Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy borzoi kutyát lehet...

Juliandewhoreak kérdése:

Egy borzoi kutyát lehet tartani panelban?

Figyelt kérdés
Egyszer volt kutyám csak, de az is kb egy évig volt nálunk, mert aztán elvitték őt ismerősünkhöz falura. Azóta nagyon szeretnék egy kutyát és a borzoi az, amelyik legközelebb áll a szívemhez,de azt olvastam nagy hely kell neki és nagyon energikus :(( Esetleg aki többet tud róla, megmondaná, hogy kb mennyiért lehet kapni és egyáltalán tarthatom-e panelban?

2019. nov. 26. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Azt gondold végig, hogy mennyi időd van rá, mert egy agár tartása nem egy kis séta a háztömb körül. Hatalmas a mozgásigénye!
2019. nov. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igeen, tudom, de gyakorlatilag nincs életem és legalább kimozdulnék szóval még jó is lenne, és ha lenne lehetőségem rá,hogy tartsam,biztos hogy sokat járkálnék vele~
2019. nov. 26. 19:56
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Láttam már ilyen kutyát a lakótelepen, ahol élek, nagyon nyugodt, méltóságteljes, de azt nem tudom, mennyit mozognak vele.
2019. nov. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem~ Akkor valószínűleg nem lehet olyan borzalmasan nehéz (gondolom) :'D Köszönöm a válaszokat ^^
2019. nov. 26. 20:02
 5/8 A kérdező kommentje:
Annyi még, hogy hol kéne megérdeklődni, hogy hol tudnánk beszerezni egyet? Sajnálom,hogy tudatlan vagyok,csak tényleg nem vettünk még kutyát, és fogalmam sincs mi hogy van ;_;
2019. nov. 26. 20:10
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Beírod hogy borzoi dog/kutya kennel, és a kidobott találatok között szétnézel, hogy melyik a legszimpatikusabb a te igényeid alapján. (Verseny, vagy kiállítás eredmények, szimpatikusság stb.)


Aztán felveszed a tenyésztővel a kapcsolatot, megbeszelitek az árát és előjegyzel egy kiskutyára. Ha megszülettek akkor elmész, kiválasztod amelyiket szeretnéd, majd 10-12 hetes korában elhozod adásvételi szerződéssel és törzskönyvvel.


Remélem tudnak majd itt konkrét kenneleket is ajánlani neked, illetve tapadztalatokat megosztani egyikről másikról.


(Lehet van facebook csopi is, ott nagyon segítőkészek szoktak lenni a gazdik)

2019. nov. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Annó ének tanáromnak volt 3 magyar agara azt mondta,hogy kanapékutyák, 2-3 órát kell őket futtatni és akkor egész napra kidöglenek.


Border collie sokkal energikusabb ilyen szempont.


Agaraknak jó részt a futás teszi ki a lefárasztást.


De persze vedd fel egy tenyésztővel a kapcsolatot és kérdezd meg tőle,naponta mennyi mozgásra van szükségük stb. Hogy egyáltalán hosszú távon mennyire tudod majd azt nyújtani a kutyának ami kell.

2020. jan. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
órákon keresztül kell rohangálni velük, nekem is az egyik kedvenc fajtám
2020. márc. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!