Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Imádom a Golden Retriever...

Imádom a Golden Retriever kutyusokat. Szeretnék egyet magamnak. Ha egy a gazdihoz hű, okos, ugyanakkor sok-sok szeretetre vágyó kutyát szeretnék, mennyire jó választás a retriever?

Figyelt kérdés
2019. dec. 1. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó választás nekem goldenem van és egyszerűen imádom.(: Hűséges okos és imádja,hogyha szeretve van szerintem jó döntés egy retriever (:
2019. dec. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Napi kB 5-6 órát el tud lenni egyedül? Kint kutyaházban nagyon hideg lesz neki? Bent kell tartani?
2019. dec. 1. 18:27
 3/4 anonim ***** válasza:
24%
Ma lattam futas kozben (en is a kutyammal futottam) egy goldent futni 10 km-t. (Futopalya) Nem boldog,ha csak setalgatsz vele. Vagy kicsapod a kertbe egesz nap.
2019. dec. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Előre mondom, elfogult vagyok a goldenekkel ;).

Ha van rá időd, energiád és pénzed, akkor jó választás. Fizikailag bírja a kint tartást, a kint tartott goldeneknek jó nagy bundájuk van télen. Amit nem bír a kint tartásban az ha el van szigetelve a gazdájától. Szóval neked kell eldöntened, hogy sokat mész-e ki hozzá vagy inkább beengeded. Az egyedüllétet bírják nap közben, ha egyébként foglalkoznak velük. Kutyától függ, hogy mennyi foglalkozásra van igénye. A mi kutyánk lusta volt fiatalon is, 1 óra séta után már jelezte, hogy elég, de ismerek pörgős goldeneket is. De a kutyasulit ő is szerette, nektek is ajánlom majd.

Amire nagyon figyelj, hogy honnan hozod a kutyát! Divatos a fajta, ezért sokan szaporítják! Ráadásul azt olvastam, hogy a mostani goldeneknek látványosan csökkent a várható élettartama azért, mert sok a betegségekkel terhelt kutya. Szóval érdemes utánanézni a fajtára jellemző betegségeknek és olyan helyről hozni, ahol a felmenőknél nem volt ilyen. Több 14-15 éves, jó természetű goldent ismerek/ismertem (a mienk 14) és kívánom, hogy egy olyan kutya kerüljön a családba, akivel legalább ennyi ideig jó társai lesztek egymásnak!

2019. dec. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!