Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hazugság a tenyésztőtől?

Hazugság a tenyésztőtől?

Figyelt kérdés

Szóval vásároltam egy kiskutyát, előtte beszéltem a hölggyel. Az ő kanjától van, magyarul ő ezért fedeztetett. Telefonban nekem azt mondta hogy 3.5 hónapos. Ami abszolút nem igaz, hiszen július 17. Én született, azaz már 4.5 hónapos. Ezt az adásvételi szerződésen láttam utólag feltüntetve mivel nem én hanem a párom ment érte.

Csalódott vagyok, nagyon szép, nagyon aranyos, jól szocializált l, idegrendszerre is elég jó. 2 perc után otthon érezte magát de a kora kicsit csalódás nekem egy picit. Vagyis inkább az hogy kevesebbnek mondta....hozzáteszem hogy nem kaptam meg sem a törzskönyvet mert nem érkezett meg, illetve az oltási könyvet is elfelejtette oda adni, csak az útlevelet kaptam meg. Ráadásul nincs meg neki a veszettség elleni védőoltás sem és az oltási könyv nélkül nem tudom sem a chippet sem az oltást beadatni, elvileg postázza, kérdés hogy mikor, ma már ezért nem akartam felhívni...


2019. nov. 30. 00:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

A tenyésztő nem egyenlő a szaporítóval.

Akitől vetted, nem tenyésztő.

2019. nov. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De tenyésztő! 100%biztos vagyok benne.
2019. nov. 30. 01:00
 3/18 A kérdező kommentje:
Most nézem hogy elírtam, chip van benne csak a nevemre kellene íratni.
2019. nov. 30. 01:00
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Ugyanezt csinalta az en tenyesztom is. Nalunk mwgjott az oltasi konyv postan. Csak szerzit es torzskonyvet kaptunk.

Nekem ez belefer. Tunderi a kicsi.

7 honaposan vettem. Elo volt tanitva,szocializalva.


En elegedett vagyok!

2019. nov. 30. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Rohej hogy ez a problema hogy 3 vagy 4 honapos a kiskutya

mi valtozna ha 3.5 lenne 4.5 helyett? tobb a kilometer benne? fejlettsegi szinten kb ugyanaz

2019. nov. 30. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Az ilyen nem tenyésztő. Max törzskönyves szaporító. Már ha tényleg lesz tk...
2019. nov. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell az oltási könyv a veszettség oltáshoz. Ha van útlevél akkor az oltási könyv kb felesleges. Viszont jó lenne tudni, hogy megkapta e rendesen a kombinált oltásokat.
2019. nov. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Törzskönyv ügyben hívd fel a MEOESZ törzskönyvezési osztályát.

Az útlevél lényegét már leírták. Bővebben róla a neten pontos meghatározásokat olvashatsz.

2019. nov. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező miért vagy abban biztos, hogy igazi tenyésztő? Amiket leírtál, azok alapján nem az.
2019. nov. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%
Szaporítótól vásároltál, törzskönyv ellenére
2019. nov. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!