Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb mikor fog vissza zokkenni...

Kb mikor fog vissza zokkenni a kutyam a regi allapotaba?

Figyelt kérdés
Van egy lassan ket eves jack russel staffy keverekem. Es szoktam neki ugro edzeseket tartani amiabbol all hogy bemelegitek vele es aztan ugralok at nagyobbnal nagyobb akadalyokat. Egeszseg ugyi okokbol nem ugralhatott 2 honapig. Ma van a harmadik napja hogy elkeztem vele ugrani es a tudasa igy kiment vagy nem tudom. Nem nagyon tudja atugrani az akadalyokat es mindig beleer a laba es osszeborul a nagyobbaknal. Vissza fog meg valaha zokkenni a regi allapotaba? Regen a legnagyobb ugrasa 1,8m volt. Nagy tehetesege van nem szeretnek mindent csak ugy elveszteni. Persze ha majd tobbet nem fog tudni ugrani akkor nyilvan nem fogom kidobni nagyon szeretem ot. Csak felek hogy tobbet nem fog tudni olyan jol ugrani mint a mutete elott...

2019. dec. 15. 08:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Három hónap után logikusan nem a nagyokkal kéne kezdeni, csak minimálisakkal, aminél esélye sincs beleakadni.

Ha neked eltörik a lábad, a gipsz levétele után nem fogsz maratont futni másnap, hiába vagy amúgy versenygyőztes. Először csak sétálni tudsz, újra kell tanulnod futni, fokozatosan növelni a terhelést.

Na, a kutya ugyanez.

2019. dec. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy még fájdalma van a sérülés miatt? Ne erőltesd semmiképp, eleinte kisebb akadályokra vidd. Ha a sérülést az ugrálás okoz(hat)ta akkor elgondolkodnék hogy kell-e folytatni? A kutyák nem ugrálásra vannak kitalálva, az ízületek és belső szerveik sem.
2019. dec. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!