Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megevett egy tál...

A kutyám megevett egy tál reszelt sajtot, lehet valami baja?

Figyelt kérdés
Kint hagytam az asztalon egy tál reszelt sajtot (15 dkg lehetett körülbelül) és én elmentem be teregetni. Mire mentem vissza, megette a kutya. Szinte nem is maradt a tálban semmi. Nem szokott ilyet csinálni, azért nem is gondoltam rá, hogy elrakjam. Lehet valami baja? Azóta vidám, és játszik, de nem szeretném ha később rosszul lenne miatta.
2019. dec. 19. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, legfeljebb hígabb széklet, ha tejérzékeny.
2019. dec. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Jajjjjj jajajjj


Mi a tököm baja lenne és miért????

2019. dec. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6%

Minden kutya laktózérzékeny.

Ha keményebb, természetes módon laktózmentes volt a sajt, akkor nem lesz semmi baja, ha lágyabb, akkor sem hal meg tőle, max. pár napig menni fog a hasa, - pont, mint egy erre érzékeny embernek.

Sajnos erre figyelni kell, mert amíg a macska hatvanszor megszagol valamit, mielőtt beleeszik, addig a kutya gondolkodás nélkül mindent bezabál, amit elé tesznek. Ez a farkasoktól megmaradt tulajdonság. Ha kaját látnak, - mindegy, hogy milyen, de meg kell enni, - még akkor is, ha közvetlenül előtte már megette az ebédjét, amivel jól is lakott, mert a szervezetük hozzá van szokva, hogy felkészüljenek a koplalásra egy hosszú napokon át tartó rosszul sikerült vadászat után, és ki tudja, mikor jut újra élelemhez.

2019. dec. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Az enyém sört vedel.... és semmi baja.
2019. dec. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Ha laktózérzékeny, akkor lehet belőle probléma, de az előző hozzászólót megcáfolnám, nem minden kutya laktózérzékeny, az enyém például nem az, és nagyon jól lehet sajttal jutalomfalatként motiválni, tanítani.

Figyeld, hogy érzi magát, hasi görcs, hasmenés jelentkezhet laktózérzékenység esetén.

2019. dec. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
A kutyának nem lesz baja, viszont neked még lehet bajod belőle, amiért ilyen neveletlen!
2019. dec. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Természetesen arról le kell nevelni, hogy bármit felzabáljon önkényesen, ezt nem írtam, de ez tanítható, és nagyon hasznos. Utcára kidobálhatnak mérgezett kaját, esetleg belenyal egy fagyállós pocsolyába (nem is kell mérgezési szándék).
2019. dec. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!