Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni h tapasztala...

Tudnátok segíteni h tapasztalatok alapján melyik lenne a legideálisabb kutyus a számomra?

Figyelt kérdés

Körülbelül 4 hónapot éjjel nappal itthon tudok lenni majd a kuytussal, szeptemberben költözök vissza Pestre, egy kicsi lakásba, olyan kutyust keresek ami picike, buszon is könnyen tudom hétvégente hozni, vinni. Nem hullik a szőre (egyik legfontosabb kritérium), könnyen tanítható, okos, intelligens.

Abba a 4 hónapba szeretnem a legfontosabb dolgokra megtanitani, mert szeptembertol otthon kell hagynom napi 4-5-6 esetleg ritkán előfordulhat h 8 órára is. Napi 2-3 séta megoldhato.

Hetek óta olvasom a különböző kutyákrol a tapasztalatokat, leírásokat de egyszerűen nem jutok dűlőre.

🔹Első gondolatom a mopsz volt, 99%ban tökéletes lenne1, az össze tulajdonsagat illetoen, kivéve az irgalmatlan mennyiségű szőrhullasat.

🔹Yorkiba is gondolkodtam de sok helyen írjak h idegbetegek, nehezen lesznek szoba tiszták és nem igazán szeretnek egyedül lenni

🔹Biewer terrier is szimpatikus csak neki hullik a szőre

🔹És ugyanez a helyzet a bolonka kutyussal

🔹Bichon fajták elvileg elég hiperaktívak

🔹Máltai selyem kutyust is nézegettem


Ezekről illetve ha az elvárasoknak megfelelő kutyust ismertek tudnátok kérlek tapasztalatot mondani? Netrol már nagyon sokat olvastam de valódi tapasztalatokra lenne szükségem. Előre is köszönöm ha valaki szán erre időt 🙏🏻



2019. dec. 12. 14:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekem egy elég jó biewer tenyésztő mondta, hogy nem hullik nekik sem a szőrük és sokkal jobb idegrendszerük van, mint a sima yorkiknak, de erről meg is győződtem aztán személyesen a kiállításon.

Mozgásigénye pedig minden kutyának van, keress fel egy tenyésztőt, mondd el, hogy mit szeretnél és ő majd ajánl kutyust/párosítást, ha tud vagy továbbirányít valakihez.

2019. dec. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Mudi:D ( konnyen tanithato, nincs “szaga”, egyaltalan nem hullik a szore)
2020. jún. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!