Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni h tapasztala...

Tudnátok segíteni h tapasztalatok alapján melyik lenne a legideálisabb kutyus a számomra?

Figyelt kérdés

Körülbelül 4 hónapot éjjel nappal itthon tudok lenni majd a kuytussal, szeptemberben költözök vissza Pestre, egy kicsi lakásba, olyan kutyust keresek ami picike, buszon is könnyen tudom hétvégente hozni, vinni. Nem hullik a szőre (egyik legfontosabb kritérium), könnyen tanítható, okos, intelligens.

Abba a 4 hónapba szeretnem a legfontosabb dolgokra megtanitani, mert szeptembertol otthon kell hagynom napi 4-5-6 esetleg ritkán előfordulhat h 8 órára is. Napi 2-3 séta megoldhato.

Hetek óta olvasom a különböző kutyákrol a tapasztalatokat, leírásokat de egyszerűen nem jutok dűlőre.

🔹Első gondolatom a mopsz volt, 99%ban tökéletes lenne1, az össze tulajdonsagat illetoen, kivéve az irgalmatlan mennyiségű szőrhullasat.

🔹Yorkiba is gondolkodtam de sok helyen írjak h idegbetegek, nehezen lesznek szoba tiszták és nem igazán szeretnek egyedül lenni

🔹Biewer terrier is szimpatikus csak neki hullik a szőre

🔹És ugyanez a helyzet a bolonka kutyussal

🔹Bichon fajták elvileg elég hiperaktívak

🔹Máltai selyem kutyust is nézegettem


Ezekről illetve ha az elvárasoknak megfelelő kutyust ismertek tudnátok kérlek tapasztalatot mondani? Netrol már nagyon sokat olvastam de valódi tapasztalatokra lenne szükségem. Előre is köszönöm ha valaki szán erre időt 🙏🏻



2019. dec. 12. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos. A biewer a yorkshire terrier egy változata. Alapvetően, ha nyugis kutyust szeretnél, a terriereket eleve kizárnám.

A mopsznál nem csak a szőrhullás a probléma, hanem sok eü. problémájuk is van.

A bichonokat, máltait ill. törpe uszkárt tudnám neked elképzelni. Mozgásigénye természetesen mindegyiknek van, de ezek közül egyiknek sem kirívó. Az uszkárok nagyon intelligensek is, jól taníthatóak.


Fontos viszont, hogy fokozatosan hozzá kell szoktatnod az egyedülléthez, a kezdetektől fogva, mert ha 4 hónapig mindig vele vagy, majd hirtelen egyedül marad, az nem fog működni. Az első naptól hagyd egyedül, eleinte csak pár percre, és naponta növeld az időt.


Ami szintén fontos: a minimum a napi 3, de inkább 4 séta. Ha a minimum hármat nem tudod garantálni naponta, úgy nem szabad kutyát vállalni!


Ami még lényeges: jó hírű tenyésztőtől vegyél fajtatiszta kutyát, törzskönyvvel, szerződéssel. Így valóban azt kapod a pénzedért, amit akartál.

2019. dec. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bichon havanese van, több is. Nekem ők lettek a "szerelem" kutyák. Szoba kutyusok, de kertes házban. Az enyémek nem hiperaktívak, de foglalkozni kell velük, azt nagyon igénylik. Napi 1x sétálnak és általában 2x vannak kint a kertben (labdázni stb). A szőrüket gondozni kell, fésülni és rendszeresen kozmetikushoz vinni, úgy karbantartható, hogy ne legyen minden csupa szőr. A fülükre érzékenyek, így arra oda kell figyelni, hogy ne gyulladjon be stb, de ez a legtöbb lógó fülüre igaz. Kicsi kutyák, de nagynak hiszik magukat. Nekem a séta az elején nehezebb volt, hiába kis porba fingók azt hitték, hogy van esélyük nagyobb kutyákkal szemben és ugattak mindenkit. Hónapig tartott mire sikerült leszoktatni őket. Már az elején jó, ha kutya suliba viszed, ahol megtanulja a szabályokat... Mert amúgy hajlamosak követelőzni, de szerintem ez minden kutyussal így van. Meg kell tanítani ki a főnök.:D
2019. dec. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%

A mopszot elfelejteném, szerencsétlenek már annyi eü problémával küzdenek, hogy felsorolni is nehéz. A terriereket is kizárnám, vagyis a yorkiet és a biewer yorkiet, nehezen kezelhető, hisztis kutyák. A Bolonkáról sajnos semmit nem tudok, fiatal fajta lehet de amit olvastam róla az bíztató, viszont a beszerzése problémás lehet. A szomszédnak Bichon Havanese van, a kutya naphosszat egyedül van és folyamatosan sír, rossz hallgatni szerencsétlent, ha egyedüli kutya lesz akkor szerintem nem biztos, hogy jó választás mert társasági kutya aki igényli az együtt töltött időt.

A legjobb talán a Máltai lehet de elég mimózalelkűek ezért nagyon meg kell tanítani és felkészíteni az egyedüllétre. (Egyébként a Máltai is egy Bichon alfajta).

Ami még jó választás lehet az a törpe uszkár vagy a shi tzu.

2019. dec. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg nem zárkózol el a kutya mentális fárasztásán is (pl szeretnél trükköket tanulni, kutyasuliba járni), akkor uszkár.
2019. dec. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Törpeuszkár
2019. dec. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Belga griffon, orosz toy terrier, törpe uszkár
2019. dec. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Törpe uszkár.Intelligens, alkalmazkodó,nyugodt kutya. Hosszúra nő ugyan a szőre, de nem hullik ráadásul hipoallergén tehát allergiások is tarthatják. :)

Színben is nagyon sok féle van,nekem a kakaó barna a kedvencem. :D

2019. dec. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De egyébként ezeken felül ott a Boston terrier, cavalier k.c. Spániel (kissé beteges fajta), francia bulldog (nagyon beteges mint a mopsz), törpe pinscher, pomerániai/német t. Spitz is.

Csivava.. Ezek nem véletlenül népszerűek nem túl nagy igényű fajták.

Alkalmazkodóak, viheted őket bárhova :D

2019. dec. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bichon havanese, bolognese, máltai selyemkutya, törpeuszkár, Cavalier King Charles spániel, powderpuff (kínai meztelenkutya szőrös változata), papillon.


Amúgy a lakásban tartott kutyáknak napi 3-4 séta a szükséges inkább, nem napi 2-3. Ebből az egyik olyan legyen, hogy ki tudja mozogni magát. Illetve a felsorolt fajták - különösen az uszkár és a papillon - eléggé igénylik a mentális fárasztást is, de azzal eléggé le lehet fárasztani őket.

2019. dec. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ahogy olvastam nekem is a törpe uszkár jutott eszembe. A miénkre nagyon ráillik ez a leírás.
2019. dec. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!