Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyi idő után vittétek...

Ti mennyi idő után vittétek kutyaiskolába a kutyá (i) tokat? Elég csak az egyiket venni, aki mondhatni problémásabb szocializációból és parancsszavakból?

Figyelt kérdés

Első kutyások vagyunk. Néhány hónap különbséggel jött a másik. Apám munkatársa találta az utcán, és mint az kiderült az állatvédőktől, bántalmazott volt, végül nálunk kötött ki. Itthon csodásan viselkedik, ha a hátát nem piszkálja a hebrencs első kutyám, nincs gond. Emberekkel sincs gondja, kutyákat viszont nem szereti, olykor ugat, máskor érdeklődő és csendben van. Első kutyusnál úgy voltunk, hogy nála nem szükséges, a tapasztalatlanságunk ellenére se, mert az örökmozgó-zizi viselkedése mellett jutalomfalattal le tudjuk kenyerezni tanításnál. Bár apámra jobban hallgat mint rám... még csak játszani se tudom hihetően a dominánsat, nemhogy tényleg azzá válni. Ezen dolgozok.


Viszonylag friss kutyust (nem kiskutyák, de nem is öregek) nem érdekli a jutalomfalat, se a játék. Imádja a simogatást, sétát, még ismerkedik, egyáltalán mi a fene az a szeretet, már nem depressziós, sokszor látszik rajta, hogy boldog.


Helyzet az, hogy apám azt mondta, nyáron tudjuk vinni iskolába, akkor kevesebb a munkája, nem fagy meg egyikünk se (nem szeretik a hideget). Az meg még odébb van... nemrég rengeteg kiadásunk volt a kutyák orvosi költségeikre és itthon, a konvektor javításra és a bojler cserére + a munkás autó is bedöglött, vinni kellett szerelőhöz, stb, stb... "szerencse" áradat. Ha rögtön kéne se tudnánk menni suliba, nincs rá keret.


Gondoltam, elég az új kutyust vinni majd, őmiatta kell aggódnom, illetve aggódnunk amikor sétálni megyünk. A másiknak pedig, mivel naponta használjuk a tanultakat, vele is csináljuk, és nem fizetünk kétszeresen.



2019. dec. 21. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Minel hamarabb. Kolyok koratol.

Ha ketto van, akkor mindkettot. Ket emberrel persze, mert egyedul csak egyre tudsz figyelni.

Tenyleg rossz a hidegben allni es megfagyni, de igazabol csak egy 50-60 perc ossz vissz. Szoval ki lehet birni.

2019. dec. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
kisebb kutyáknak nem iskola szokott lenni, hanem "kutyaovi", ami a játszásról szól, és csak az alap parancsokra tanítják őket maximum. (ül, fekszik, lábhoz/hozzám, helyedre) Egyébként kb fél-egy éves kutyákkal már gond nélkül lehet járni suliba, sőt, ilyenkor érdemes csinálni. Egy 2-3 éves kutyát már nehéz megnevelni, ha addig nem volt.
2019. dec. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 hónapos kora óta hordom a kutyámat. Már 3 sulit megjártunk, és minden hétvégén hordom foglalkozásra. Most 7 hónapos. Minél hamarabb viszed, annál jobb. A kutyát az anyja is tanítja, születése óta. Nem okoz gondot neki tanulni. Annyi, hogy legyenek meg az oltásai. Utána viheted is.


Milyen fajta kutya? Minden kutyát rá lehet venni bármire, jutalomfalattal. Ha neked ez nem megy, annak két oka van. 1, túl van etetve a kutya, vagy evés után próbálkozol 2, nem jó jutalomfalatot használsz. A jutalomfalat olyan gyorsan rágható, és lenyelhető étel legyen, amit a táljába nem kap SOHA. Próbáld ki, hogy kihagyod a reggeli etetést, majd délben gyakorolj a kutyával. Hidd el, kelleni fog neki. Én virslit használok (pikok,93% hússal, lidl).

2019. dec. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Az oktato 2 alkalom utan agresszivva tette a kutyam es nem hallgatott ram.

Ugyh ujra tanitottam neki mindent. Jutalomfalattal.

2019. dec. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Minél előbb annál jobb - nekem ez a mottóm.


Mert kb 13 hónapos korára láttam be, hogy ez egyedül nem fog menni (nem első kutya volt) és amióta járunk, hogy akik kölyökkel jönnek nekik már pár alkalom után megy annyi minden és úgy, mint ami nekünk bőven 5-6 alkalomba belekerült.


A kölyökkör a legfontosabb időszak a szocializáció és a tanítás szempontjából. Olyasmi mint ha frissen formáznád a gyurmát, később már sokkal rosszabb amikor szárazabb vagy keményebb.


Ez a tél pedig nagyon őszies, kutya is, ember is fel tud úgy öltözni hogy az az 1-2 óra ne legyen gond :)


Plusz, igen mindkettővel menjetek, lehet az egyiknek nem kell majd annyi ideig, mint a másiknak, de nem elég egy kutyán megtanulni a dolgokat, mert mindem eb más.

2019. dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Négyes válaszát olvasd el újra! Sok a kókler. Ha a kiképző nem tanít meg olvasni a kutyád apróbb jeleiből, nem a megfelelő viselkedés jutalmazásával tanít, MENEKÜLJ!


Mivel a kutyákkal van problémája, nem alapengedelmes (ül-fexik-marad) képzést keresel neki, hanem rehabilitációt.


----------


Minél hamarabb. Minél többet vártok a kiképzővel annál jobban rögzülnek a hülyeségei, aztán meg vért fogtok izzadni, mire átnevelitek.


Ha csak egyre van keret, akkor egyet visztek. Ettől függetlenül én több olyan embert ismerek, aki az összes(!) kutyájával járt suliba, nem azért, mert hülye a nevelésükhöz, hanem mert jó buli neki is és a kutyának is.


----------


Az enyémet idősen fogadtam örökbe. Mi ellettünk volna kiképző nélkül is, de a környék egyik legjobbja 2 utcányira lakik, szóval... A kutyám továbbra is válogatós, de nyugodtan, tiszta fejjel megnézi, hogy mit akar a másik és eldönti, hogy szeretne-e vele barátkozni. Ha igen, kérünk engedélyt, ha nem, nyugodtan sétálunk tovább. (Amennyiben a másik kutya nem hülye.) Ami nagyon hasznos volt, az az, hogy maximálisan jól szocializált kutyái vannak, akik felfogták, hogy az enyém fél és azért morog, mert teret kér - nélkülük nem fejlődtünk volna ilyen gyorsan. A módszer megvolt :P

2019. dec. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én gyorsan letudtam. Augusztusban befogadtam egy kutyust az utcáról, akkor volt kb 6 hónapos. 2 hétig kerestem a gazdáját, nem lett meg, így kapott oltásokat, chipet, 2 hétre rá ivattalaníttattam. Jelentkeztünk kutyasuliba, ahova betöltött 8 hónapos kor után lehetett menni. Másfél hónapig jártunk, addig tartott a suli, múlt hétvégén vizsgáztunk.
2019. dec. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!