Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be merjek vállalni egy második...

Be merjek vállalni egy második kutyát?

Figyelt kérdés

Van már egy kutyám, 9 éves ivartalnított magyar vizsla szuka, örökbefogadott, így kisebb- nagyobb szocializációs hiányosságai vannak. Kétlakik vagyunk, évközben Pesten lakunk, de hazajárunk vidékre, vizsgaidőszakban is itt vagyunk. Emberekkel nagyon barátságosan viselkedik, főleg ha már nem először találkoznak. Kutyákkal alapvetően félénk, de ugyanakkor érdeklődő, de semmiképpen nem agresszív, a legkisebb mértékben sem. És igen, most fel lehet tenni a kérdést, hogy akkor miért akarok másik kutyát... a válasz nagyon egyszerű: mert szeretnék komolyabban foglalkozni egy kutyával, tanítás, sportolás szinten. A vizslámmal napi 1x sétálunk itthon, Pesten nem kertes házban vagyunk így napi 3x, ő ezen kívül már nem igényel több fárasztást.

Ha a szüleim is belemennek akkor nyáron, suli után szeretnék új kedvencet magamhoz venni. Természetesen a vizslát se hanyagolnám el, de ő már tényleg nem egy energia bomba. Bár szívem szerint egy másik vizsla mellett döntenék, úgy érzem egy kisebb testű kutyu lenne jobb választás. Suliba vihetem magammal (a vizslut nem szoktam, de volt már rá példa) ha igényli, de nem azért neveznék be rá, hogy a vizsla ne unatkozzon egyedül otthon, mert tökéletesen elszundikál amíg haza nem érek.

Szóval amit tudnék nyújtani a másik kutyának is:

-napi 3x séta

-ha igényli, suliba (gyakorlatokat leszámítva) is jöhet velem

-training (apport, esetleg később agility, cancicross)

-az ilyen nagyon alap dolgokat le se írom mint Pesten benti, itthon vidéken kinti-benti tartás, chip, ivartalanitás, oltás, féreghajtás, kaja

Szóval alapvetően kisebb testű, energikus kutyura esne a választásom, aki könnyen szocializálható (nyilván neveléstől függ, de azért fajtajelleg legyen) és megfelelő fárasztás nyugodtan végigvárja az órákat velem.

Nem ragaszkodok törzskönyves kutyához, sőt, menhelyről szeretnék kimenteni egyet, aki megfelel a jellegeknek. Én gondoltam Jack Russel terrier-re, nem tudom mi jöhet még szóba (mint támpont, hiszen nagy valószínűséggel keverék kutyut hozok haza, csak hogy milyen keverékkel között nézelődjek)


2019. dec. 30. 01:21
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Jol osszevesznenek. A kolyok agyonszekalna a nyugger vizslad.

Volt mar ra pelda nalunk. Szerencsere meg tudtunk szabadulni az idosebb kityatol( o vilt az uj szerzemenyunk- mondtak a menhelyen,h nem lesz jo a kulonbozo energiaszint miatt :( :( :( Nagyon sajnaltuk,mert nagyon szerettuk az idisebbet is. :( De csunya vege lett volna,ha hagyjuk oket.

2019. dec. 30. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a vizsla nem agresszív, akkor nem biztos, hogy összevesznek, akkor sem, ha a kicsi állandóan a feje tetején ugrál. Viszont a vizsla boldogtalan lesz, hacsak nem kap lehetőséget elvonulni valahova, ahol a kicsi nem zavarhatja.


Szóval szerintem meg lehet próbálni, de:


- ha növendék/felnőtt kutyát hozol haza, mindenképpen legyen róla minél több információd - hogyan jön ki más kutyákkal, megosztja-e velük a kaját/játékot/fekhelyét, vagy ezeket elszántan védelmezi (amiből, mondanom sem kell, baj lehet), érti-e és tiszteletben tartja-e azok testbeszédét, ha jelzik, hogy éppen nem érdekli őket a játék

- ha az új kutyának magas az energiaszintje, akkor mindenképpen meg kell adni a vizslának a lehetőséget arra, hogy visszavonulhasson, amikor szükségét érzi, és az új kutya ne zaklathassa

- ne abból indulj ki, hogy biztosan jóbarátok lesznek, így nem érhet csalódás, ha nem ez lesz a vége - azt már te tudod, hogy mindenáron ezt szeretnéd-e, vagy elég, ha amúgy közömbösen elvannak egymás mellett.


Jack Russelen kívül szóba jöhetne például uszkár vagy cocker, mindkét fajtával szoktak agilityzni, aránylag könnyen tanítható kutyák, szeretnek a gazda kedvében járni.


Viszont egy magas energiaszintű kutya alapból nem fog órákat nyugodtan végigszundítani a suliban. Erre meg kell őt tanítani. Elvileg az szerintem jól működhetne, hogy a nap nagyobbik részét az új kutya veled tölti, mikor otthon vagytok pedig kellően fáradt ahhoz, hogy ne a vizsla életét keserítse, de arra is készülj fel, hogy eleinte nagy valószínűséggel nem bír több órát nyugodtan eltölteni, tehát otthon kell majd hagynod, viszont ennek ne a vizsla lássa a kárát! Azt csinálhatod, hogy amint hazahozod, elkezded őt magaddal vinni különböző helyekre, és ott azt gyakoroljátok, hogy nyugodtan elvan melletted... iskolakezdésig esetleg valamennyire bele tudna jönni.

2019. dec. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!