Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemsokára egy tacsi gazdija...

Nemsokára egy tacsi gazdija leszek, a házban fog lenni ezért kérdezném milyen tapasztalaitok vannak. (főként tacsisok) nehéz velük az élet 😄? Mi az amire mindenképp figyelni kell?

Figyelt kérdés
2019. dec. 28. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tacskóm van. Az első, ami nagyon fontos, hogy legyél vele következetes. A szabályokat az első naptól kezdve tartsátok be. A nem, mindig legyen nem. Nagyon intelligensek, és okosak. Szóval csak egyszer engedd fel a kanapéra 100 alkalomból... ő azt az egyet megjegyzi és nem hagy békén utána. :) Nemsemmi mókamesterek amúgy, mindig megnevettet valamivel. Legyél kitartó a nevelésében. Makacs fajta, szereti azt csinálni amit ő akar. De ha nem hagyod rá, hanem neveled, tanulsz vele, akkor partner lesz benne.
2019. dec. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Első vagyok. Azt kihagytam, hogy nem nehéz velük az élet. Ami kicsi macerát okozhat, a lépcsők. De ha olyan van, felkapod le/fel viszed. Ne lépcsőzzön. :)
2019. dec. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Következetesség, fegyelem, kellő lefárasztás, megfelelő szocializáció :)

Ha van lehetőséged, mindenképp vidd kutyasuliba, legalább az ovi részét járjátok ki, hidd el nagyon hasznos.

2019. dec. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A lehetőség szerint igyekezzél csökkenteni annak az esélyét, hogy a tacsi olyasmit csinálhasson, ami nincs ínyedre... mert a nevelés úgy a leghatékonyabb és legkellemesebb mindenki számára, ha a dicséret és jutalmazás gyakran, a fegyelmezés pedig ritkán fordul elő. Ehhez viszont az kell, hogy a kutya ritkán "hibázhasson".


Tehát: amit nem szeretnél, hogy megrágjon, és elmozdítható (kábelek, cipők satöbbi), azt számára elérhetetlen helyre helyezd, ez így sokkal egyszerűbb, mint folyton leszidni, ha megrágja őket. Valamint természetesen adni kell neki olyan játékot, amit nyugodtan rághat, illetve például olykor kaphat egy-egy kartondobozt, széttépés céljából. :)


Szobatisztasághoz szoktatásnál szintén az a fő, hogy neki legyen minél könnyebb dolga, ezáltal a te dolgod is könnyebb lesz! Ha nem tarthatod rajta a szemed, ne szaladgálhasson szerte a lakásban, csak egy viszonylag kicsi, könnyen tisztítható részében tartsd. A kiskutyák igyekeznek ösztönösen tisztán tartani az almot, azt a helyet, ahol esznek, illetve alszanak, de értelemszerűen ez annál könnyebben megy, minél kisebb területről beszélünk. A szobatisztaságra nevelést egyébként már a tenyésztőnek el kellene kezdenie, érdemes utánakérdezni!


Kiskutyát gyakran (egy-két óránként, evés, hancúrozás, álmából ébredés után lehetőleg mindig) el kell vinni a kijelölt "illemhelyre", és nagyon megdicsérni, illetve jutalmazni, mikor ott végzi a dolgát. Ha hibázik, ami bizony előfordul, akkor nem leszidni kell, hanem alaposan feltakarítani utána, lehetőleg úgy, hogy ő ne legyen jelen.


Az első néhány nap nálatok legyen nyugis, meg legyen otthon valaki vele, hogy az átmenet minél könnyebb legyen számára, utána meg jöhet a belezökkenés a mindennapi rutinba. Hívjatok vendégeket, kicsit is, nagyot is, ismerkedhessen egészséges kutyákkal is, ha lehet, de mindig úgy, hogy jól érezze magát, ne érezze úgy, hogy valami túl sok neki. A szocializáció értelme az, hogy megtanulja, a világ egy biztonságos és érdekes hely, ebbe belefér az, hogy lát kisgyereket, aki esetleg meg is simogatja őt, az viszont már nem, hogy a szocializáció nevében hagyjuk, hogy a kisgyerek cibálja a kölyök fülét-farkát, vagy esetlenül ölbevegye, ami kényelmetlen vagy akár ilyesztő lehet a kölyök számára! Tehát jó tapasztalatok szerzésére kell törekedni. :)


Mennyi idős lesz a tacsi? Már láttad őt? Volt alkalmad a szüleit, alomtestvéreit látni?

