, írjatok a jegyzőnek.

Egy ismerősöm párjának a kutyáját udvarról kiszökő kutyák támadták meg, csak mert pont arra volt dolguk, az ismerősömék kutyusát sürgősen orvoshoz kellett vinni az eset után.

2019. nov. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
Valahol már leírtam, de itt is leírom. A paprika spray a leghatásosabb, de arra figyelj oda, hogy rendőr ne nagyon lássa meg nálad.
2019. nov. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!