Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kombinàlt oltàs allergiàs...

Lizolu kérdése:

Kombinàlt oltàs allergiàs reakciò àllapot?

Figyelt kérdés

Kutya ma kapta este hatkor a 3.oltàst.

8 òràra bedagadt a szeme tiszta kiütés a böre,levert,nyüszít.

Hívtam a dokit aki a kàlciumot mondta adjak neki.Most jobb a szeme màr.

Meddig tart ez az àllapot?

Mire figyeljek?


2019. dec. 5. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az előző oltásokkal nem volt baj?
2019. dec. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

A veszettség oltás kapcsán olvastam egy cikket ilyen témában, gondolom, a kombinált esetén hasonló a helyzet.

[link]

2019. dec. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem volt gond eddig probléma az oltàsokkal.
2019. dec. 5. 22:03
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk gazdiként szerintem nem biztos, hogy tudjuk, mit kap pontosan a kutyánk, szóval lehet, hogy másik beszállító oltóanyagát adta be. Erre normális doki odafigyel, hogy legközelebb azt, ami problémát okozott, kizárja. Én megbeszélném vele, esetleg hivatkozhatsz a cikkre is.
2019. dec. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Kalcium nem segít, hülye tanács volt a dokitol. Antihisztamin, de inkább szteroid kellene neki most azonnal, de ezt csak orvos tudja injekcióban adagolni, ne adj neki véletlen se emberi gyógyszert. Vagy vidd ügyeletre és kérd az ellátást, vagy pedig maradj ébren mellette és figyeld, hogy nem remeg-e, kap-e levegőt rendesen. Ha már jobb a szeme, akkor talán a nehezén túl van, de ellátás nélkül szenvedni fog még reggelig.

Amit mindenképp tegyél meg, az az, hogy felírod/megjegyzed, hogy erre allergiás a kutyád. Oltási könyvben úgyis ott a matrica, jövőre ilyenkor mondd meg, hogy másik gyártó veszettség elleni oltását adják be, mert erre allergiás.

Előfordul egyébként és nem is ritkán, konkrétan az én kutyámmal is, és nekem is az idiota kalciumot mondta az állatorvos, na, azóta nem hozzá járunk.

2019. dec. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
A Kalciummal az a vicc, hogy nagyon elterjedt javaslat allergia esetén, de még nekem sem használ az én allergiás jellegű problémáimra, szóval reflexből nem adnám az állataimnak sem.
2019. dec. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
A kalcium olyan mint rák ellen a c-vitamin. Semmit nem használ de legalább nem árt. Én ügyeletre vinném, ott kapnia kéne szteroidot, ami nagyon gyorsan megszűnteti a reakciót.
2019. dec. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Most reggelre teljesen jòl lett.Màr aktiv jàtszik.
2019. dec. 6. 06:09
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Felelőtlen vagy, hogy nem vitted ügyeletre, és nem adtak egyből a szívébe valami frankó koktélt...
2019. dec. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az ügyeletet hivtam ök mondtàk ha nem rosszabbodik ne vogyem.
2019. dec. 6. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!