Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a kutyámat, hogy játszon?

Figyelt kérdés

Lassan 7 éves lesz, kistestű, benti kutyus. Anya azt szokta rá mondani, hogy autista kicsit. Az abban is meglátszik, hogy csakis 1 labdával hajlandó játszani, más nem érdekli.

Mivel nem rágcsál eleget, így nagyon hamar fogköves lesz a foga. Ezért kellene, hogy ilyen speckó játékokat rágcsáljon, de nem tudom rávenni, hogy foglalkozzon velük. Egy ideje kenegetem őket mindenféle kajával, krémekkel, de csak nagyjából lenyalogatja őket, ha már komoly feladat, akkor feladja. (Tegnap a szoba másik végéből hallatszódott, hogy korog a hasa, de inkább lefeküdt csak a rágcsi mellé)

Hogy lehetne a kutyám érdeklődését felkelteni más játékok iránt és megértetni vele, hogy kell velük játszani?


2019. dec. 30. 18:01
 1/9 anonim válasza:
Szerintem érdemes lenne elvinni állatorvoshoz. Vagy várni addig amíg nem eszik !
2019. dec. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

7 éves kutya korhoz igazitva már nem annyira fiatal.

Kölyök korában volt e több féle játéka ? Mennyit játszottak vele .Nem minden fajta kutya igényli a játékot.

Ha lablador kutyátok lenne nem kellene biztatni játékra .Ellenkezőleg lenne,minden játékot oda vinne,válasszál.

A bentlétet is nagyon szereti.Előbb adnád fel a játszást vele ,mint ő.Elfáradhatatlan .

2019. dec. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Adj neki csontot, vagy állatorvosnál vegyél fogtisztító rágcsát, ha a játék annyira nem érdekli.
2019. dec. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#1 Az állatorvos mondta a fogkőleszedés után, hogy mit kellene rágcsálni, ami segíti a megelőzést. (Nagyon hamar fogköves lesz) És azt mondta, hogy ha finom falatokkal bekenjük, akkor majd elkezdi rágcsálni. Hát eddig nem kezdte.
2019. dec. 30. 18:34
 5/9 A kérdező kommentje:

Csonttól egyszer ügyeletre kerültünk olyan gyomorrontása lett, inkább kihagyjuk :D

Rágcsiból is csak egyfélét eszik meg (csakis lidl-ist, amit fél perc alatt elfogyaszt, nem annyira rágós fajta) :'D

2019. dec. 30. 18:37
 6/9 anonim ***** válasza:
2019. dec. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van kifejezetten erre a problémára táp, amiben olyan cucc van, ami gátolja a plakképződést.

Lehet kapni olyan port is, amit minden nap rászórsz a kajájára és ugyanezt a hatást nyújtja majd, illetve van folyadék is, amivel heti párszor egy vatta segítségével át kell dörgölni a fogakat és leszedi a fogkövet(a gyengébbik, sárga stádiumában).

Az utolsót próbáltam, tényleg működik, az első kettővel csak szemezgettem, de elég jókat írnak róluk.

2019. dec. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Esetleg emlékszel mi volt az, ami működött nálatok?
2019. dec. 30. 22:59
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem csak a foga miatt lenne jó, ha rágcsálna, játszana a dolgokkal, hanem az agyának is. Ha játszana ezekkel a játékokkal, elfoglalná magát, nem csak nézne ki egész nap a fejéből :(

Le szoktam vele menni futni kicsit, hogy elfáradjon, de néha-néha egy idő után elkezdi húzni a lábát :(

Egy sima sétától nem fárad le eléggé, viszont kímélni kell a lábát, így jó lenne, ha fekve tudná fárasztani, elfoglalni magát játékkal. Ezért is kellene valami jó technika, ötlet, hogy lehetne rávenni a rágcsálásra.

2020. jan. 6. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!