Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megkaphatott a kutyám?

Megkaphatott a kutyám?

Figyelt kérdés
Fektetést gyakoroltuk és először le is feküdt aztán valami elvonta a figyelmét és felállt erre mondtam neki újból hogy "fekszik!" De nem akart lefeküdni szóval megfogtam az első két lábát es le akartam húzni hogy lefeküdjön, erre azt éreztem mintha valami megszúrta volna az ujjamat. Úgy éreztem mintha megkapott volna de látni nem láttam a nagy szőre miatt, szóval nem tudom pontosan hogy most tényleg megkapott volna?. Egyből megpofoztam.. de most nagyon csalodott vagyok..

2019. nov. 29. 19:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
42%

Hanem látsz magadon semmit, az lehetett játék is.

Vagy te is fájdalmat okoztál, amikor a lábát próbáltad húzkodni, és jelzett, hogy fáj, amit csinálsz.

Jól tetted, hogy jelezted, hogy ezt nem szabad (ami remélem, nem a pofozásban merült ki), de kár ezt túldimenzionálni.

Érdemes végiggondolni párszor és tanulni belőle, de ha egyszer eset, akkor lépj tovább!

2019. nov. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%

"Egyből megpofoztam."

Milyen kiképzési módszerrel tanítod a kutyádat?

Ismerek jó párat, de pofozás valahogy egyikben sincs.

Az ujjadon volt valami nyoma a "szúrásnak"?

2019. nov. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nincs nyoma. Valószínüleg fájhatott neki és ezért de szerintem ez még nem ok arra hogy ezt csinálja a gazdájával. És igen adtam neki egy pofont egy erős nemmel. Szerintem meg igenis van az a helyzet amikor egy pofon (amitől semmi baja nem lesz) belefér.
2019. nov. 29. 20:30
 4/20 anonim ***** válasza:
48%
Fogyatékos vagy azt kell mondanom. Soha nem ütünk meg kutyát. Érdekes mások is tudnak nevelni kutyát testi fenyítés nélkül
2019. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
45%
A kutya nem beszél... Nem tudja mondani, hogy gazdi ez fáj... Valószínűleg így jelzett..
2019. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Mennyit harapdalt a feleves amstaffom honapokig jatekbol,’mire megszokta,h ezt nem szabad. Mindig mondtam neki,h nem es otthagytam. Kekzold folt voltam mindig,meg feldagadt a kezem. :D


Mostmar leszokott rola.


A fektetest ulesbol kell tanitani.


Amikor pont fekszik,’mondd neki,h ez a fekszik. Tobb alkalommal is.


Azt is jutalmazd,ha ulesbol lefele hajol. Onnan tudod tovabb falatozni,ha megjobban megkozeliti a fekves poziciot

2019. nov. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Utolso ultetesbol tanitom. Es tudja mar mert elsore megcsinalta aztan makacskodott. Nem jatekbol csinalta ezt sajnos.. nem tudom mit gondoljak nagyon szomoru vagyok:( pedig nála tenyleg mindenre odafigyeltem es kutyasuliba is jarok vele. Soha nem neztem volna ki belole:(((
2019. nov. 30. 08:38
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Fájdalmat okoztál a kutyádnak, ezért jelzett, hogy fáj, ha már jöttél rá magadtól. Semmilyen sérülést nem okozott ezzel. Mégis, mit kellett volna csinálnia? Nem plüss, vannak érző idegvégződései.

És még te vagy "csalódott"???

Ezzel nem azt mondom, hogy nem volt igazad, hogy leszidtad, ez helyes! De kezeld már helyén a dolgot! Nekem akkor kapott oda a kutyám, amikor valami ragadós növényi részt akartam kivenni a szőréből. Hát persze, hogy fájt a szerencsétlennek.

Én úgy gondolom, ezek komoly jelzések, és mindig végig kell gondolni, hogy mi volt a háttérben. Ha ilyen egyértelmű az ok, és egyszeri eset, akkor el kell engedni.

2019. nov. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Akkor ez nem egyenlo az olyan odakapassal mint amikor a gazda el akar venni valamit a kutyajatol az meg odakap?
2019. nov. 30. 08:56
 10/20 A kérdező kommentje:
Egyebkent meg csak 16 vagyok ez az elso kutyam akivel komolyan foglalkozok. Probalok mindent jol csinalni tenyleg
2019. nov. 30. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!