Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kölyköt szobatisztas...

3 hónapos kölyköt szobatisztaságra nevelni, úgy, hogy pelenkára volt szoktatva előtte?

Figyelt kérdés

3 hónapos kutyusom van, de sajnos elrontottam az elején, és pelenkára kezdtem el szoktatni. Van kertünk, és oda is lehordjuk,hogy elvégezze a kis/nagy dolgát, de szerintem összezavartuk szegényt. Az elején megdicsértük nagyon mikor a pelusra csinálta, és most,hogy lent végzi már ott is mindig megdicsérjük, és mostanra azt értük el,hogy sajnos már nem csak a pelusra csinálja, hanem néha megy a kőre is. Fel akarom szedni a pelusokat, de szegény most picit fel van fázva mert nincs padlófűtésünk és sokat hasal játék közben a hideg kövön, és még nincs a pociján annyi szőr,hogy védje őt a hidegtől. És most nem akarom azt,hogy szegényt azért szidjam le mert nem tudta tartani a felfázástól a pisit. 5 percenként meg még sem szaladgálhatunk le vele.

Szerintetek sikerülni fog hamar leszoktatni a pelenkáról? Amúgy nagyon okos, gyorsan tanul.



2019. dec. 18. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Ti összekeveritek a kiskutyát a csecsemővel. A pelust kidobni és a kutyát rendszerre szoktatni. Erre vannak könyvek és kutyaprofi is létezik.
2019. dec. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:

"5 percenként meg még sem szaladgálhatunk le vele."


De, ha otthon vagytok, akkor leszaladgálhattok.

Figyeljétek meg, hogy mit csinál, mielőtt a dolgát végzi, a kutyák jelzik, mielőtt elkezdenek üríteni. Mindegyik másképp, meg kell figyelni. Pl forgolódik, szaglászik, 'mormicol' stb. Amikor már tudod, akkor kell felkapni és gyorsan kivinni. Aztán nagyon-nagyon megdicsérni. Megszidni teljesen felesleges.

2019. dec. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha fel van fazva akkor orboshoz kell vinni. A pelenkát vegyétek fel. Ha bent vegzi el a dolgátbakkor nem szidjátok le. Akkor kell agyondícsérni ha kint vegzi el. És nagyon sokszor kell vele kimenni.
2019. dec. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3 hónapos még elég fiatal, hogy szobatiszta legyen. A pelenkát nagyon sokan helytelenítik, de nekem ellentétes tapasztalatom van.

Mikor én elhoztam a kutyusomat, már pelenkára volt szoktatva, legalább is letettünk neki a pelenkát és mindig arra végezte a dolgát. Aztán mikor már megvoltak az oltásai és le lehetett vinni, akkor a séták alkalmával mindig nagyon megdicsértem, ha kint végezte el a dolgát. Klikker+jutalomfalat+simogatás.

Aztán egyre ritkábban használta már a pelenkát, inkább már játszott vele, feltépte, úgyhogy 7 hónapos korában felszedtük a pelenkát és azóta teljesen szobatiszta. Egyetlen baleset volt egy év alatt, az is a mi hibánkból.

2019. dec. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, orvossal egyből konzultáltunk a felfázásról. Már kezelve van.

2019. dec. 18. 16:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Pelenkát használtunk, 4 hónapos kora óta szobatiszta. Kint dicsérjétek nagyon. Pelusnál hagyjátok figyelmen kívül. Ha mellé megy, szídjátok le és tedd a pelusra. Nekünk így sikerült nagyon hamar :)
2019. dec. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. dec. 19. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!