Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezert tenyleg elaltathatnak...

Ezert tenyleg elaltathatnak egy kutyat?

Figyelt kérdés

Ha nincs kirakva a kapura a "Vigyazz, a kutya harap" tabla, a betoro vagy betolakodo pedig bemaszik a kertbe, a kutya pedig megharapja? A kerdesem csak elmeleti.

Ugy hallottam, hogy a figyelmezteto tablanak kint kell lennie, mert utana mar jogilag vedheto, nem vonhato felelossegre a gazdi.


2019. dec. 17. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem de eljárás elindul. És harapásért nem altatnak kutyák, legfeljebb veszélyessé nyilváníthatják ennek összes jogkövetkezmnyével.
2019. dec. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezèrt nem altatnak, sőt mèg azèrt se, ha kerìtèsen kìvül tàmad. DE, fordìtva se igaz, csakmert van egy tàbla, mèg felelőssèggel tartozol èrte. Ha pl vègignèzed, ahogy valakit harapdàl - hiàba betörő- akkor màr tèged is büntethetnek.
2019. dec. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy altatnak el. Viszont valóban ki kell rakni, sajnos a betoronek több joga van, mint a tulajnak.
2019. dec. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor be kell mutatni az oltási könyvet, és két hét karantén, ami alatt megfigyelik, nem-e veszett a kutya.

De emiatt nem akarnak.

Annyi, hogy akár van kint tábla, akár nincs, megvizsgálják az felelősségedet. Ha van kint tábla, és nem voltál otthon, tehát nem tapasztalhattad, akkor nem vonhatnak felelősségre.

Ha nincs kint a tábla, vagy észleled a bajt, de nem avatkozol közbe, akkor igen.

2019. dec. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20%
A betorot ma mar meg lehet olni a torveny szerint jogosan. Az egyszerubb. Tolunk biztos nem tavozik elve betoro.
2019. dec. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem altatják el. Nekem kint van a kapun a harapós kutya tábla, ennek ellenére volt aki úgy gondolta, hogy bemászik.


Nyilván megcincálta a lábait és a karját. Bemutattam az oltásit, megkérdezték akarok-e feljelentést indítani, nyilvánvalóan feljelentettem.

És mivel jó ügyvédem van, így a költségeit is ráterheltettük a parasztra.

2019. dec. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!