Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nevelési célzattal kicsit...

Nevelési célzattal kicsit megcsaptam a kutyámat. Ettől rossz gazda vagyok? 18/l

Figyelt kérdés

Nem vagyok idegbeteg, állatokat se bántok, nem verem egyik kutyámat se. Első kutyák, a második mentett, végül nálunk maradt.


Első kutyus, két éves, nyári szünet vége felé hoztuk haza a menhelyről. Apámat tekinti "falkavezérnek", amikor ő rászól, az szent, rögtön abbahagyja. A gond az, hogy én vagyok mindkét kutyával a legtöbbet, mert apám 12 órázik.


Ma feldöntötte a szárítót (közepes méretű), egy párnának kiszedte a tömőanyagát, rengeteg tömőanyagot... aztán nem egyszer, nem kétszer, hanem 3-4x játszotta el csak ma, az elmúlt egy órában, hogy a szájában találtam apám zokniját vagy az alsógatyáját (szárítóról vette le, az én dolgaim már elrakva, mert megszáradtak).


Nos... mindig rászólok, én nem ütyülüpütyülü hangsúllyal, hanem amennyire tudok, komolyan és erélyesen, mimikámra is próbálok figyelni. Nem érdekli, játéknak gondolja, farkát csóválta, és gondolta, csinálja tovább. Nos, a kezemben lévő alsógatyát megfogtam, mondhatni belenyomtam az arcába, mondtam neki, hogy nem szabad, hagyd abba, elég, stb, aztán a hátsójára csaptam. Rögtön nem csóválta a farkát és lenyugodott. Nem csaptam nagyot, nem dühvel csináltam, mérgemen, hogy fájdalmat okozzak neki. És nem, nem verem a kutyáimat, először volt az, hogy ezt így kipróbáltam, mert nagyon elegem van, hogy nem vesz komolyan. Soha nem fogok komolyan verni, még csak belé rúgni sem, vagy olyat taslit adni amitől kettőt lát. Alapjáraton boldog kutya, mindent megadunk, de már nálam elérte a határt aminél már nem várok arra, hogy felfogja a szavaimból, hogy rosszat csinált és elég volt.


Kutyaiskolába fogjuk mindkettőjüket vinni, csak az még odébb van, sajnos.


Őszintén, tudom, hogy nem ez a legjobb módszer, utolsó utáni dolog amit akartam csinálni, és nem is rendszeresen fogom, ha egyáltalán valaha még rácsapok a hátsójára... Ettől rossz gazda vagyok?



2019. dec. 25. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Ezt így kell. A szuka a kölyköt is keményen rendreutasítja, ha kell.

A bántalmazás NEM itt kezdődik!

2019. dec. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

A nyakanal razd meg es fektesd a foldre,ha birod erovel.

A km huany miatt csinalja. Gyerek kutya kozelebe nem teszuk ilyesmit,. A moeink is szettepnek. Elozd megy. Egy szobaba tedd a szennyest. Ez oda ne menjen a kutyu.

A kolyokkutya viccelodnik mindennel. Le fogja szexni meg a polcot is,ha eleri. Imkabb pakolj el.

Megkomolyodik kb 2-3 eves korara,akkor mar nem viccelodik ilyenekkel.

2019. dec. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Már csináltam, a nyakánál fogva... nem vált be. Nem nyugodott le, csak csöndben volt, amíg lent tartottam.


Amikor jobb idő volt, és tudtunk menni futtatóba, mert voltak a futtatóban, és lefáradt, akkor is ugyanez volt. 2 éves. Első kölyökkorát éli, ezt gondoljuk.


Nem tudjuk máshogy csinálni. A szennyes a mosógépben van, a száradó ruhák meg a szárítón. A fürdőt és a konyhát leszámítva, két szoba van, az enyém, ami kicsi, és a nappali, ami egy normál szoba méret. Nem tudunk semmit elkülöníteni.


A másik kutya 4 éves, vele szocializációs gondok vannak, majdnem mindegyik kutyának neki akar menni, de ezen kívül mondhatni tökéletes, szeretethiányos kutyus. Csöndes, nem rombol, nyugodt... Őnála azon vagyunk, hogy megmutassuk neki a játék fogalmát, érzetét, mert előttünk nem valószínű, hogy bármi jót kapott. Konkrétan életkedve nem volt.

2019. dec. 25. 21:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Néha kell egy nevelő pofon, ha nem veszi komolyan ha rászólsz.

Én sem szoktam verni, de volt már olyan, hogy úgy éreztem muszáj. Volt, amikor séta alkalmával mindent felevett, persze próbáltam rá figyelni, de az útra is muszáj nézni, így sokszor csak a nyammogást vettem észre. Ha láttam hogy enne valamit elhúztam, rákiabáltam, de többnyire nem hatotta meg. Ha be is kapta, akkor is rászóltam, szétfeszítetem a száját és kivettem azt amit evett. Egy séta alkalmával rengetegszer eljátszottuk ezt, aztán végül kapott egy fülest. Akkor persze ment a hiszti, teljesdn lefagyott szegény, nagyon meglepődött. De azóta nem evett fel semmit.

2019. dec. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A kutya állat, nem ember. Ennek megfelelően kell bánni vele, másból ért mint mi.
2019. dec. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne ez jó módszer? Az régen rossz, ha mindent jutifalival és simogatással akarnál megoldani! Nálam két rászólás van, egy normál hangsúlyú és egy kemény. Ha ezekre sem hagyják abba az adott viselkedést, jön a büntetés. Majd a kioldás.
2019. dec. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

NEM!!! NEM VAGY ROSSZ GAZDA!!!

Igen is, nem volt még dolga igazi kutyával annak, aki azt mondja szimpla entyem-pentyemből és leszólásból ért a kutya! NEM ÉRT! Akármilyen értelmes tekintete van nem érti mit mondunk neki és igen is tudnia kell hogy mit nem szabad amit határozott szóval nem tudunk mindig megértetni.

És igen, amikor elviszi apud zokniját nagyon helyes hogy rácsaptál, én akár azzal tettem volna, hogy tudja az ok-okozatot.

A kutya másból ért, és ehhez mérten kell bánnos vele. Nem fog kevésbé szeretni ha megbünteted, ezzel csak a saját életedet könnyíted meg, ha leszokik az ilyenekről.

Az utolsó mondatoddal nem értek egyet, ha nem ért a szép szóból, ez a legjobb módszer hogy tudasd vele, és igen is, ha ilyet csinál legközelebb hasonló büntit kapjon, hogy tudja. Nem kell rendszeres legyen, ha tudja hogy rosszat csinált, hamarabb leszokik az arról! :) Nekem nem az utolsó utáni dolog lenne amit csinálnék, hanem helyből a második, és ne félj megbüntetni őket, akármennyire szereted, mert tudniuk kell a szabályokat.

2020. febr. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!