Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy háznál látom, hogy a kutyus ki van állandóan kötve?

Figyelt kérdés
Most költöztem a környékre, de pár ember mondta, hogy évek óta ott van szerencsétlen. Télen, nyáron, esőben, hóban...
2019. dec. 6. 00:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Önkormányzatnak szólni talán, de nem valószínű, hogy foglalkozni fognak vele. Amúgy ha van háza, kap enni, van normális, bejárható udvara, akkor nem hiszem, hogy rosszul bánnának vele. Persze, ha ezek közül csak az egyik is hiányzik az már más. Meg attól is függ, hogy milyen kutya.
2019. dec. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Zsabra01 válasza:
29%
Semmit! Nem számít állatkínzásnak! Gondolom nem kis testalkatú kutyusról beszélünk, vagy nem olyanról ami szobatisztának nevezhető! Nekünk is volt kutyánk amelyiket bezárva kellet tartani a régi disznóólunkban, mert hiába csináltunk neki az udvaron drótkerítéssel egy 7,5négyzetméteres külön kis placcot nagyon puccos kis esőbiztos kutyaházzal plusz külön kialakított kertecskével, ha fogta magát és kiásta magát alatta! Oké ezt még orvosoltam is! Kiírtottam mindent onnan kiszedtem 60-70 cm földet, csináltam betonalapot teljesen, kb 25 cm földet még vissza is tettem, pázsit magot is szórtam ki csak legyen már ott is! Erre mikor teljesen készlet és visszakerült oda, fogja magát és megint ásni kezd... mondom haha ott a beton! Meg a ...... másnap már a szomszéd kertben rohangált. Visszavittem a helyére! Hát hogy ment ki? Felmászott a dróthálón! Na azzal betette nekem a horgot nem elég neki egy Nagyon jó nem is kicsi placc akkor bedobom a régi disznóólba És marad ott ahonnan nem tud lelépni! Olyannyira felidegesített hogy tényleg elkattant az agyam! Azóta csak a hétvégi kerti rohangálasra van kiengedve amikor jó idő van és kint lehet vele lenni! Mert ha nincs kint senki vele első dolga a szökés. Pedig aztán az elején volt sétáltatva minden nap! Utána a nagy udvarban volt estig este be lett küldve a kiskertjébe, és még. Volt képe minden nap megszökni! Hát akkor most szökjön ha tud! És szerintem ők is ugyan így jártak! Csak nekik nincs disznóóljuk!
2019. dec. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

#2: erre inkább nem mondok semmit. :/

7,5 négyzetméter szerinted nagy? Még egy nagy udvar elég???


A disznóólban mindentől el van szeparálva szegény.


Szegény kutya. :(

2019. dec. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Én becsengetnék és szóvá tenném. Gondolom a rossz kerítés lesz a magyarázat, amiben felajánlanàm, hogy segítek befoldozni.


Elvileg a helyi jegyzőnek lehetne szólni, de nem hiszem, hogy bármit tehetne

2019. dec. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A mi örökbefogadott kutyánk is láncra verve élte élete első felét mert “szökik”. Annyit tehetsz, hogy felajánlod a segítségedet a kerítés megcsináláshoz de szerintem el fog hajtani a fenébe, az emberek nagyon rosszul viselik ha valaki beledumál a dolgaikba, még akkor is ha jogos a panasz.
2019. dec. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos nekünk is most csak megkötve lehet a kutya, viszont egy nagyobb panellakásnyi területet tud bejárni (hosszú drótláncon csúszik neki a lánc, ami szintén hosszú, az egész udvar az övé így)
2019. dec. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Jelentsd a jegyzőnek!


DE!


Aztán ne csodálkozz, ha a gazdi kipattintja 2-3 fogad, vagy elengedi az ebet az erdőben, vagy elengedi, az meg meglép, és elüti egy kocsi!

2019. dec. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kicsi és közepes között van a mérete és rövid a szőre. Kb talán 10 négyzetméteres helye van, ami csupasz föld, van egy nagyon régi és nagyon retkes kis háza és annyi. Ott szokott reszketni, soha nem láttam vele senkit és szegény nem is nagyon szokott mozogni, néha áll és nézi az autókat. Rossz ránézni is... :(
2019. dec. 6. 15:09
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor inkább keress meg helyi állatvédőket ezzel, ha ilyen látványosan szenved a kutya.
2019. dec. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Jegyző.


És de törvénytelen, mert kutyát nem tarthat senki tartósan láncon.

2019. dec. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!