Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy néz ki a fagyállóba...

Hogy néz ki a fagyállóba áztatott kifli?

Figyelt kérdés
A kutyám felszedett egy kiflit az utcán, nem tudom, hogy nyelt-e le belőle, a nagyrészét elvettem tőle. Hirtelen csak arrébbdobtam és mentünk is tovább, viszont mintha zöld pöttyök lettek volna rajta, de az lehetett akár penész vagy kosz is, mivel a bozótban volt. Sötét is volt, nem láttam rendesen. Viszont itthon utánaolvastam és eléggé aggaszt a dolog. Mondjuk, ha valaki mérgezni akar állatot, akkor inkább hússal, kenyérdarabkákkal és hasonlokkal próbálkozik, nem? Nem az, hogy kirak egy kiflit a főút mellé.. Ezen a környéken láttam már szétdobálva többször is ételt, peksutit meg ilyesmit. Na de a fő kérdés, hogy a fagyállóba áztatott kiflinek teljesen megváltozik a színe vagy így pöttyökben jön ki rajta és lehet, hogy ez az volt?
2019. dec. 1. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A fagyálló lehet kék, zöld vagy rózsaszín, esetleg piros vagy sárga.

Úgy képzeld el, mintha egy szivacs felszívná a vizet. Ha pöttyök voltak, az penész inkább.

2019. dec. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pöttyök voltak, mint a penész vagy kosz, elég ázott állaga volt a kiflinek, de mivel az elmúlt napokban rengeteget esett az eső és minden tiszta vizes meg nyirkos így ez nem jelent semmit+ a kutya szájából szedtem ki tehát nyálas is lett. De úgy maga az egész kifli nem volt elszíneződve
2019. dec. 1. 17:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Maga a fagyálló tömény formába egy sűrű étolaj állagú folyadék. A színét a gyár adja meg, több fajta létezik.

Az egész kifli halvány zöld, vagy rózsaszín lett volna, meg szétesik a kifli, mivel felázik tőle.

Szerintem semmi baj nem lesz tőle a kutyusodnak, mert nem fagyállós volt.

2019. dec. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fagyállónak édeskés szaga van. Tudom valószínűleg nem nagy segítség.


Figyeld a viselkedését bármi szokatlant produkál azonnal állatorvoshoz kell vinni.

2019. dec. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jól van a kutyusom, elvileg a fagyálló annyira veszélyes, hogy pár órán belül jelentkeznek is a tünetek. De csak reggel fogok teljesen megnyugodni. Bár szerintem nem is evett belőle, hanem ideadta ami a szájában volt
2019. dec. 1. 23:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Figyeld a viselkedését, mert a penész sem valami jó nekik.
2019. dec. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!