Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok pár infót leírni...

Tudtok pár infót leírni yorkiról, pomerániairól, és csivaváról?

Figyelt kérdés
Kutya választás előtt állok, tenyésztőtől szeretnék venni, és természetesen már minden létező helyen utánna néztem mindegyiknek, de személyes tapasztalatok is érdekelnek!

2019. dec. 26. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%

“Kedves” első! Googleba beírod, egyből kihozza;


Csivava: kutyafajta

Yorki: kutyafajta

Pomerániai: kutyafajta


Csak azt tudom elképzelni, hogy nem tudsz olvasni, ami elég sajnálatos.



Kérdező, mi érdekelne? Nekem csivavàm van.

2019. dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Csivaváim vannak, de ismerek sok yorkit és egy pomit is. Pontosan mire vagy kíváncsi?

Órákat tudnék mesélni róluk :D

2019. dec. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A jellemükre, gondozásukra, hogy mire kell nagyon vigyázni, mennyire ugatósak, egyedül lehet e hagyni őket, mindenre is kíváncsi vagyok! 😊
2019. dec. 26. 21:26
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A jól nevelt kutya nem ugatós és egyedül lehet hagyni. Mindegy hogy yorki vagy csivi.

Legfontosabb szerintem ezeknél a kutyáknál, hogy ne felejtsük el, hogy nem kis babusgatós plüssök, hanem kutyák :)

2019. dec. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A csivaváim elég nyugodtak, de tudnak pörögni, imádnak sétálni. Jó időben kirándulni is szoktunk. Amit utálnak az a hideg és az eső :D játékosak, közepes mozgásigényűnek mondanám őket


A házat őrzik, akkor ugatnak, egyébként nem szoktak, de ez nevelés és egyed függő is. Van, amelyik ugatós, van amelyik teljesen csöndes. Egygazdásak, kimondottan ragaszkodnak egy emberhez, vele bújósak, simulékonyak. Idegenekkel szemben általában bizalmatlanok. Könnyen tanulnak, enyémek is sok trükköt tudnak. Hétköznapokon 9 órát vannak egyedül, nincs velük semmi gond. Minimális szőr ápolást igényelnek. Hullik a szőrük, de számomra egyáltalán nem vészes. (rövidszőrűek mind)


Yorkik hasonlóak, kicsit ugatósabbak és temperamentumosabbak, mint a csivavák, de nagyon hasonló a 2 fajta. Amit észrevettem, hogy a yorkik sokkal jobban szeretnek labdázni, sokszor labdamániások. Rövidre nyírva könnyű őket gondozni, vannak sportos fazonok. A hosszú szőr mindent begyűjt.


A pomi, akit ismerünk elég nyugodt, csak játék közben ad ki hangokat, de biztos, hogy ez is egyed függő. Alapból a spiccek szeretnek ugatni. Szőrük tömött, fésülni kell, mert könnyen beleragad minden. A meleget nehezen bírják.

2019. dec. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jellemző betegség mindhárom fajtánál a légcsőszűkület és a patella ficam. Előbbi főként gyógyszerrel kezelhető, utóbbi általában műtétet igényel. Érdemes a fogaikra is odafigyelni, mert könnyen fogkövesednek, hamar kihullanak emiatt a fogaik.
2019. dec. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, sokat segítettél/segítettetek!

További válaszokat, tapasztalatokat elfogadok!:)

2019. dec. 27. 00:29
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó válaszoló egy hozzá nem értő idióta, nem foglalkozz vele...
2019. dec. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A yorkie-ról tudok nyiltakozni. :)

Igazából amire oda kell figyelni, az a rendszeres szőrápolás. És a füléből rendszeresen el kell távolítani a szőrt, mert begyulladhat neki.


Fontos, hogy akármekkora is a mérete, mégiscsak egy terrier. Nagy mozgásigénye van (szerintem napelemes), ugyanúgy igényli a sétát, a kutyák társaságát. És nem kell jajveszékelve felkapni, ha a futtatóban elgázolja egy nagyobb testű kutya.


Nálunk nem jellemző az ugatás, akkor szólal meg ő is, amikor a németjuhászom elvakkantja magát valamiért.


Igazából ugyanúgy bántam vele mindig is, mint a nagyokkal. Ugyanúgy séta, mozgás, labdázás, tanítás, nevelés.


Télen nyilván fázik, szóval van menő kis fekete ruhája ami bélelt, meg van cipője, mert a nagyokkal ellentétben ő hisztizik, mert marja a talpát a só. :D


Ő esőben nem szeret sétálni, szóval ha kint esik, akkor maximum kiszalad a kertbe pisilni és jön is vissza, nehogy vizes legyen. A nagy hóban sem szeret kint lenni, akkor is csak egészségügyi séta van, aztán rohanni kell haza, ezért ilyenkor külön visszük a többiektől.


A vérmérséklete miatt néha hajlamos lenne "nevelni" más kutyákat, ilyenkor rögtön rá kell szólni.


És nem szabad elfelejteni, hogy akármilyen kicsi is, mégiscsak kutya és olyan igényei is vannak (séta, kirándulás, kutyatársaság, nevelés stb).

2019. dec. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
De jó, hogy nem csak az én csivavám szenvednek látványosan a hóban a lábuk miatt :D nekünk is van Pawz cipőnk, ami védi a mancsukat. Pulcsi, kabát persze kötelező darab
2019. dec. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!