Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz ezzel a sok kutyával?

Mi lesz ezzel a sok kutyával?

Figyelt kérdés
Utánanéztem neten kutyás hirdetéseknek. Eladó tacskóra talàlat 428db. És akkor nem mindenki 1db-ot árul ugye... Labrador 190db. Még belga juhász is van (ami így elég felelőtlen). Valaki 2 éves pomerániait árul, azzal a szöveggel, hogy “oltás, chip a vevőt terheli”. Több ezer eladó kutya (jófogás). Ennyire nem lehet rá kereslet. Mi lesz azokkal amiket kicsiként nem tudnak eladni? Elég brutális számok ezek, és nem teljesen értem, hogy miért nem lehet tenni ellene. 😕
2019. dec. 30. 09:07
1 2
 1/17 Davandaa válasza:
83%
Tényleg elég durva. Egyre több ember adja tenyésztésre a fejét, de szerintem sincs ekkora kereslet. Valószínűleg ha nem veszik meg ezeket a kutyákat akkor ők nem fogják szegényeket megtartani. Legalább is mindet biztos nem. Jobb esetben menhelyre kerülnek..vagy kirakják őket az utcára vagy ami a legrosszabb elaltatják őket. De akkor mi értelme tenyészteni?
2019. dec. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

1, nem tenyészteni, szaporítani. Ezek nem tenyésztők, csak összeraknak kèt random kutyát, hogy a kölykökből pénzt csináljanak.


Kérdező, sajnos nem véletlen, hogy tele vannak a fajtamentések, a menhelyek is fajtajellegű kutyákkal...

2019. dec. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
19%
És ezzel a sok emberrel?
2019. dec. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
61% ez az állatok kategória, ne légy már demagóg. Rettentő unalmas már, amikor valaki aggódik vagy tesz valamit az állatokért, erre megjelenik egy naggyon bölcs ember és "bezzeg az emberekkel senki sem törődik". Hát tessék, mehetsz jótékonykodni, én már dolgoztam hajléktalanszállón, neked is van rá lehetőséged, kedves emberbarát.
2019. dec. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vagy szerencsére a legtöbbje gazdára talál. Ha nem így lenne, nem szaporítanának. Az adott kölyöknek viszont legalább esélye lesz.

(Ismerősöm mentett felszámolt szapistól, csak a visszakereshető állatok száma több, mint 150 volt!)

Mi is a jófogáson találtuk a kutyánkat, igaz, az nem szapis volt, hanem besikerült alom (igazi "minden-mix"), és jelképes áron hoztuk el, ami az addigi tartási költséget + féreghajtót stb. fedezte.

2019. dec. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kedves #3 : Pont az emberek taszítják az állatokat, (és az embereket is) oda, ahol vannak/vagyunk. Nem véletlen az a “poénkodás”, hogy a ma élő legveszélyesebb faj az ember.
2019. dec. 30. 10:18
 7/17 A kérdező kommentje:
Nekem befogadott kutyám van. Úgy volt, hogy keresünk neki gazdát. Aztán, hát, találtunk... :)
2019. dec. 30. 10:20
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Menhely vagy elaltatják. Egyik fajnak sem tesz jót a tulszaporulat. Ráadásul az ilyen gazdik az egészségügyi eloirasokra is tesznek magasrol. Ismerek olyat aki nem adott semmi gyógyszert vagy oltást, fereghajtot, stb a kutyajanak, mert szerinte ezeket az állatorvos meggazdagodása miatt találtak ki és ez egy lobbi.😳 Amíg ilyen gazdik vannak nem lesz sok köszönet az állattartásban.
2019. dec. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Van rá kereslet,azért árulják.Egyszerűbb lenne örökbe fogadni.De jobb a szaporítós,tenyésztős.Egy szar.Írtam már,sokaknak a kutya csak egy dísztárgy,farokhosszabító.Kell a saját egójuknak a dícséret. ::Nízd már,2000 eurót adtam érte,tenyésztőtől van,mer az jobb. Ugyanezek dobják majd ki az utcára őket,mert már nincs helyük,vagy nem tetszett a pujának.
2019. dec. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ezért nem értem... ha úgyis kodobják, beadják menhelyee, elaltatják, minek ennyit szaporítani.
2019. dec. 30. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!