Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya földre szorítása, ha...

Kutya földre szorítása, ha nem normális?

Figyelt kérdés

Kölyök... néha bekattan, földre leszorítva egy darabig kapálózik, aztán megnyugszik ...


Sajnos most is ezt kellett csinálnom, mert teljesen megbolondult minden felkapott a földről vitte a szőnyeget is... megnyugodott ahogy elengedtem és most lefeküdt aludni....


(Természetesen nem erősen szorítom, ha meg nagyon kapálózik felveszem az ölembe és ott rajta tartom a két kezem míg megnyugszik)



Nem tudom hol hallottam ezt, lehet valami spektrumos műsorban...



De én ettől szarul érzem magam..... Nem lehet máshogy kezelni ha így bekattan egy kiskutya? 13 hetes


2019. nov. 27. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Ez a jó módszer, a nagy kutyák is ezt csinálják.

Vagy kapd fel a grabancánál (hátul a nyak bőrénél) és emeld fel, ez a másik lehetőség.

2019. nov. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
A leszorítás jó, az anyja is ezt csinálná. Azt, hogy ilyenkor felvedd szerintem nem jó ötlet.
2019. nov. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Kölyök. Tombol benne az erő.

Az nem jutott még eszedbe, hogy amikor pl a szőnyeget kapja fel, helyette adj neki játékot, amivel tombolhat?

Mennyire van lehetősége szabadban rohangálni?

2019. nov. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Kutya, gondolom bekalkuláltad hogy fogalakozni kell vele és megfelelelő mozgást biztosítani.


A leszorítás ok megoldás de önmagában nem megoldás mindenre.

2019. nov. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen azt is szoktam, hogy rászólok, hogy nem szabad, ha pl cipőt kezd rágni, és adok helyette neki játékot a szájába...


De ilyenkor, amikor bekattan és forog pörög futkoz össze vissza ilyenkor ez nem opció...



Sétálunk, de nagyon fél kint, behúzott farok és meghátrál,ha meghall ugatni egy kutyát

2019. nov. 27. 13:52
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Ha rászólsz, azt végig kell vinni! Nem hagyhatod rá a rossz visepkedést és nem engedheted, hogy ignoráljon! Ha ez a módszer működik, akkor jó. De ne csak ennyi legyen, hanem utána erősítsd meg abban a helyzetben a jó viselkedést is!


És vidd sétálni! A szocializáció a legfontosabb most!

2019. nov. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

De már mondtuk neked, hogy ez teljesen NORMÁLIS!!!


A koskutya így játszik, néha tombol, néha bolond, ezt nem szabad leszorítással meg ilyen hülyeségekkel büntetni! Meg lehet nekibtanítani pl, hogy kont futkosunl, nem bent. De nem úgy, hogy szorongatod, aztán hagyod, hogy elmenjen csóri aludni. Azért ilyen gátlásos odakint, mert te csinálsz belőle egy full bizonytalan, beszari, összezavarodott kiskutyát.


2 porbélmád van: bent tombol, kint fél. Akkor bmeg, mikor bent elkezd tombolni, fogd meg azt a kutyát, menjetek ki és hivd ott játékre. Vidd a szőbyeget, rongyot, játékot, bánom is én huzakodjatok ezekkel. Egyrészt, le fog fáradni, bent nem fog menni a cirkusz, másrézst rájön h kont nagy bulifutkosni, ott lehet, gazdi benne van a buliban, es igy maris eltereled a figyelmet a kutyaugatasrol, nem fog ráfixálódni és egy időbután megszokja majd.


Amúgy: minek neked kölyökkutya, h az életkori sajátosságai zavarnak?!

2019. nov. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Le lett pontozva az utolsó, pedig nála van az igazság...
2019. nov. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, általában le vannak pontozva azok, akik érteneknhozzá. :D pont lefosom, nekem nincs és nem is volt gondom a kutyáimmal, úgyhogy nem kell itt a tömegek megerősítése.
2019. nov. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi, megfogadom a tanácsod, pontozáshoz nem tudok hozzászólni, én itt sosem pontozok
2019. nov. 27. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!