Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem nagyon morbid...

Csak szerintem nagyon morbid dolog ez a kutyakíállításosdi?

Figyelt kérdés

Anélkül is lehetne tenyésztőkkel ismerkedni,képeket csinálni, hogy nem töröd ki a lábát, nem nyomod le a hátsóját, nem rángatod a nyakát felfelé.

Szerintem totál természetellenes az egésznek a felállása, mintha tárgyak lennének az állatok, meg összehasonlíthatóak, hogy melyik szebb, mint valami agyagedényfestő verseny. A jóllakott gazdik meg ott pózolnak, mintha atomonként építették volna azt a négylábút, s annak szépsége csakis az ő érdmeük volna. Mintha az egész a gazdagok sportja lenne, mutogatják az új Guccit, az új díjnyertes kutyát, mint ahogy a rókavadászok a lőtt rókát.

Persze büszkén elmondja a gazdi azt is mióta "készülnek" a versenyre, már hónapok óta nem mehet ki az udvarra, a szőrének makulátlannak kell lennie, a tápot szemenként számolom, napi 60 db...

Arról ahogy a kutya mellett ügetget a felvezető, már nem is szólok semmit, bár az vicces is nem csak természetellenes.

A törzskönyves, szűrt kutyák tenyésztése mellett állok, de ez természetellenesség sehogy se fér össze ezzel. Tenyésztők összeméregetik a micsodájukat.

Kutyaiskolába is az egész a felvezetésről szólt, többen el is jöttek onnan, elkezdett üvöltözni a kiképző hogy márpedig a kiállításon a kutyát a bal oldalamon kell vinnem, meg ne lássa hogy átveszem a kutyát másik oldalra.



2019. dec. 18. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Háááát elvileg ugye csak a kiállításokon kaphat egy kutya díjat és címet, ott a tenyészszemle is stb. És minél nevesebb a szülő, minél több díjat nyert, annál drágábban lehet a kölyköket is eladni.


Persze ha nincs ismerősöd a bizottságban, aki akkor is megszerzi a törzskönyvet ha nem kellene és akkor is a te kutyád lesz a fajtagyőztes, ha nem kellene. Mert hallottam valakiről, aki látott olyat, aki ismer ilyen tenyésztőket. ;)

2019. dec. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nem a dijak miatt lesz dragabb egy kutya, sok tenyezo meghatarozza, de azert benne van. viszont nem torik ki semmilyuket, normalisan is lehet csinani. egy tenyesztonek (nem szaporitonak vagy papiros szaporitonak) a fajta nemesitese a celja, igy buszke a kutyaira, nem cirkusz miatt viszi hanem mert buszke. mas dolog h vannak suttyo birok is es gyoker kutyatartok. keress masik kutyasulit
2019. dec. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem csak kiállításon kaphat díjat egy kutya! A munka versenyek sokkal többet érnek. (fajta szerint pl őrző-védő, terelő, akkor az engedelmes vizsgák, versenyek, IPO, egyebek.) Ezeknek kellene az elsődlegesnek lennie!
2019. dec. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem tetszik, ne menj kiállításra,ilyen egyszerű. Másnak meg hagyd meg a hobbiját.

Csak a tahók kezelik így a kutyákat, mint amit leírták. A legtöbb kutya ugyan olyan vidám életét, vagy vidámabbat él, mint egy sima házikedvenc, aki csak kint szomorkodik magában az udvaron.

2019. dec. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes. Ha a szapikról van szó, egyből lehet általánosítani. Ha tenyésztőkről, akkor nem.


A nemetjuhaszt a tenyésztők tették guggolva járóvá. A bírák ezt preferálják, ők meg eleget tesznek az igénynek, hogy minél jobb helyezést érjenek el. Pekingiről nem is beszélve. Egy járni alig tudó szőrgombócot csináltak belőle.

2019. dec. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészről vannak végletek, amit én is visszataszítónak találok. Például vannak handlerek, akik teljesen természetellenes pózban rántják fel a kutya nyakát, pakolják a lábait és vannak fajták, amiknek a standardja köszönő viszonyban sincs a természetessel meg az egészségessel. Az sem szimpatikus, hogy a legtöbb olyan fajtánál, ahol erősebben szétvált a show és a munkavonal show vonalon egyre rosszabb képességű kutyák vannak és azon felül, hogy fényes dús szőrük van meg szép kiállásuk sokat nem tudnak felmutatni.

Másrészről én látom a hasznát is. Egyfelől nem való mindenkinek munkakutya, sőt, és az meg nem baj, hogy hobbi célra is tudunk olyan kutyát vásárolni, akinek a szülei a fajtára jellemző betegségekre szűrtek, hozzák a fajta külső és belső tulajdonságait, és legalább annyira rendben van az idegrendszerük, hogy idegen ember megnézheti a fogait és tudnak más azonos nemű ivaros kutyákkal együtt sétálni a ringben. Enélkül teljesen zsákbamacska lenne ez az egész, szóval én örülök, hogy legalább ilyen szintű szűrés van a tenyésztésben. Másfelől meg azokkal is egyetértek, akik azt írták, hogy ez elsősorban nem menőzés, hanem igenis büszkék a tenyésztők a kutyáikra, sokszor több generáción keresztül kísérleteznek a párosításokkal, hogy a lehető legtökéletesebb kutya szülessen meg.

Egyébként meg tényleg elég sok múlik a kapcsolatrendszeren, különösen a népszerűbb fajtáknál, szóval engem a nagy díjak mindig hidegen hagytak, mert nekem elég volt, hogy egészséges legyen és nekem tetsszen. Én az alapján választottam kennelt, hogy a tenyésztő hogyan bánik a kutyáival, mennyire ismeri a fajtát, milyen ismeretei vannak általánosan a kutyákról, szóval szerintem a hozzáértés a legfontosabb, nekem sokat segített, hogy a kezdeti időszakban tudtam a tenyésztő tapasztalataira támaszkodni.

