Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vásárlás esetén normális...

Kutya vásárlás esetén normális ja megfogalmazódnak bennem kérdések?

Figyelt kérdés

Van egy fajta ami számomra egy álom.

Játékos, bohóc típus akivel lehet jókat játszani. Volt egy csivavám de ő kicsit unalmas volt soha nem játszott, csupán kiskorában azután már csak egésznap feküdt az ágyában.

Na már most van ez a fajta amit hamarosan szeretnénk megvenni, de nagyon sok fejtörést és izgalmat okoz bennem. Félek hogy esetleg nem tudok vele elég időt foglalkozni, elégszer sétáltatni, és attól is félek hogy esetleg kart csinál a házban.

Hozzáteszem ha nincs kedvem sétálni akkor kimehetünk az udvarra ahol tud szaladgálni,labdázni de mégis félek hogy rossz gazdi lennék

Olvastam hogy nem mindig a séta nekik a lefárasztás hanem feladatokat kell vele csináltatni, és úgymond az agyát fárasztani akkor nem fordulhat elő gond.illetve elvileg már egészen kiskorban meglehet látni hogy nyugodtabb vagy pörgősebb típusú, én pedig inkább nyugodtabb kutyát szeretnék.

Ezek kis fejfájást okoznak és tudom hogy imádnám de bennem van egy félsz hisz nem plüss kutyát veszek akihez ha nincs kedvem akkor leteszem és tudom hogy nem olyan mint a csivavám akit ha hetente 4szer elvittem sétálni és ott kimerült a foglakozás, és esetleg bent még tanítgattam és aludt,kárt sosem csinált.


2019. nov. 28. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Normális, sőt jó, ha előre gondolkodsz.

Azt gondolom, jó gazdi leszel, ha már előre felelősen próbálsz gondolkozni.

Ha kertes házad van, és ott is foglalkozol, játszol, feladatozol a kutyával, nem lesz semmi baja, ha néha kimarad a séta.

Megkérdezhetem, milyen fajtát szeretnél?

2019. nov. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Nyugodtan kiirhatod, hogy border collieval szemezevel...


Ezek a kérdések pedig alapvetőek kéne hogy legyenek minden emberben minden kutyavásárlás előtt, szóval no para, de jól gondold át őket.

2019. nov. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
Nincs olyan, hogy nincs kedvem sétálni, ezt felejtsd is el.
2019. nov. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Nekem egy border collie mentett mixem van. Esőben neki nincs kedve sétálni, mégis kimegyünk akkor is, mert szobatiszta, csak olyankor kicsit nehézkesebben haladunk, mert gyakran megáll, hogy ő nem hajlandó továbbmenni, aztán meg siet, mert lát egy fedezéket valahol.
2019. nov. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy normális, hogy vannak kétségeid, nekem is voltak, de végülis sikerült az életmódomhoz passzoló kutyát választani, és így nem esik nehezemre a vele való foglalkozás.
2019. nov. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lizolu ***** válasza:
77%
Na èn pont ezért vàlasztottam a tibeti spàniel fajtàt.Megnèztem milyen kutyàk tetszenek,melyik milyen egészséges fajta.Melyik fajtànak tudom bàrmikor a mozgàs igényét kielégíteni.Valamint ha anyagi helyzetem nem fényes akkor is tudjam tartani.De még igy is néha büntudatom van ha az esti séta kimarad...
2019. nov. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!