2019. dec. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Ezt találtam:

[link]

2019. dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hú,nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

Igen , annak már utána olvastam hogy nagyon makacs fajta ezért oda kell figyelni mit engedünk meg neki . Ezt én is szem előtt tartom ,biztos nehéz lesz ellenállni hogy ne engedjem fel az ágyra de nem akarom hogy míg esetleg nem vagyunk itthon össze szőrözzön mindent :D A rágicsálós és a szobatisztaság részétől félek talán a legjobban , az is első dolgom lesz hogy valami játékot veszek neki amivel játszhat de talán ha az elején figyelek rá hogy ne rágjon meg semmit nem szokik rá. Arra is gondoltam hogy ilyen pellust fogok használni (amit földre lehet teríteni) még mindig jobb lenne ha azt használná ha még nem teljesen szobatiszta, de eddig minden kutyás akivel találkoztam azt mondták hamar megtanulják. Valamint nemtudom hogy jó ötlet e, de míg bepiszkít a nappaliban lesz a helye, mert a szobában padló van és szőnyeg, a nappali pedig csempés így takarítás céljából logikusabb. Később pedig a szobában is lehet ha akar. Igen,pont ma voltam látogatóban, még minimum egy hónap míg hazajöhet velem :). De nagyon édes és már most elég izgő mozgó:D

2019. dec. 28. 20:35
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerencsére összesen 3 fok lépcső van a teraszon úgyhogy azzal nem lesz gond :) Van egy másik kutyusunk is ,ő kint él, egy labrador. Nagyon barátságos más kutyákkal is ,de már az elején egymáshoz szoktatom őket nehogy ebbol probléma adódjon.
2019. dec. 28. 20:38
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok megint :)


Az, hogy egy kölyök mennyit rág, az egyedenként változó (az enyém, aki bull terrier, meglehetősen sokat, a barátaim yorkshire terriere alig, bár papucsot ő is szétszedett egyet). Mikor a fogaikat cserélik, akkor valamennyire azért mind rág, tehát fő az elővigyázatosság.

Ha olyasmit rág, amit nem kellene, akkor azonnal kínáld fel a saját játékát, tegyél úgy, mintha az lenne a világon a legérdekesebb és legértékesebb dolog. Egyébként ajánlanám, hogy legyen több játéka a kutyusnak, de ne legyen mind egyszerre használatban, hanem váltogasd őket, így kevésbé fog rájuk unni.


Szobatisztaságra nevelésnél nálam a pelus nagyon nem vált be, a drága kutyusom széttépte őket... Így maradt az, hogy a lehető leggyakrabban kivittem a kertbe, mikor pedig nem figyelte senki, szobakennelben ült. Négy és fél hónapos korára már szobatiszta volt, de az alapokat már a tenyésztője letette, szerencsémre.


Ha a tacsid pelusra szoktatva jön, akkor eleinte használhatod azt is, de szerintem a legjobb azt a lehető leghamarabb kiiktatni, ha nem szeretnéd, hogy örökre beépüljön a ház berendezési tárgyai közé. Próbálkozhatsz azzal, hogy csak olyankor hagyod a pelust neki hozzáférhető helyen, amikor nem tudod/tudjátok felügyelni, és szükség esetén kivinni.


A csempés nappali pedig takarítás szempontjából nagyszerű. Viheted ám be a szobába is rögtön azután, hogy könnyített magán, hogy azzal is ismerkedjen, fél órát-egy órát nyugodtan tölthet ott is - majdnem biztosan nem fog becsinálni.

2019. dec. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ami még jót tudok ajánlani, nekem nagyon bevált. Olvastam valahol. Nagyon el lehet rontani a kutyát azzal, hogy a jót nem dícsérjük, a rosszat pedig “észrevesszük”. Hozzám 10 hetesen került a tacsim. Az első naptól kezdve, ha láttam hogy elvan a játékaival, mindig nagyon megdícsértem. Ezzel azt értem el, hogy semmit, de tényleg semmit nem rágott szét, amióta megvan. Papucsomat előtte merem hagyni felügyelet nélkül. Ha pl olvasok, és ő unatkozik, akkor 2 méterről odadobja nekem a játékait. Ha el kell mennem otthonról, arra érek haza hogy 5 játék is vár az ajtóban, minden más rendben. Azóta is hàlàs vagyok ezért az infoért. :)
2019. dec. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azta! Ezek tényleg jó ötletek, köszönöm szépen a segítséget! Remélem jó gazdija leszek és minden jól fog menni . Most már felkészültebbnek érzem magam :D
2019. dec. 29. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!