Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lehetőségek vannak, ha...

Sirmckovik kérdése:

Milyen lehetőségek vannak, ha szeretnék önkénteskedni?

Figyelt kérdés

Szabadidőmben szeretnék valamilyen jótékony munkát végezni Kecskemét környékén kutyákkal kapcsolatban.

Gondoltam már kutyasétáltatásra vagy örökbefogadásra váró kutyát hazahozni.

Úgy hallottam, hogy vannak kutyák, akiket csak a viselkedésük miatt nem fogadnak örökbe. Nekem meg jól nevelt kutyáim vannak és úgy gondolom, hogy valahogy javíthatnék ezzel a leendő gazdi (és kutya) helyzetén.

Mennyire valós az elképzelésem vagy van-e kilyesmire példa?



2019. dec. 19. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nyugodtan írj Kecskeméti allatvédőknek/menhelyeknek az ötletedről és biztos lesz aki szívesen fogad. Én is voltam önkéntes állatmenhelyen és volt pozitív és negatív tapasztalatom is. Az egyik dolog, hogy tartsd szem előtt, hogy te oda azért mész, hogy segítsd a munkájukat. Így lehet, hogy nem feltétlenül kutyát fogsz sétáltatni. A másik, hogy olyan helyre menj ahol partnerként tekintenek rád nem pedig egy csicskásra. Ha segíteni mész és még egy köszönömöt se kapsz vagy nyilvánvalóan sorra kapod a legrosszabb feladatokat, akkor ne maradj.
2019. dec. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon is jó az elképzelés. Konkrétan a kecskeméti menhelyet nem ismerem, de sok szervezetnél van ilyen ideiglenes befogadás, amire Te gondolsz. Sétáltatás meg mindenhol kell. Most nézem, hogy szombaton lesz egy nagyobb rendezvényük, ott sok minden kiderülhet.
2019. dec. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

És töröltette!!!


Na jó, ez jobb válasz?


Szia!


Nyugodtan jelentkezz, ez szép és hasznos dolog! Szerintem azonnal felvesznek állatorvosnak is.


Sok sikert!



Komolyan hiszed, hogy csak úgy oda adnak kutyákat neked ismeretlenül, hogy aztán a haverjaiddal rugdossátok őket?

2019. dec. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Eddig két menhelyen voltam, az egyiken csak kétszer, a kötelező 50 óra miatt, a másikon pedig még mindig ott önkénteskedem. Az utóbbi nem dolgozik több százas létszámmal és nem foglalkoztat senkit, mi oldjuk meg a napi takarítást és etetést. Ha valaki azért akar jönni, hogy sétáltasson, akkor nem erőszakolunk rá semmilyen más munkát, nekünk már az is hatalmas segítség (és öröm), ha a kutyák fél órára kint bóklászhatnak és fáradtan mennek vissza a kennelbe. Ideiglenes befogadásra viszont kevésbé van ott lehetőség. Szerintem írj egy levelet a környékbeli meninek és majd ők megmondják, hogy ez náluk működhet-e.

Van egy csomó egyesület, akiknek nincs telephelyük, ideiglenes befogadókkal oldják meg a kutyák elhelyezését. Mindenhol más, hogy mit kell neked állnod és mennyire szólhatsz bele, hogy hova kerüljön a kutya.


off: sokkal megterhelőbb sétáltatni, mint összeszedni a produktumot és a kennel közepéből slaggal lecsapatni a maradékot.

2019. dec. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

3-as, gusztustalan, ítélkező gyökér vagy!

Neked eszedbe jutott már hasonló, mint a kérdezőnek? Nem? Akkor hallgass. Igen? Akkor meg szégyelld magad, hogy egy hozzád hasonló embert ismeretlenül így mocskolsz.

Arról nem is beszélve, hogy teljesen hülyeség, amit írsz. Aki gyűlöli az állatokat, az nem fog egy menhely közelébe se menni, mert miért tenné?

Az önkétesekkel nem mellesleg komolyan elbeszélgetnek, mielőtt alkalmazni kezdik őket, és a legtöbb helyen ki sem vihetik a kutyákat szakértő felügyelet nélkül (vagy csak akkor, ha komoly tapasztalattal rendelkeznek már - és akkor ismét logikátlan, amit ideokádtál).


Kedves Kérdező!

Szép dolog, amit tenni akarsz! Én is azt javaslom, hogy vedd fel a kapcsolatot egy számodra szimpatikus menhellyel, örülnek általában mindenféle segítségnek. A sétáltatás is sokat jelent, ahogy egy korábbi válaszoló írta, és a takarítást, etetést általában az állandó vagy régóta ott levő dolgozók végzik. Nem céljuk az újoncokat elijeszteni azzal, hogy rögtön rájuk sóznak minden nehéz munkát. De persze örülnek, ha azt is megteszed.

Ami az ideiglenes befogadást illeti, az már komolyabb. Ellenőrizni fognak téged is, a lakhelyed (ahol lakni fog a kutya), a többi állatodat.

2019. dec. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
wwoof, workaway
2019. dec. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#3 nem töröltettem semmit, még kulturáltan válaszoltam is rá. Másnak szúrt szemet a szegénységi bizonyítványod.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat és a megerősítést, hogy nem is annyira légbőlkapott a gondolat.


A takarítást, etetést és egyéb dolgokat azért mellőzném, mert úgy érzem, hogy azzal "csak" közvetve segítenék, ráadásul, ha máshogy nem is, de muszájból más megteszi. Egy sétáltatást (főleg helyesen) már hamarabb vagyis inkább mindig mellőznek.

Pár sétával vagy néhány napnyi kihozatallal viszont közvetlen lenne a segítség. Egy nyugodt eb pedig hamarabb is gazdára találhat, mint amelyik a kennelben köröz, ugrál, ugat, vicsorog, fél, nyüszöng stb.

Ezek az érvek és okok, ami miatt leginkább sétálnék velük.

2019. dec. 19. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!