Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rühes a kutyám, mivel kezeljem?

Rühes a kutyám, mivel kezeljem?

Figyelt kérdés
Kb 1,5 hónapja kezdődött nála, voltunk orvosnál aki adott rá egy szert, attól (látszólag) elmúlt. Kb 1 hete viszont megint nagyon vakarózik. Sajnos amit a doki adott, nagyon drága, több ezer ft kezelésenként. Tudna valaki egy nem túl drága de hatékony fürdetőt vagy szert javasolni? Mivel puliról van szó, még nem vakarta magát sebesre, de a szőre hullik. Nem szeretnénk lenyírni mert most kezd neki igazán megnőni.
2010. júl. 19. 14:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
az én kutyáimat (PANZI PET) spay-val fujom az bolha és kullancsra ia nagyon jo az ára 700ft körül de igényesebb helyeken 1400ft is lehet
2010. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Sajnos a rüh kezelése drága. :-( És ha nem kezelik, akkor kínok között fog belepusztulni szép lassan. A nyírás nem megoldás, mert a parazita a bőre alá fúrta be magát.
2010. júl. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
bolhaellenes szer a rüh ellen nem jó!
2010. júl. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az utcánkban 1,5 évnyi kezelési kísérletek után el kellett altatni egyet. A rüh nagyon nehezeh kezelhető, gyakran kezelhetetlen és emberre is átterjed, nagyon fertőző.
2010. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Bogyigazdi ***** válasza:
Egyik ismerősöm rühös kutyusának szurit adott a doki...
2010. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
neostomosan furdeto
2010. júl. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező!

Állatorvos vagyok. Én személy szerint az Advocate csepegtető készítményt javaslom. Két kezelés szükséges 4 hetes időközzel.

De azonban vigyzni kell, ugyanis moxidektint tartalmaz (ez egy makrociklusos lakton). Erre néhány fajta, mint például főleg a collie, bobtail, és ezek keverékei alergiássak lehetnek. Nem feltétlenül, csak ezen fajták megfigyeléseinél gyakoribb volt a termékre való allergiás reakció. A készítmény kizárólag vényköteles.

Amúgy ez egy széles hatássprektumu készítmény.

2010. júl. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos a fürdetővel az a gond hogy nagy a kutyám szőre és macerás gyakran füröszteni. Az Advocate csepp viszont jónak tűnik. Ha ezt kérem a dokitól, felírja nekem?
2010. júl. 19. 23:16
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha rühös a kutyád, akkor megnyírni és neocidol (ha nincs a közelben macska!) De eleve, ha nedves, ...gennyedző...bármilyen ilyen seb van, akkor körbenyírni...ha rüh akkor az mindenhol van, megnyírni és füröszteni!

Majd visszanő a szőre, de így legalább kezelhető.

2010. júl. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Az állatorvos válaszoló vagyok.

A Neocidol ampulla kutyákra nem használható, kizárólag haszonállatokra (szarvasmarha, kecske, sertés).

Ezen haszonállatokat kell vele higításban fürdetni, az ólakat, karámokat, istállót, pedig permetezni vele.

Ez az anyag a haszonállat irhájába szivódik. Élelmezésegészségügyi várakozási idő van. Lásd a dobozon!

Sajnos sokan tévesen használják kutyákon, macskákon.

Kizárólag állatorvosi rendelvényre kiadható készítnény, tehát vényköteles. Elvileg humán gyógyszertárak nem is forgalmazhatják!

2010. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!