Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kis testű kutya,...

Enkidu kérdése:

Van olyan kis testű kutya, amely intelligens: 1. ne túrja ki a kertet (ha pl. van vakond),2. ne ugasson, csak ha tényleg indokolt,3. elég vérmes ahhoz, hogy a területre bejövő egyéb állatokkal (nyest, róka stb. ) megküzd (nem elfut stb. )?

Figyelt kérdés

2019. dec. 16. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem fajta jellemzők, hanem egyed tulajdonságok. Akár egy keverék kutya is megfelelhet neki.
2019. dec. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Van, de nem adom neked, mert sokat dolgoztam azon, hogy megtanítsam.

.

Ha eltünteted a pondrókat a kertedből, egy vakond sem fog ott turkálni - és éhen halni.

A vakondnak van annyi esze, hogy csak oda megy túrni, ahol kaját talál.

A másik: ha nem megy a pondrós kertbe a vakond, akkor a férgek teszik tönkre veteményed.

Mennyivel legyen kisebb testű egy rókánál?

2019. dec. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem születik jól neveltnek, ehhez nevelni kell, és eleget foglalkozni vele.


Nem azért ássa fel, mert nem intelligens, hanem mert unatkozik.

Ugatás dettó.


Nyesttel, rókával ne nagyon verekedjen - a nyest is tud komoly sérülést okozni, de egy róka röhögve ki tudja nyírni szegény kistestűt.

2019. dec. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapja befogadtam egy akkor 8 hónapos keverék kutyát az utcáról. Rengeteget tanítom, foglalkozok vele, kutyasulizunk.

Nem túrja a kertet, mert le van mozgatva és fárasztva minden nap, nem ugat feleslegesen. A harmadikra nem tudom a választ, nem járnak hozzánk állatok. Szépen autózik, nem megy ki a nyitott kapun, nem rág, nem rongál. Minta kutya, mert azzá neveltem.

2019. dec. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

1. Ezt azok a kutyák csinálják, amelyek unatkoznak. Egy jól nevet, kellően lefárasztott kutya nem fogja felásni a kertet. De hát ugye ehhez foglalkozni kell vele.

2. Ugyanez. Azok ülnek a kapuban és ugatnak egész nap, amik unatkoznak.

3. Nekem nagytestű, “vérmes” kutyám van, de őszintén remélem, hogy ha esetleg találkozna valahol nyestekkel, rókákkal (amire felénk elég kicsi az esély), akkor a lehető leghamarabb hozzám futna és nem kezdene el “küzdeni”. Egy jóravaló állattartó sem akarja, hogy küzdjön az állata. Én nem adnék neked nyugodt szívvel kutyát.

2019. dec. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan kistestű kutya, ami legyőzne egy rókát (amúgy a róka általában elfut ugatás hallatán, elég óvatos állat, kivéve ha nagyon éhes), de még a nyest is rizikós. Megtaníthatod, hogy rátámadjon, de akkor lesz egy halott kutyád, meg egy ideges rókád. Ennek meg gondolom látod, hogy semmi értelme.
2019. dec. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 sirmckovik ***** válasza:
100%

Az előttem szólók a lényeget leírták.

Sétálni, lehetőleg naponta, alkalmanként legalább fél óra. Gyorsabb tempóban a lefárasztáshoz kevesebb is elég, de a kutyának az eltelt idő legalább annyira fontos, mint a megtett kilométer.


Olyan fajtát válassz, ami a szívedhez legközelebb áll, ami a legjobban megtetszik, mert minden kutya territoriális állát, ami alatt azt kell érteni, hogy a saját területét (jobb esetben a TE területed, ahol megengeded neki, hogy ő is tartózkodjon) védelmezi. A területet megközelítő vadállatokat ugatással figyelmezteti is, hogy túl közel merészkedtek.


Ha a figyelmeztetés ellenére mégis belép valaki vagy valami a területre, akkor már nem egyértelmű, hogy mit fog tenni a kutya.

Elfuthat, támadhat és megadhatja neki magát. Ez a kutya habitusától és a gazda kutyával való foglalkozásától egyaránt függ.

2019. dec. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát! Ha valamelyik kutya tulajdonos lelkébe gázoltam a kérdéseimmel, akkor ezúton kérek elnézést. Még nem volt kutyám. Azt értem akkor, hogy unalomból csinálja azt a két dolgot, tehát foglalkozni kell vele és megtanítani mindenre. Azt viszont nem értem, hogy miért baj az, ha a kutya azt csinálja, amire való? Azaz megvédi a területet ahol ő és én is élünk.
2019. dec. 17. 22:50
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha a kutya megvédi a telket, de egy kistestű kutya nem fogja megvédeni azt egy rókától. A nyest is veszélyes, én addig alábecsültem, amíg be nem sikerült csapdáznunk egyet. Nagyobb, mint hittem, és kemény kötésű, szívós állat, nagy fogakkal. A vadonban magánál nagyobb áldozatot is elejt. Kistestű kutya nem való azokra a feladatokra, amire használni szeretnéd.
2019. dec. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Foxi, jagd terrier, szálkás szőrű tacskó(standard méret) a nyestet,egeret,patkányt megfogja, tacsi mivel kotorék kutya ezért a rókát és a borzot is megfogja,mert nincs bennük félelem érzet.


Viszont mivel ezek vadászkutyák ugatósabbak is, vakondokat is kiássák ezáltal az fix,mivel vadászkutya.



De lényegében ahol van kutya oda nem igazán mennek be a rágcsálók,rókák.

2019. dec. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!