Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivaros kóbor (? ) kutya vs....

Ivaros kóbor (? ) kutya vs. Tüzelő szuka?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__10203900-5-h..


Ez is az én kérdésem, de egyre tarthatatlanabb a helyzet. Ugye írtam, hogy egy kan beszökött hozzá vasárnap éjszaka. Aznap még min.1x megint bejött. Ma is már 3x találkoztam vele. A kutya a házban van, de így is jön... Konkrétan elkezdte szétszedni a kerítést. A dokink ma 5-től rendel, szóval majd hívom. Bár ha ebben a pillanatban ivartalanítanánk, akkor is ott lenne még a szaga egy jó ideig. Sőt, ez a kutya a szomszédokhoz is átment, rájuk morgott és vicsorított is...

Kinek lehet ilyen esetben szólni? Megfogni nem annyira merem, nem akarom hogy megharapjon, nem tűnik túl barátságosnak.



2019. dec. 2. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Zavard el onnan! Ilyenkor a szukát nem is lehet ivartalanítani, csak leghamarabb is tüzelés után másfél hónappal.
2019. dec. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hívj fel egy gyepmesteri telepet.
2019. dec. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Ha úgyis beszélsz az állatorvossal, kérdezz rá, hogy ki tudna-e menni hozzátok leolvasni a chipjét a kutyának, ha van. Mert ha csak a szomszéd utcából szökik, akkor talán meg lehet beszélni velük, hogy nincs jól ez így, szétszedi a kerítést stb. Gyepmestert is lehet hívni, de lehet, hogy a dokitoknak lesz jobb ötlete.

Ami nekünk bevált az szagtalanításra a klorofil tabletta (deofil néven fut), de napokig kell adni, mire elkezd hatni, szóval gyors megoldásnak nem jó. Mi azért adtuk a kutyánknak, hogy a szomszéd két ivaros kanja ne bontson kerítést, erre jó volt, de a saját kanunk próbálkozott volna, ha hagyjuk. Nem hagytuk, azóta meg már ivartalan a szuka. Orvosa válogatja, de szükség esetén vemhesen is lehet a kutyát ivartalanítani, de a tüzelés alatt nagyon nem szerencsés. Ahogy előttem írták, a legjobb 2-3 hónappal a tüzelés után.

2019. dec. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vemhesen is ivartalanítanak ha kell. Ne tartsd meg az almot.
2019. dec. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!