Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyákkal költözés?

Kutyákkal költözés?

Figyelt kérdés

2 hét múlva költözünk két kutyánkal életükben először.

3-8 éves keverék kutyák. Panelból megyünk kertesbe.

Már rendezkedünk, festünk, pakolunk stb nagyon max 2 hét és teljesen ott lakunk. A kutyák még nem voltak kint. Ma délután van tervben kivinni őket. Több kérdésem is lenne hozzátok, aki már átmenet ilyen helyzetekben.

Együtt vigyem a két kutyát? Csak mert autóban nincsenek jól meg együtt, egymást ingerelik, hogy ki sikítson hangosabban, amíg gurul a 4 kerekű szörnyeteg. Külön külön elvannak a kocsiban. A lakásban meg számítanak egymásra, keresik egymást. Ennek függvényében szeretném tudni hogy lenne a helyes.

Aztán ott hogyan először? Játék? Vagy csak mellette legyek? Van a szomszédban egy nagyon aranyos kislány kutya ránézésre kint keverék kutyus, de csöndes, és tényleg aranyos. Félek, hogy az enyémek a kerítés láttán nagy ugatásba kezdenek, mert nem mehetnek át, és a kutyus sem jöhet át bandázni. Mivel panel, és igen megint ez a bajom, szóval nem tudom kertben hogy fognak viselkedni, sok mindenre meg kell tanítani őket, pl ne ássák ki az ültetvényeket, és ilyenek. Ott is benti, illetve kinti bentiek lesznek, mert végre lesz terük kint.

Aztán még arra lennék kíváncsi, hogy jelenleg napi 4 sétájuk van, hogy ott mennyi kell legyen? Meg, hogy kapásból vigyem őket első naptól? Mert tudom, hogy az elején ki lesznek dőlve, mert csak a kertbe fognak szaladgálni labdázni stb. Szerintem annak örülni fogok, ha a vacsira fel tudom kelteni őket :D

Tudok sok kicsi furcsa kérdés, de én nagyon fel vagyok dobva, és legjobban a kutyáim miatt, hogy lesz kertünk végre, és terük mozogni.

Még millió kérdésem lenne, aki átment ezen kérem segítsen nekünk helyesen csinálni mindent :)


2019. dec. 21. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kerítésre tegyetek nádszövetet, hogy ne lássák a szomszéd kutyát! Legalábbis nekünk az volt a tapasztalat, hogy az amúgy jámbor kutyáim folyamatosan ugatták és az egyikük (az azonos nemű) még támadta is a szomszéd kutyust.Nem egy akkora összeg, hogy ne lehetne megcsinálni. Nem állítom, hogy nálatok is ez lesz, de soha nem tudni és jobb megelőzni a problémát.

Már ilyen letakart kerítéssel menjenek oda elsőre a kutyusok, mert ha csak egyszer is meglátják a másik kutyát, akivel történetesen nem szimpatizálnak, akkor kölcsönösen szétszedik a nádat.

Nekünk is utálták az autózást és folyamatosan piszkálták egymást, pedig egyébként jó barátságban voltak. Nekünk nem volt módunk külön-külön szállítgatni őket, de ha neked nem probléma, akkor tedd azt, legalább nyugodtan tudsz vezetni.

Kiengedheted az udvarra együtt őket, ha nincs lehetőségük körben sehol a kimenetelre, mert mivel még nem ismerik a határaikat, így simán elindulhatnak világot látni.Ha az egyik megy, a másik követi és ez nem lenne jó!

Szerintem kertes házban levő kutyáknál elég a napi 1x-i séta, de bevallom, nálunk heti 1-2x-re korlátozódott, mert ennyi időnk volt és a kutyák remekül elvoltak.

A két kutyánk közül az egyik volt ásós (ez ott derült ki), de fákat-növényeket nem ásott ki, csak gyártotta a tankcsapdákat az udvaron, amikben majd kitörtük a nyakunkat. Viszonylag hatékonyan leszokott róla, mert ahányszor láttuk, hogy mibe kezd, rá lett szólva és ő okos,jó kutya, egy idő után nem csinálta.De ehhez az kell, hogy míg tanul, addig felügyelet nélkül ne legyen kint.

Ellenben a szomszédom ezt villanypásztorral oldotta meg, de ez nem a mi világunk, nálunk maradt a türelmes nevelés és az is eredményes volt, csak hosszabb ideig tartott.

Nem lesz semmi gond, szép új életetek lesz nektek is és a kutyusaitoknak a panel után, ... ha jó a kerítésetek!:)

2019. dec. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetben felügyelet nélkül nem engedném őket ki.


Hanem ha kint vagy csak akkor. Utána már ha teljesen megszokták lehet azt,hogy kint hagyod őket több időre bemész takaritasz főzöl stb


Mondjuk pl kistestűt abszolút nem hagynék kint,max ha az utca frontra nem tud menni,mert gyakoriak a kutyalopások,amik a kistestűekkre veszélyesebb inkább.


Én panelban lakok, kertesbe szeretnék költözni,remélhetőleg 1-2 év és már kertesben leszek. nekem kistestűm van, majd szeretnék mellé egy nagytestűt is. De felügyelet nélkül nem lesz kint az tuti :) Én úgy terveztem,hogy attól függ milyen részen sikerül házat vennem. De lehet nekem is leredukálódik a séták száma,hogy csak hétvégénte megyünk majd. Enyém imád labdázni szóval azzal minden nap remekül letudnom majd fárasztani. Ha jó és kulturált részen leszünk akkor a napi 1 séta meglesz. Sajnos annyi olyan környék van ahol túl sok a kijáros kutya,ami veszélyes ugye.


De mielőtt a kutyát is oda vinném körbe járnám az udvart nincs e lyuk ahol esetleg kiférne.


Én is nádat raknék fel inkább ahol kutya van a szomszédban vagy sűrű fa kerítés.


kezdetben nyilván a kertbe kiengedések időpontja megegyezne a séták időpontjával. ha dolgozok ugye se tudnám másképp kiengedni,mint reggel meló előtt,munka után és lefekvés előtt. Aztán pedig úgy is minden szépen alakul.


Nekem ez csak egy terv,hátha segít :) Kicsit irigy vagyok,hogy ti már költözhettek :D Kutyák tuti imádni fogják!

2019. dec. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind a két választ! :) nekem is a nád volt az első kérdésem páromtól, azt mondta rendben megcsinálja. Ezekszerint akkor az jó ötlet volt, huhh :)


2es válaszoló kívánom, hogy nektek is minél hamarabb sikerüljön :)


Kellemes ünnepeket kívánok nektek!

2019. dec. 22. 00:10
 4/4 anonim ***** válasza:

2.es vagyok.


Nektek is kellemes ünnepeket,majd írd meg hogy viselték a kutyák :)

2019. dec. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!