Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek alapján, hogyan tudnék...

Ezek alapján, hogyan tudnék jó életet biztosítani a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Muszáj kennelben tartanom, mert szökik... Mindig talál magának utat, eleinte hosszú futólánccal próbálkoztam, nem egyszer sikerült neki onnan is elszökni. Majd egyik alkalommal elütötte egy autó.. Miután felépült kapott egy kennelt. Egyszerűen csak az a biztos megoldás. Keverék kutyus, foxi tuti van benne. Egyébként nagyon okos, jól nevelt, semmi más probléma nincs vele, de ha egyedül hagyom az udvaron biztos, hogy elszökik... Teljesen mindegy, hogy akkor jöttünk haza egy több órás setarol vagy játszottunk. Teljesen mindegy, hogy mit csinálok a keritessel. Ő megoldja.. Bent lenni a lakásban nem tud. Hiába vagyok itt és gondolnám, hogy örül, hogy a közelemben lehet, ha egy kicsit is nem vele foglalkozok, már menne is ki, éjszaka szintén. Mondjuk mindig is kinti kutya volt, már 7 éves és akkor hoztam be először amikor a balesete volt, mert nem volt szabad kint lenni, sokat mozognia, ráadásul éppen tél volt, az is egy nagyon nehéz időszak volt. Nagyon nem akart bent lenni. Lehet, hogy nem kötődik hozzám eléggé? Nem gondolom, mert volt amikor elutaztam és konkrétan depressziós lett abban az egy hétben, alig evett, pedig nagyon nagy az étvágya, tudom azt is, hogy örökké nem lépne le itthonról, mindig a környéken maradt amikor elszökött, de mintha érdekesebb lenne neki menni és menni és menni.. Mint én. Nem tudom mivel lehetne még próbálkozni, hogy leszokjon erről. Megmondom őszintén az évek alatt már feladtam, és szeretnék neki ettől függetlenül jó életet biztosítani. De a napjai nagy részét így sajnos kennelben kell töltenie és a környék sem olyan, hogy mindig tudnám sétáltatni. A rét ahol tudunk normálisan sétálni az 30 perc sétára van, ott vagyunk egy órát kb és 30 perc vissza. Itt meg csak a kerteshazak között tudunk járkálni, ahol csaholnak a kutyák a kerítés mögött, van amelyik ki is szökik. Nagyon rossz. Sötétben a rét sincs kivilagitva. Így télen van, hogy csak heti 3x-4x jön össze a séta. Tavasszal már lesz autóm, úgy tudunk majd menni többször. De más kutyákkal nem nagyon találkozik. Az itteni kutyasok egyáltalán nem setaltatjak a kutyajukat. Csak vannak a kertben. Kiengedni kiszoktam a kennelből, de akkor csak a kertben tud körbe korbe szaladgálni. Nem unalmas az neki? Úgy, hogy mellette sok időt tölt a kennelben. Nem akarom, hogy rossz élete legyen, de már nem tudok mit kitalálni. :(
2019. nov. 30. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

amikor kiengeded a kennelből, játszol vele? 🙂


szerintem az mindenképp jó lenne, ha nem is tudod elvinni sétálni, legalább játszatok sokat azokon a napokon az udvaron (ha ez megvan, akkor nem szóltam 🙂 )

2019. dec. 1. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Próbálok játszani vele, inkább úgy mondanám... :D hamar ráun, elviszi a botot/labdát magával, lefekszik és rágcsálja. A kaja a mindene az jobban érdekli, úgyhogy vagy azzal motiválom és úgy játszunk, de inkább trükköket tanítok neki vagy rohangalok én is vele az udvaron, úgy jobban élvezi. Beszéltem azóta az egyik környékbeli ismerősömmel, holnap athozza a kutyusát. Hátha jóban lesznek, mert a társaság is hiányzik az enyémnek, imád más kutyusokkal játszani csak ritkán van rá lehetőség
2019. dec. 1. 02:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jarjatok futni porszon,biciklis lampaval kivilagitva,fejlampa a fejeden,a labad ele vilagitson.

Az ilyenne k a futas a mindene. En is futni vittem mondig a foxi keverekemet. Nem setalni.

2019. dec. 1. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valami kutyás sport jó lenne neki, a futás is jó, bringa mellett is, de lehet, hogy valami összetettebb még jobb lenne, flyball, agility, nem tudom, van-e ilyesmi felétek.
2019. dec. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

1. Ivaros? Akkor ivartalanitsd

2. Ezek alapjan van benne vadászkutya. Te tényleg úgy gondolod, hogy egy vadászkutya keveréknek elég heti 3-szor 2 óra andalgás? Segítek. NEM!


Nem jó neki nálad. Vagy foglalkozz vele normálisan, vagy ajándékozd el!

2019. dec. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) A télre kitalálok neki valamit itthon meg a közelben és igazatok van, a futás jó ötlet, csak arra is csak odébb van lehetőség, de majd összekotom a sétákkal. Tavasszal pedig már könnyebb lesz, ha meglesz az autóm:)
2019. dec. 1. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!