Amúgy meg nagyon összevissza beszélnek abban a kutyaiskolában, ugyanis a legtöbb engedelmes ágazatban baloldalon kell vezetni a kutyát, szóval ez az oka annak, hogy először bal oldalon tanítjuk a kutyának a lábhoz pozíciót, köze nincs a kiállításokhoz. Viszont az a lábhoz teljesen más, mint amit a ringben elvárnak, ott ugye az a jó, ha a kutya minél aktívabban mozog, akciózik és a felvezető előtt van, ez bármilyen engedelmes vizsgán, még a legegyszerűbb k9-es vizsgarendszerben is, súlyos hiba lenne. Tehát ez alapján se a sportokhoz, se a ringdresszúrához nem értenek abban a kutyasuliban, keress másikat, de ne lepődj meg ha máshol is azt várják, hogy baloldalon vezesd a kutyát :) Amúgy ha ez jobban érdekel téged és a kutyád több oldalon is szépen követ, akkor nézz utána a különböző heelwork pozícióknak, azt hiszem összesen 10 van, dogdancingben például a HTM kategóriában kifejezetten ezekre tréningezik a kutyákat, szóval ha ilyesmire szívesen tanítanád és a kutyád is élvezi, ügyes benne, akkor lehet érdemes lenne kipróbálni magatokat benne :) csak keress hozzá egy jó oktatót :)

2019. dec. 19. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

A kiállítósdi (mint szinte minden), a pénzről szól, nem a kutyáról és főleg nem a fajták egészségéről.

Sajnos a legtöbb küllemtenyésztő csak küllemre tenyészt, az idegrendszer, az egészség, a kutya eredeti funkciója mit sem számít nekik. Így tettek tönkre rengeteg kutyafajtát, amiket hosszú is lenne sorolni, de kapásból ilyen az angol bulldog, a francia bulldog, a német dog, a berni pásztor, a leonbergi, a masztiffok nagyrésze vagy talán a legtöbb embernek szembetűnő német juhász, stb-stb.... Ezek a fajták egészségügyileg leromlanak, átlagéletkoruk lecsökken, születési rendellenességek, extrém méretek, nevetséges, szánalmas küllembeli elváltozások történnek rajtuk. Mindez a pénz miatt. Egyébként már nem csak a kutyák, hanem a macskák és a lovak és még ki tudja hány háziasított faj kezd hasonló helyzetben lenni.


Azt soha nem szabad elfelejteni, hogy a kutyafajtákat a régiek funkcióra tenyésztették. Azért lettek több száz, ezer év alatt olyanok, amilyenek... ezt a küllemtenyésztők néhány évtized alatt teszik/tették tönkre.

2019. dec. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Pont nemrégen voltunk.


Nekem tényleg megdöbbentően furcsa, hogy az uszkárok, yorkik és mindenféle olyan kutya aminek a szőrével komolyabban kell foglalkozni, milyen nyugodtan fekszenek az asztalon, miközben csatt, gumi, fésű minden lófütty. Na nekem ne mondja senki hogy ezek a kutyák szabadon tombolhatnak az udvaron, vagy bárhol.


A másik része meg pl. a kiállításon halál nyugodtan viselkedő kájok...na ez már nem fajtajellemző.

2019. dec. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha nincs kiallitas, minden kiallitasi kutya rendes kutyakent el,mint csaladtag, kutyasuli, kirandulasok, jatek, mas kutyakkal valo bandazas stb. Nyilvan kiallitas elott csak kaki pisi van es semmi hancur a kertben.


Tobb kiallitasi kutyat ismerek. Mindegyik rendes kutya eletet el. Kiallitas elott, frissen nyirva vannak bekorlatozva. Mivel a kiallitas magyarul szepseg verseny. Kulon pozitiv ha a kutya igenyesen fel van keszitve. Kullemet biraljak ennyi. Mocskosan, sarosan bevinnenek egy kutyat ki is kuldenek..


Ismersz 1 kiallitasi kutyat kozelrol, a minden napjait stb??


Mert ugy tunik nem, ha ez a velemenyed,hogy semmit nem csinalhatnak a kiallitasi ebek.

2019. dec. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó jól mondja.

Elég sok kiállítási kutyát ismerek. Szinte mindnek remek élete van. A gazda sokat foglalkozik velük, kirándulnak. Stb. Az,hogy a kiállításra hogy megy,az más dolog. Nyilván van kutya, aki nem szereti, de van, amelyik imád szerepelni.

Láttál már uszkár egyébként kiállításon kívül? Én ismerek párat. Egyik se volt még kiállításon. Agilityznek, bandának, kirándulnak. De pont olyan szép, ápolt a bundájuk, mint a kiállításiaknak.

A kájokról annyit, hogy egy tisztességes Pásztorkutyám a területét védi. Máshol semlegesen viselkedik.

Pásztorkutyám van, járunk kiállításra (nem vagyok tenyésztő, csak hobbi). A kutyám teljesen semlegesen viselkedik. Sőt, szereti a kiállításokat. Imádja a pörgést, mutogatni magát. Egyszer egy bíró úgy gondolta, majd ő belematat a szájába. Nem sok híja volt, hogy nem hagyta ott pár ujját. Azóta én is jobban figyelek, nehogy eszébe jusson ilyen valamelyikének. A fogait csak én mutatható. Azóta a kutya is bizalmatlanabb a bírókkal.

Egyébként az évi 4-5 kiállításunkon kívül minden nap sétálunk, kutya suliba járunk. Szegénynek borzalmas élete van...

2019. dec. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!