Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanese/bolognese...

Bichon havanese/bolognese tartása mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Az elején mennyibe kerülnek az oltások?

Milyen gyakran kell kozmetikába vinni?

Havonta mennyibe kerül a tartása?


2019. dec. 28. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan kérdést tettél fel, ami tele van “attól függ” válaszokkal. Oltások: orvosa válogatja. Átlag 5-6 ezer ft/oltás. Vannak bichon ismerősök. Van aki nem viszi, otthon nyírja. Van aki havonta viszi. A tartása attól függ, hogy mivel szeretnéd etetni. Van pedigree 400ft-ért, vagy vannak prémium tápok 3-4 ezer ft/kg áron. Barf ugyanennyi kb. Szóval erősen attól fog függni minden, hogy milyen életet szeretnél neki. Nagyon jó, jó, átlag.
2019. dec. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

havanese-m van


kölyök kori oltások nálunk 5300ft/ oltás,legalábbis 8 éve,most mennyi nem tudom.


Mi sajnos nem tenyésztőtől hoztuk el annó 8 éve, egy oltással rendelkezett már így nekünk már csak 3at kellett beadni, szóval 3x 5300ft= 15900 plusz féreghajtót is kapott az csak pár száz ft volt.


kaptunk 1 kg tápot ahonnan elhoztuk,szóval eleinte azzal etettük,utána Eukanuba puppy tápra váltottunk fokozatosan ugye. abból asszem 1 kg volt 2000 ft körül. De hát sokáig elég volt. Aztán 5 hónapos kora körül váltottunk Pro Plan puppy lazacosra, arra nem emlékszem.


Kozmetikázás attól függ hogy te mennyire tudod ápolni otthon és milyen szőrben szeretnéd, de 2 havonta érdemes elvinni. Viszont akkor otthon neked 2 naponta minimum alaposan átkell kefélned,hogy ne legyen csomós. Ha rövidebbe akarod lényegében 1,5-2 havonta akkor is elég,de otthon azért így is fésülnöd kell.

Kozmetika változó ha full csomósan viszed oda akkor felszámolhatnak bontás díjat,mivel több idő.


4500-6000 ezer között szokott mozogni,de ez is hely függő. Sok helyen ha pl fixen 6-8 hetente jársz és mindig rendben van a kutya akkor kedvezményt is adhatnak,de ez is hely függő.


Én mivel kutyakozmetikus vagyok,így nekem ez mint ár kiesik :D


Naturevetal kutyatápot kap, 5kg 8500 ft körül van, de több mint 2 hónapig elég.


Időnként kap új játékot,jutifalatot stb


Jártunk kutyasuliba is, az összesen 40 ezer ft volt a 2 tanfolyam.


Én szoktam venni plusz kiegészítőket zöldkagyló,lazacolaj,spirulina,kókuszolaj ezeket csak kúra szerűen évente 2x adom.


Mivel ezekből kevés kell így ezek is bazi sokáig elegek :)


ha van kérdésed írj,mint kozmetikus és 2. havanese gazdi szívesen válaszolok :)

2019. dec. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5 kilós keverék kutya havi tartása 10-15 ezer forint nekem. Ebben benne van az utazás, étel, ha kell orvos, játék, felszerelés.
2019. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk bichon frisé kutyusunk van, havonta jár kozmetikába (6000 Ft/ alkalom). Múltkor ment a hasa, kapott kétfajta szurit (1 vitaminosat, 1 fájdalomcsillapítót), vettünk hozzá probiotikumot, kapott 6 szem gyógyszert, így kért el az orvos 11.000 Ft-ot. Tavaszi-nyári-őszi időszakban szívférgesség, bolha, kullancs elleni gyógyszere 3900 Ft/ hó. A többi költségét nem tudom pontosabban annál, mint ahogy előttem megírták.
2019. dec. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az elején nagyon sokba. Átlag 7ezer Ft egy oltás+ a féregtelenito, vitaminok, ezekkel egyutt havonta akar 10-12ezer. Kullancsirto szer +2-3ezer Ft. Plusz az olyan dolgok amiket normál esetben egyszer kell megvenni, tál, fesu, póráz stb. Most fel éves a kutyám, kb 200ezer ráment ugy mindenre. A kajajat nem beleszámolva. De a kennel köhögés oltás után jon egy nagy szünet úgymond, utána félévente kell azthiszem a veszettseg elleni oltasra hordani, ami azert sokkal baratibb. Utána mar csak a kaját veszed, illetve a kullancs/bolhairtot. Kozmetikus aki tenyleg mindent rendbe tesz, en 4000ft alatt nem tudok, havonta szoktak hordani, mi magunknak nyirjuk de csak nyáron havonta, télen azert nagyobbra hagyjuk a szőrét mert a bichon Havanese amugyis egy nagyon fazos fajta.
2020. jún. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

félévente kell azthiszem a veszettseg elleni oltasra hordani-félévnél van egy ismétlő, de évente kell veszettségre és kombináltra is vinni. Kennelköhögésre csak indokolt esetben, ha tényleg aktívan jár napközibe, panzióba.

A 200ezerrel úgymond még jól jártál, több fajta, vagy jobb tanyésztőknél annyi maga a kiskutya vételára. Szóval én mindenképp többet mondanék, a starthoz kellő összegre..

2020. jún. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
200ezerert vettuk a kutyust. 😅nyilván a kutya vételára mindenki maga dönti el, hogy mennyiért veszi meg. Azokat mondtam amik általánosságban kutya megvetel után kellenek. Kennel köhögés nekünk kellett, legalábbis nem ajanlotta fel nekünk az orvos hogy azt csak ha szeretnenk, ugyanugy mondta hogy arra is jonni kell, mint pl a veszettseg ellenire:)
2020. jún. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!