Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltassam a kutyámat?

Autokárpitos kérdése:

Elaltassam a kutyámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Nem tudom mit tegyek...van egy amstaff kutyám 12 éves, kölyökként vettem. Az elmúlt pár hónap alatt megvakult és megsüketült.Kertes házban élünk,ha nagyon meleg vagy hideg van bent tartjuk amúgy kint él a kertben. Soha nem volt kennelben.Tanítva házőrzésre nem volt ő ezt alapból tudta. Egyszerűen nem bírom tovább nézni hogy egy makk egészséges kutya aki barátom 12 éven keresztül tulajdonképpen szenved.Borzasztó nézni hogy mindennek neki megy,kertben az autót se látja már egyszerűen futtában lefejeli. És ami borzasztó hogy nem hallja hogyha jövünk haza hanem végzi a dolgát és őrzi a házat csak nem tudja hogy a gazdi jön haza.....múltkor megijedtem tőle amikor haza értem, úgy reagált mint ha idegen mászott volna át a kerítésen. Parázva és fütyülve,tapsolva közelítek hozzá, amíg nem szagol meg ijesztően viselkedik.Nem tudom hogy mit kezdjek...nem az elaltatásához kérek tőletek lökést vagy lelki támaszt hanem véleményeket kérnék hogy ki mit tenne a helyemben.Két éves a fiam...Köszönöm, sziasztok.



2019. dec. 6. 20:53
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
69%
Igen a kutya volt előbb. Egy EGÉSZSÉGES kutya. Nem hiszem, hogy ebből indulna ki bármelyik gazdi, hogy éppen milyen módon fog leépülni a kutyája. Ha gyereked van akkor sem azzal vagy elfoglalva, hogy hetven évesen mennyire fog elbutulni megvakulni halláskárosodást szenvedni. Nem is várható el. Ahogy a kérdező is írta a barátja volt (És megbocsáss, de egy neveletlen agresszív kutyát nem neveznék a barátomnak.). Ő anno ahhoz az EGÉSZSÉGES kutyához vállalt gyereket. Nem tudhatott róla, hogy ez fog következni. Nem mondtam meg, hogy mit csináljon, csupán felállítottam magamban egy értékrendet, amit leírtam. Nem vagyok tisztában, hogy van-e kennel az udvarukban, vagy nincs. Ha elzárják az is megoldás, nyilván nem teljes élet a kutyának, de megoldás. Ha már itt tartunk kiemelnéd kérlek azt a pontot, ahol azt írtam, hogy pusztulnia kell?
2019. dec. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
73%

#20


Jogos a dilemma. A gyerekem lesz az első mindig mindennel szemben. Kicsit gondolkodj már, lehet a kérdező mondjuk 30 éves, 22 évesen még lehet nem is gondolt gyerekvállalásra, mikor magához vette a kutyust, de nehogy már egy kutya miatt mondjak le a családról.


Egyébként konzultálnék orvossal. Nem biztos, hogy elaltattatnám, ha a kutya egyébként nem szomorkás, boldogtalan. Nehéz helyzet az biztos, de úgy gondolom nem megoldhatatlan. Tőle már ne várjátok, hogy házat őrizzen. Esetleg kerítsetek le neki a kertben egy területet, ahol élhet.

2019. dec. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
89%

Ezt neked kell tudnod, kérdező. Ha úgy látod, hogy az életminősége jelentősen leromlott, amióta siket és vak, illetve levert, kedvetlen, akkor lehet, hogy ez lenne a legjobb döntés. Viszont előtte mindenképpen konzultálj állatorvossal.


Azokat meg nem értem, akik osztják a kérdezőt. A kutya nem a neveletlensége miatt lehet veszélyes jelenleg - gondolom, a kérdező foglalkozott vele -, hanem a jelenlegi leromlott egészsége miatt, amit 12 évvel ezelőtt a kérdező nem tudhatott.

2019. dec. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
75%
17-es! Te jó ég.. problémás kutya mellé minek gyerek? Tipikusan az az ember vagy, aki többre tartja az állatot, mint esetleg a saját gyermekét, mert kb úgy is kezeled a kutyádat, mintha egy gyerek lenne, pedig marhára nem az.. ÁLLATOK! Vannak érzéseik etc etc, de állat és ne hasonlítsuk már össze a saját gyerekedet meg a kutyádat. Egyre több az ilyen beteg gondolkodsú ember, komolyan nem értem...
2019. dec. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!