Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom a kutyámat...

Csicsky kérdése:

Hogyan tudom a kutyámat rávenni arra, hogy bent pisiljen?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves 3 kg-os máltai kutyusom (nőstény). A problémám az, hogy ha esős időben viszem ki, akkor a vizes fűtől fölfázik, és aztán vihetem az állatorvoshoz antibiotikumos kezelésekre. Próbáltam már mindenképpen felöltöztetni, de a probléma nem oldódott meg. Neki fontos az, hogy fűre, száraz falevélre pisilhessen. Úgy gondoltam, hogy ha otthon a folyosón elkerítek egy sarkat ahol száraz falevelek lesznek, akkor arra is fog pisilni és így esőben nem kell kivinnem. Tettem oda pisis faleveleket is, amit a kinti séta alkalmával szedtem össze utána, de még így sem érti, hogy mit várok el tőle. Miként tudnám megértetni vele, hogy oda pisiljen? Megjegyzem, ha olyan rokonhoz viszem, ahol kert is van, még akkor is elvárja a kinti sétát, mintha csak tudná, hogy a kert is benti helyiségnek számít, ahová jobb nem pisilni.

2019. dec. 25. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azt kellene kivizsgálni,mitől lesz állandó hugyúti fertőzése. Mert csak a hidegtől nem lesz. Lehet nincs kikezelve normálisan a baktérium amit összeszedett. Nekem tacskóm volt,aminek kevés a szőre,konkrétan a hasa majdnem pucér volt, és az is padlócirkáló.. soha nem fázott fel,akármilyen hidegben voltunk lent,sokszor még a hóban is játszott. És soha nem volt felöltöztetve sem,mert nem bírt elviselni magán semmit. Én a helyedben kivizsgáltatnám rendesen, min.egy vizelettenyésztés,hogy mi lehet a kórokozó.
2019. dec. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es elmondta a megoldást, ne zavard meg a szegény kiskutyát, aki teszi azt, amire szocializálva lett.
2019. dec. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
A gyenge immunrendszer a sport es rendes nyerskoszt hianya.
2019. dec. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is az elsőnek van igaza. Ne zavard össze szegény kutyát, aki már szobatiszta.

Egy kis esőtől nem lesz baja, gondolom nem egy órát ázik kint. Ha meg igen, akkor ott valami komolyabb immunhiány van.

2019. dec. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Normális esetben nem fázhatna fel attól, hogy kint pisil. Komolyabb kivizsgálás kellene.

A kutyád szobatiszta, ne akard ezt elrontani!

2019. dec. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy normális immunrendszerű, egészséges kutya nem fázik fel rendszeresen egy egészségügyi sétától. Szerintem kellene neki 1 alapos kivizsgálás, egy normális rendelőben.


Ahogy írták előttem is, ezt kellene megoldani és nem összezavarni az egyébként normálisan működő kutyát.

2019. dec. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!