Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3napos kiskutyák hullanak...

3napos kiskutyák hullanak elfele. Egy nap alatt legyengül és az alom összes tagja szinte érintett. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Tudom nagyon sok ok lehet , de valaki járt már így? Orvos írt antibiotikumot meg kapnak probiotikumot is. Herpesre is gondolt az orvos de sok idő az eredmény,addig is érdeklődök itt is. Mentett kutyus, anyuka jól van. Végig ott

Voltam vele a fialásnál is. De mivel nem tudtak szopizni mert az anyuka nem hagyta hiába próbáltam segíteni, így vettem Royal Canin tápszert azzal etetem őket 2-3 óránként. Infra megy rájuk . Kakiltatás,pisiltetés is mindig megvan vices vattàval. Mindig ugyanúgy kezdődik, az egészségesnek tűnő kutyus egyszer csak nem eszik avagy próbálkozik de nem nagyon sikerül, fáradt , bàgyadt, kicsit sárgás lesz a kaki, elkezd sírni és onnantól kezdve órákon belül meghal. Doki szerint gondoljam àf hogy megéri e velük bajlódni mivel keverékek. Na szóval bocsi tudom hosszú is lett de sajna itt csak ilyen doki van ,így emiatt is jöttem ide hátha tapasztaltabb emberek is vannak is akik segítőkészek. Éjjel nappal sírok mert annyira édesek és ha már megszülettek és esélyt kaptak az életre akkor mindent megteszek értük. Mindent olvastam már és én is a herpesre gyanakszok.



2019. dec. 30. 12:47
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Vizes vattával, bocsi elírtam.
2019. dec. 30. 12:48
 2/41 anonim ***** válasza:
43%
Az anyjuk azért nem eteti őket, mert érzi rajtuk, hogy életképtelenek. Ne erőltesd, engedd el őket.
2019. dec. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
86%
Ha a mentett kutyád volt vemhes, fogalmunk sincs, milyen betegségeket hordoz, vagy a kan milyen beteg volt, akitől vannak a kicsik. Ha az állat nem eteti a kölykeit, az nagyrészt azért is van, mert ő is érzi hogy betegek.
2019. dec. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Ah egy életre bennem lenne hogy “mi lett volna ha többet próbálkozok vagy kitartóbb vagyok “. Îgy a végsőkig próbálkozok. Egyébként az anyakutya nyalogatja őket meg mindig próbálja a fejével melegíteni őket (bár ez rosszabb is mivel az infrát kitakarja na mindegy is) de elég fiatal kutya a doki szerint első vemhesség így lehet amiatt bénázik vagy persze leher hogy érzi hogy nem egészségesek . Mert valamelyik tudott szopizni kicsit nem bánta csak a hasán fekszik a szuka és nem férnek oda, ha lefektetem akkor meg mivel gondolom bennem sem bízik szegény még befeszül. Mire első nap végre letudtam fektetni az anyukát erre a picik vagy pont nem voltak éhesek vagy cumizavarosak lettek ha van iylen kutyáknál is mert nem akartak szopizni, igy maradt az hogy én etetem őket megpisiltetem kakiltatom utána adom anyukának. Csak annyira a herpesre gyanakszok mert ténylef olyanok a tünetek .
2019. dec. 30. 13:11
 5/41 anonim ***** válasza:
5%
Miért nem lett ivartalanítva a szuka?
2019. dec. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés -.- miért kell mindig kötekedni ? Annyi posztot olvastam és mindig volt egy két ilyen rossz indulatú aki mindig a rosszat találja meg . Karácsony előtt találtam a kutyát te nagyon okos. Pont nem az ilyenre vagyok most kiváncsi.
2019. dec. 30. 13:23
 7/41 anonim ***** válasza:
90%

Tegyél meg értük továbbra is mindent, ha egy is megmenekül, az csakis a te érdemed lesz!

Kitartást!

(Most hány naposak? Hány kicsi volt az alomban? Mikor kezdődött az elhullás? Hány van még meg?)


"Doki szerint gondoljam àt hogy megéri e velük bajlódni mivel keverékek" - no comment. A kutya az kutya, mindegyik élete ugyanannyit ér a gazdájának (nekem is keverékem van). - Gondolom, a doki is min. grófi családból származik...

2019. dec. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
74%
Igen, ez fontos lenne. Hány kicsi volt, mikor kezdtek elhullani, és hány van még meg?
2019. dec. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
31%
Lehet ezt ragozni. Inkább olvass utána először, hogy miért nem foglalkozik velük az anyjuk. (Ezt nem én mondom, hanem rengeteg cikkben le van írva). Érzi a kutya, hogy a kölykei életképtelenek (amit látunk is). Én utánaolvastam most neked, hogy tudjak válaszolni. Még tenyésztők is számoltak be 1-1 ilyen alomról. Próbálkozhatsz, de ne fűzz hozzá sok reményt, hogy ne fájjon annyira az elvesztésük. (Az hogy nyalogatja a fejüket, nem gondoskodás. Ha úgy kell ráerőszakolni hogy lefeküdjön, az sem gondoskodás).
2019. dec. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele , hogy milyen okon lehetnek hogy nem szoptatja őker. De vagy vagy. Mivel lehet az is hogy még első és tudatlan. Ez is benne van a pakliban. Hidd el utána olvastam. Már komolyan mondom ennyire ráfüggni témára rég volt velem ilyen. Párommal vetettem ki szabit hogy a gyerekkel tudjon lenni amig én a piciket rendezem. 9volt az anyukába egy halva született , megfulladt valószínűleg, próbáltam újraéleszteni de nem sikerült. Eddig 3halt meg akik tegnap még semmi jelet nem mutattak csak az egyik de az született utoljára így reménykedtem hogy más gond lesz de sajna nem. Így most maradt még 5, amiből 2 olyan kis gyenge de pont most etettem meg őket és ettek 10ml-t.
2019. dec. 30. 13:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!