Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor és mely kutyákra jelent...

Mikor és mely kutyákra jelent kockázatot a szilveszteri tűzijáték?

Figyelt kérdés

Gondolom legtöbben ti is olvastátok a sok figyelmeztetést idén is. Eddig engem nem igazán érdekelt, mert olyan lakásban voltak a kutyáim, ahol nem lehetett gond a szilveszterből. De idén az egyik kutyámmal nem otthon leszünk.

6 éves, eddig semmiféle reakciója nem volt a tűzijátékra, simán végigaludta. De most le kell majd vinnem az utcára a dolgát elvégezni legalább.

És itt jön a probléma, hogy nem igazán tudom, hogy szoktak az emberek petárdázni, tűzijátékozni. Mikor, mettől meddig kell számítanom rá?

Zuglóban lesz a kutyus.


2019. dec. 29. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szintén zuglóban élve, mi legkésőbb 17 óra fele levisszük esti sétára, és mivel az korai neki, ezért hajnali 1-2 fele egy gyors pisire, mikor elfogy a durrogtatás nagy része. Utóbbi nyilván nem kell, ha bírja reggelig a tied.

Sötétedés után már sokszor rákezdenek az idióták, szóval utána már lehet necces, de környékfüggő. Nyakörv-póráz helyett ilyenkor hámolunk, abból nehezebben tépi ki magát, ha bármi történne az utcán (volt már, hogy a közelünkben kezdett néhány hülye kamasz durrogtatni pont a kutya miatt.... szerencsére nem történt baj).

A nyakörvére tegyél bilétát, akár olyat, amit a kulcsokra szoktak, biztos ami biztos alapon, legyen rajta a neved telefonszámod.

2019. dec. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én 18 óra körül viszem le a kutyát,fojtó pórázzal(retriever póráz)kistestű,de ebből nem tudja magát kitépni.Sima nyakörv hiába van meghúzva ha nagyon megrémül kihúzhatja a fejét,a kullancsnyakörvén villogó biléta amin név és telószám áll.


este 11 kor szoktam vele leszaladni szintén fojtóban,de csak pisire. Nem sétálgatunk,füves részhez megyünk pisil és jövünk fel. Nálunk 11 óra körül megáll a durrogtatás,mert éjfélre hajtanak.


Hámból se mindegy milyen,mert vannak hámok amikből egy mozdulattal kitudnak bújni.


Ilyenkor én a fojtót érzem biztonságosnak mivel,hiába akar kibújni nem tudna,mert szorítja,ami kicsit morbidnak tűnik,de a kutya életét menti,hogy nem tud kibújni.


Én még azt szoktam,hogy délelőtt 2 órát kint vagyunk a parkban,labdázunk trükközünk ,lényeg lefáradjon, ezért 18 órási séta is max 20 perc,ahol közelebb hallom a durrogtatást ki kerülöm.


Idén kap majd gyógynövényes nyugtatót,mert tavaly feltűnően rosszul viselte,de hát ő sem fiatalodik 8 éves.

2019. dec. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi 4 körül mentünk sétálni, mert sötétedés után már rákezdtek. Legközelebb reggel mentünk. Előbb nem volt értelme, annyira rettegett, hogy hiába mentünk le, nem pisilt.

Egyébként bármilyen kutya félhet. Ma már kuvaszunk van udvarban. Nem fél a vihartól, vagy évközben ha valaki tüzijátékozik. De szilveszterkor kikészül, menne világgá. Így aznap este inkább bent alszik, biztos ami biztos

2019. dec. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!