Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta lenne ideális...

Milyen fajta lenne ideális első kutyának?

Figyelt kérdés
Labradort szeretnék, vagy goldent, de nem tudom hogy megfelelő lenne-e. Sokat olvasgatok mostanában a tartásról, de eddig csak nyúl meg hörcsög tartásáról van tapasztalatom. Kinti kutya lenne, az udvarban lenne neki elkerítve egy nem túl kicsi rész. Heti 2 délután vagyok csak iskolában, szóval egész sokat tudnék vele foglalkozni, naponta 2-3x (vagy többször) el tudnám vinni sétálni. Plusz van egy kis szociális szorongásom is, és úgy tudom hogy őket terápiára is szokták alkalmazni. Szerintetek jó ötlet lenne nulla személyes tapasztalattal belevágni?

2019. dec. 27. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Menhelyi
2019. dec. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nyugodtan.Nekünk anno labradorunk volt,és tudom,hogy nagyon barátságos,könnyen kezelhető kutyák;szerintem első kutyának megfelelőek.:)
2019. dec. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

A lablador egy terápiás kutya .Nagyon szeret játszani,ezért kell egy kutya társ is neki .Nagyon okos,nagyon sok örömöt tud szerezni.Ásni is nagyon szeret.Igazi munka kutya is .

Nálunk is ilyen van .alig múlt 1 éves.

Ha nem lenne,ki kellene találni .

2019. dec. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

A labrador és a golden is jó.

Ha tenyésztőtől veszel kutyát,akkor csakis törzskönyveset (viszont az nem lesz olcsó).

A menhelyen rengeteg ilyen fajta jellegű kutya van,többször kell menni,megismerni a kiszemeltet.

Szaporítókat kérlek semmiképp se támogass!

2019. dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét fajta megfelelő kezdő kutyásoknak :)
2019. dec. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat:) semmiképpen sem szeretnék szaporítóktól kutyát, maximum a menhely jöhet szóba. Esetleg tud valaki csongrád megyén belül olyan menhelyet, ahol találhatok ilyen fajtát? Sok helyen néztem, és inkább kölyköt szeretnék, de nem igazán találtam a neten
2019. dec. 27. 21:04
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
Menhely a jó döntés szerintem is, mert ott személyesen ismerik a kutyát, és úgy tudják ajánlani neked. Ne ragadj le csak ilyen kutyáknál, menj be egy menhelyre, és nézegesd meg a lakókat. Ahová én járok segíteni, rengeteg kölyök, és fiatal kutyus van, szebbnél szebbek, és nagyon kis különlegesek. Valószínűleg fogsz találni olyat is, aki neked megtetszik.
2019. dec. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
menhelyen nem fogsz talalni labradort csak korcsokat. nagyon ritka az mikor bekerul barmi fajtiszta.
2019. dec. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül muszáj hogy fajtatiszta legyen, de azért szeretném ha a személyisége hajazna rá:)
2019. dec. 27. 21:48
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő ideális kezdő kutyásoknak, viszont a goldennek valamivel lágyabb természete van, így én azt ajánlanám. :)
2019. dec. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!