Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állandóan visszatérő húgyúti...

Állandóan visszatérő húgyúti fertőzése van a kutyámnak. Mit lehet tenni? Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Májusban volt először ilyen, akkor csak pár csepp vér volt a vizeletében, magától elmúlt 2 nap után.

A nyáron megint volt pici vér a vizeletben. Akkor már elvittem dokihoz, ott kiderült, hogy húgyúti fertőzése van, kapott rá antibiotikumot, amitől rendbe is jött neki. Aztán voltak időszakok, amikor picit véres volt a pisi, de alig volt benne vér és egyszeri alkalom volt mindig aztán hetekig semmi. Most viszont már vagy egy hónapja rendszeresen véreset pisil, vannak napok amikor tiszta a vizelete, vagy kevesebb vér van benne, de most este pl ijesztően véres volt neki.

Kapott már egy antibiotikumkurat ezidő alatt, most kezdtük el a másodikat. (allatorvos tanácsára) De szerintem nem fogja hosszútávon megoldani a problémát és félek, hogy tönkreteszi ez a sok gyógyszer. Bár eddig ez a masodik kúra amit kap, de lenne ez még több is, ha igy folytatnánk.

Nyáron volt vérvétel is, tökéletes értékei voltak, de az is kimutatta a húgyúti gyulladást.

Miért lehet ez? Volt már valaki hasonló helyzetben? Nyilvan, ha nem lesz jobb az antibiotikum után akkor megint doki, de én ezt mar nem értem. És nagyon aggaszt, hogy komolyabb problémák lesznek ebből. A kedve jó, étvágya van, nem ugy néz ki, mintha fájdalmai lennének.


2019. dec. 19. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csináltak ultrahangos vizsgalatot? A húgykő ki lett zárva? Vettek le vizeletet tű+fecskendővel a hasán keresztűl megszúrva és ezt küldték el laborba ami kimutatja, hogy milyen baktérium van és az mire érzékeny?
2019. dec. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha barfot (nyerskoszt-hus hal zoldseg pici bensosefg csont minden nyersen)es jarnal futni vele,akkor welmulna,jo lenne az immunrendszere.

Femelem nem kinnt tartod szegenyt?!

2019. dec. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kistestű vagy nagy? ivartalanított vagy ivaros? szuka vagy kan? mennyi idős?


Úgy néz ki vmi eléggé krónikus dolog van,ha már tavasz óta jelen van a gyógyszerek meg ideig óráig használnak.


Bizony egy ultrahang illetve vizelet minta kielemzése sem ártana. Bár ilyenkor ennek alapnak kéne lennie.


Mikor az ivartalan szukám felfázott ulthangot csináltak,bár csak vizelési ingere volt,meg itthon álmában bepisilt. Bár kapott vmi baci ölős tabit amit 4 napig szednie kellett és elmúlt. Azóta se volt gondunk ezzel. De mondta az orvos ha ez a gyógyszer nem használ még egy kúrát csinált volna utána meg vizelet minta elemzés.


Veséivel is minden rendben van egyébként? Bár ha vese próblémás lenne akkor annak más tünetek is jelentkeztek volna.


ivaros kanoknál a hugykövesség most eléggé "divatos" lett ott is véres pisivel kezdődik..


De nem tudjuk milyen nemű a kutyád vagy ivaros ivartalan.. lényeges infok ezek is azért.

2019. dec. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Komolyabb kivizsgálás nem volt, csak vizeletminta és vérvétel, ahol annyi derült ki, hogy "gyulladás". Nyáron az antibiotikumkúra után "csak" nagyon ritkán jelentkezett a véres vizelet akkor is csak 1-2 csepp. És mivel más tünet nem volt nem fordított neki nagy jelentőséget a doki, én se voltam elég határozott, hogy de igenis tovább kell menni. Most a télen lett nagyon rossz a helyzet. Most, hogy szedi az antibiotikumot megint rendben van. A kérdés kiirasa óta nem volt véres pisi. Azt mondta a doki, hogy ha elmúlik akkor nem kell menni, de sajnos biztos vagyok benne, hogy nem fog hosszútávon elmúlni és amint újra jelentkezik viszem dokihoz! Tudom, hogy szükséges lesz egy komolyabb kivizsgálás.

Elég nagytestű, kan kutya, ivaros, (de tervben van az ivartalanítás) 2 éves.

Kinti-benti. Kint jobban érzi magát, de ha nagyon hideg van jobban örülök, ha legalább éjjel bent alszik.

A vérvétel alapján a veseje rendben van, de aggódok, mert biztos a veséjének se tesz jót ez a probléma.

2019. dec. 22. 01:21
 5/5 anonim ***** válasza:

esetleg prosztata ciszta? bár akkor is szerintem lennének más tünetek is. Állva megultrahangozzák a kutyát annak látszódnia kell, de ultrahangot nem írtál,tehát azt nem volt. Szerintem a dokinál kérdezz rá erre is!


Minden esetre az ivartalanítás szerintem segíthet pluszban, mert ivaros kanoknál egyre több a húgyúti betegség meg a prosztataciszta.


Egy tenyésztő ismerősöm tartott meg egy szép kant az alomból,majd fedező kannak, második fedezésnél dőlt a kutyából a vér kiderült prosztata ciszta, ivartalanítani kellett.

2019. dec. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!